Dzielnica XVIII

25 lat dzielnic Krakowa 1991 - 2016

25_lecie_dzielnicPrzewodniczący Rad i Zarządów Dzielnic Miasta Krakowa mają zaczyt zaprosić na Dwudziestopięciolecie Dzielnic Krakowa dnia 1 październia 2016 r. (sobota), w godz. 14:00 - 22:00 na Rynku Głównym od strony Wieży Ratuszowej.

W programie:
- godz. 14:00 - oficjalne powitanie na estradzie
- godz. 14:20 - 19:00 - występy artystów reprezentujących dzielnice Krakowa
- godz. 20:15 - koncert gwiazdy: zespół KROKE
- godz. 21:30 - pokaz laserowy

a także prezentacje dzielnic w namiotach na płycie Rynku Głównego, fotobudka i inne atrakcje. Dodatkowo w godz. 12:15 - 13:30 trasą Wawel-Rynek Główny przejdzie korowód szkół, instytucji i reprezentantów dzielnic, który zakończy się zrobieniem wspólnej, pamiątkowej fotografii.

Zapraszamy!

 

Są sukcesy, lecz wiele jest do zrobienia

murek


Platforma przed sklepami
również jest remontowana

Niestety ta zasada sprawdza się również w działaniach podejmowanych przez Radę Dzielnicy. Od lat mieszkańcy naszej dzielnicy narzekali na wygląd zabytkowych murków wpisanych w pejzaż starej Nowej Huty. Rada Dzielnicy podejmowała zatem starania aby poprawić ich stan. Kiedy wreszcie udało się pozyskać środki z budżetu miasta na realizacje tego zadania – opinie mieszkańców niestety są podzielone. Większość z nich jest zdecydowanie za rewitalizacją coraz bardziej niszczejących murków. Niestety są i tacy, którzy uważają, że pomimo, iż ich remont wiąże się z poprawą wizerunku naszej dzielnicy oraz poprawa bezpieczeństwa te pieniądze przeznaczyć można było na inny cel, np. remonty chodników.

Więcej…
 

Bezpłatne kursy "Vademecum młodego miłośnika Krakowa" i "Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa" dla młodzieży szkolnej. Zapisy do 9.10.2016 r.

rynekMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kursie Dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa - blok tematyczny „Między barokiem a romantyzmem. Kraków w czasach Tadeusza Kościuszki. W dwusetną rocznicę śmierci Naczelnika”. Z kolei uczniów szkół podstawowych (klasy IV-VI) zapraszamy do udziału w kursie Vademecum młodego miłośnika Krakowa - blok tematyczny „Wybitne postacie Krakowa”.

Więcej…
 

Sprzątanie Świata - Klub Jedność

sprzatanie_swiataKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 20.09 o godz. 16:00 zaprasza na coroczną akcję Sprzątanie Świata w której mogą wziąć udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd okolicy. Tegoroczne hasło akcji to: Podaj dalej... drugie życie odpadów! Celem spotkania jest pokazanie uczestnikom, że można dać drugie życie przedmiotom i nie wyrzucać ich pochopnie do kosza oraz że należy zrobić wszystko, co możliwe, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko. Główne przesłanie akcji to szacunek do przedmiotu oraz uświadomienie, że mamy wpływ na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Zapraszamy na Sprzątanie Świata do Klubu Jedność. W planie imprezy oprócz porządkowania terenów zielonych przewidziane są również akcje plastyczne oraz konkursy i zabawy ekologiczne.

Wstęp wolny.

 

Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce zaprasza do udziału w projekcie aktywizacyjnym „Tak, potrafię!”

kolpingJakie są założenia?

Jego celem jest kompleksowe wsparcie grupy 160 Małopolan w zakresie aktywizacji zawodowo-edukacyjnej poprzez włączenie uczestników w ścieżkę określoną Indywidualnym Planem Działania. Oczekiwanym efektem zrealizowanych szkoleń i staży jest podniesienie kwalifikacji oraz zdobycie doświadczenia, a tym samym zaistnienie na rynku pracy.

Więcej…
 

Oku-la-la-ry - żywiołowe widowisko muzyczne dla wszystkich od lat 3 do 103!

okulalaryZapraszamy do baśniowego świata skrzatów wypełnionego muzyką Włodzimierza Szomańskiego i wierszami ulubionego poety dziecięcego Juliana Tuwima. Znakomitą zabawę wszystkim pokoleniom gwarantują tak dobrze znane teksty - Okulary, Lokomotywa, Pan Tralaliński, Zosia Samosia, Abecadło, Ptasie radio czy Spóźniony słowik – jak i melodyjna oprawa muzyczna w znakomitym wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Marcina Kołaczkowskiego oraz sześcioosobowego zespołu wokalnego Spirituals Singers Band. Całości dopełniają kolorowe światła, kostiumy i dziecięce ilustracje.

