Dzielnica XVIII

Muzealne aktualności: 23 - 29 lipca 2018

Wakacje w pełni, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Muzealne aktualności: 16 - 22 lipca 2018

Wakacje w pełni, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl nowych wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

IKEA Kraków wesprze instytucje lokalne - trwa nabór do drugiej edycji programu Minigranty

minigrantyDo 20 lipca czeka IKEA Kraków na zgłoszenia organizacji lokalnych chcących otrzymać grant na swoje projekty. Wsparcie w ramach drugiej edycji projektu Minigranty otrzymają wybrane instytucje realizujące inicjatywy społeczne z zakresu edukacji i rozwoju dzieci lub wsparcia osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Minigranty IKEA Kraków to projekt wspierający organizacje, fundacje i inne podmioty, aktywnie działające w  środowisku lokalnym. Program kierowany jest do instytucji zajmujących się wyrównywaniem szans rozwoju i nauki dzieci, działających na rzecz polepszania warunków życia rodziny oraz pomagających osobom starszym, chorym lub niepełnosprawnym.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wybiorą minimum 2 instytucje, które otrzymają produkty IKEA o łącznej wartości 10 000 zł. W szczególnych, uzasadnionych przypadkach, kwota może ulec zwiększeniu. Aby wziąć udział w programie, przedstawiciele organizacji powinni zapoznać się z jego zasadami dostępnymi na stronie www.ikea.pl/krakow. Następnie, do 20 lipca 2018 roku włącznie, przesłać organizatorowi uzupełniony formularz współpracy i opis projekt

Więcej…
 

NOWA HUTA-NOWY CYRK - Ale będzie cyrk!

nowy_cyrkW lipcu 2018 roku młodzi cyrkowcy z Polski, Niemiec i Francji spotykają się już po raz dziewiąty, a trzeci w Krakowie, by wspólnie ćwicząc zdobywać nowe umiejętności oraz zachęcać nowohuckich rówieśników do zgłębiania tajników sztuki cyrkowej. W projekcie trójstronnej wymiany biorą udział Grypa Cyrkowa z Klubu 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, Stowarzyszenie Gwennili i szkoła cyrkowa Naphtaline z Francji oraz niemiecki cyrk Tasifan.

Więcej…
 

Lato na strzelnicy 2018

lok_strzelnicaZarząd Miejski LOK Kraków-Nowa Huta oraz Klub Strzelecki LOK-HTS w dniach 20, 22, 24, 27, 29 sierpnia w godz. 10:00 - 14:00 i 16:00 - 19:00 oraz 31 sierpnia w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na zajęcia na strzelnicy dla dzieci i młodzieży. Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa. Zajęcia będą odbywać się na strzelnicy ZSO nr 14, Kraków, os. Dywizjonu 303 Bl. 66.

 

Dobry Uczynek 2018 - NH Życie Twoja Krew

ahk_2018

 

Wakacyjne atrakcje dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Kultury Norwida

wakacje_norwid Zajęcia odbywają się przez całe wakacje w OKN na os. Górali 5, ARTzonie na os. Górali 4, Tajemniczym Ogrodzie (obok ARTzony) oraz w Klubie Kuźnia na os. Złotego Wieku 14 i są przeznaczone dla osób indywidualnych.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Więcej…
 

Sztuka w plenerze. Spacer szlakiem nowohuckich rzeźb i instalacji – trasa wschodnia

szlakiem_rzezb Trasa wschodnia: Zalew Nowohucki, os. Willowe, os. Na Skarpie. Udział bezpłatny.

25 sierpnia 2018 r., godz. 10.00 – 13.00
Start: Zalew Nowohucki, skrzyżowanie Al. Solidarności i ul. Bulwarowej


Spacer poprowadzi Monika Kozioł – pasjonatka sztuki, na co dzień Kierownik działu zbiorów i kurator w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK.

Zaprasza Towarzystwo Ratowania Kultury w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Rodzinne Pływanie 2018

plywanie_2018Gmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Główną ideą akcji jest integracja rodzin oraz zachęcanie ich do wspólnego, aktywnego i sportowego spędzania wolnego czasu. Jest to świetna promocja sportu rodzinnego oraz zdrowego stylu życia.

Więcej…
 

Obchody 75. rocznicy Krwawej Niedzieli na Wołyniu - otwarcie plenerowej wystawy na pl. Szczepańskim, 11 lipca 2018

wolyn_43Szanowni Państwo, zapraszamy do udziału w krakowskich, rocznicowych obchodach poświęconych ofiarom ludobójstwa na Kresach Południowo-Wschodnich. Oto program uroczystości i spotkań.

Więcej…
 

GŁOSUJMY! 16-30 czerwca 2018 - Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

glosujmy_2018Kiedy odbywa się głosowanie?

Głosowanie odbędzie się w dniach 16-30 czerwca.

Jak można głosować?

Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej w okresie głosowania pod adresem www.budzet.krakow.pl lub na papierowych kartach głosowania. UWAGA: głosowanie jest osobiste za okazaniem dowodu potwierdzającego tożsamość.

Więcej…
 


Strona 2 z 160


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)