Więcej…
 

Bezpłatne porady prawne dla Seniorów

porady_seniorProjekt skierowany jest do Seniorów (osób powyżej 60 roku życia), mieszkających na terenie województwa małopolskiego, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i mających potrzebę skorzystania z informacji, konsultacji i porad prawnych/obywatelskich. Termin realizacji projektu: lipiec-grudzień 2016r.

Oprócz porad indywidualnych przeprowadzamy także warsztaty prawne pod hasłem „Wiem-Potrafię-Działam” o tematyce obejmującej zagadnienia takie jak: zasady bezpiecznego pożyczania, problematyka zadłużeń, sprawy mieszkaniowe, formy przekazywania własności oraz prawa pacjenta.

Więcej…
 

"Młodzi Proaktywni" - projekt dla mieszkańców miasta Kraków

proaktywniFundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI oraz Instytut Organizacji Przedsiębiorstw i Technik Informacyjnych InBIT sp. z o.o. zapraszają osoby do 30. roku życia bierne zawodowo do uczestnictwa w projekcie „Młodzi Proaktywni”.

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:

1. płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
2. bezpłatnych warsztatów i szkoleń zawodowych dopasowanych indywidualnych potrzeb i predyspozycji.
3. wsparcia osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i do miejsc stażowych.

Więcej…
 

CYBERSEC for Seniors - zaproszenie do udziału w bezpłatnych warsztatach

Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy krakowskich Seniorów do udziału w bezpłatnych warsztatach dotyczących zasad bezpieczeństwa w użytkowaniu Internetu - CYBERSEC for Seniors. CYBERSEC for Seniors to specjalne wydarzenie towarzyszące II Europejskiemu Forum Cyberbezpieczeństwa - CYBERSEC, które po raz kolejny zorganizowane zostanie właśnie w Krakowie. Zeszłoroczna edycja została uznana przez prestiżowy ranking Concise za jedną z pięciu najlepszych konferencji dotycząca cyberbezpieczeństwa w Europie. W tym roku poszerzamy format konferencji o kluczowe dla budowania systemu cyberbezpieczeństwa działania edukacyjne.

Więcej…
 

Mecenas Dziecięcych Talentów 2016/2017

mdt2 Wrzesień to nie tylko początek roku szkolnego! Właśnie ruszyła kolejna edycja programu Mecenas Dziecięcych Talentów wspierającego szczególnie uzdolnione dzieci z terenu Gminy Miejskiej Kraków, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe na to nie pozwalają.

5. edycja programu została otwarta 13 września w siedzibie Stowarzyszenia Daleko Więcej. Wzięła w niej udział dwudziestka podopiecznych, na których czekało wiele atrakcji: koncert, warsztaty przygotowane przez Cricotekę, występ gwiazdy programu Mam Talent Andrzeja Adamczyka i fantastyczny poczęstunek.

Projekt współorganizowany przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny Panią Marzenę Paszkot oraz Fundację Czas Dzieci w tym roku zyskał dodatkowego partnera: MOPS. Organizatorzy zdecydowali się połączyć siły, by jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby dzieci.

Mecenas Dziecięcych Talentów wspiera szczególnie uzdolnione dzieci, które bez wsparcia nie mogłyby rozwijać się w pełni i uczestniczyć w kosztownych wyjazdach na zawody czy olimpiady. Organizatorzy starają się zapewnić im niezbędne warunki do rozwoju, znajdując odpowiednie zajęcia dodatkowe, trenerów i nauczycieli.

Projekt oparty jest na współpracy z Mecenasami, a do tego grona należą gospodarze spotkania Kościół Dla Miasta Krakowa oraz Stowarzyszenia Daleko Więcej.

Więcej…
 

Znajdź pracę marzeń z Kolpingiem

kolping_1Szukasz pracy? A może masz pomysł na działalność gospodarczą, ale brak Ci środków na start? Chciałbyś dostać się na ciekawy płatny staż lub podszkolić zupełnie za darmo? Jeśli odpowiedź na któreś z pytań brzmi TAK, skorzystaj z oferty projektów unijnych, które realizuje krakowska organizacja - Związek Centralny Dzieła Kolpinga w Polsce. Właśnie ruszyła rekrutacja!

Więcej…
 


Strona 101 z 158


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)