Dzielnica XVIII

Artystyczna przyszłość - ferie 2016

ferie_2016W ferie w Krakowie nie musi być nudno. Nie wiesz co robić z wolnym czasem? Znudziły Ci się gry komputerowe i telewizyjne seriale? Chcesz z kimś pogadać, poznać ciekawych ludzi i zrobić coś atrakcyjnego, przeżyć najbardziej szalone ferie? Przyjdź do Nas na Wietora! Czekamy i pomożemy Ci rozruszać się w realnym świecie – artystycznie i sportowo.

Właśnie dla takich ludzi przygotowaliśmy wiele atrakcyjnych zajęć. Jeżeli masz talent muzyczny, to zapraszamy na naukę gry na gitarze, fortepianie, basie, kontrabasie, perkusji oraz na warsztaty dla zespołów rockowych. Nauczysz się grać na instrumentach i stworzysz własny zespół. A może lubisz mówić, dużo mówić, ciekawi Cię świat i ludzie, kultura i sport. Może stworzysz swoją własną audycję radiową? Przyjdź na zajęcia dziennikarskie do Radia Pryzmat, a dowiesz się, jak to zrobić. Przy okazji nauczysz się wielu pożytecznych rzeczy o montowaniu, nagrywaniu, reportażach i wywiadach. Mamy także coś dla tych, którzy czują aktorskie powołanie. Zajęcia teatralne podczas których poznacie swoje możliwości i odkryjecie talent aktorski. Może właśnie to sprawi, że zagrasz w spektaklu, w filmie, albo sam wyreżyserujesz sztukę teatralną. Jeżeli jednak nic z powyższych rzeczy nie sprawia, że serce bije Ci mocniej, w co nie wierzymy, to może taniec spowoduje, że ruszysz się z kanapy. Taniec współczesny, to nie polonez, lecz pełen dynamiki i wyobraźni ruch. Poznasz możliwości swojego ciała, rozciągniesz mięśnie, nauczysz pamięci ruchowej oraz orientacji w przestrzeni, a przy okazji zaznajomisz się z wieloma elementami tańca jazzowego, ludowego i klasycznego.

A jeśli nie współczesny to może tańce izraelskie? Jeszcze się wahasz? Teraz przekonamy Cię już na pewno. Jeżeli lubisz podróże i zawsze marzyłeś, żeby wyruszyć w rejs dookoła świata, to nie znajdziesz już wymówki, że nie wiesz, jak to zrobić. Klub żeglarski Kolchida zaznajomi Cię z teorią żeglowania, a jeżeli będziesz chciał teorię poznać w praktyce i popływać żaglówką, musisz przyjść do Nas po feriach, bo wtedy w rejs ruszymy na pewno!

Więcej…
 

Podróże po historii i kulturze: "Zwierzyniec zaprasza: Dębniki" - zwiedzanie wystawy

debnikiSerdecznie zapraszamy na pierwsze w Nowym Roku spotkanie z cyklu Podróże po historii i kulturze Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. W styczniu zapraszamy na zwiedzanie wystawy „Zwierzyniec zaprasza: Dębniki” do Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Dom Zwierzyniecki na ul. Jadwigi 41.

Więcej…
 

Styczeń w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu styczniu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Bajkowy Bal Karnawałowy

bajkowy_balKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 13.01. o godz. 16:00 zaprasza dzieci z Chałupek, Branic, Pleszowa i okolicy na bal karnawałowy w Klubie Karino. Zachęcamy wszystkich do przebrania się. Na dzieci, które przyjdą w strojach karnawałowych czekają nagrody. W programie imprezy znajdą się zabawy i konkursy z nagrodami, wybór króla i królowej balu oraz walczyk kotylionowy. Muzyka na żywo w wykonaniu zespołu PRO-FILL.

Wstęp: 10 zł

 

Klub Zapaśniczy Gladiator - nieodpłatne zajęcia dla młodzieży

gladiatorW okresie ferii zimowych 18.01.-29.01. 2016 r. Klub Zapaśniczy Gladiator Kraków będzie prowadził nieodpłatne zajęcia: Zimowa Przygoda z Zapasami Stylu Wolnego; w ramach akcji letniej: Gladiator Zimą dla Miasta Krakowa. Zajęcia te są adresowane dla młodzieży w wieku od co najmniej 14 lat i będą miały charakter rekreacyjno-wprowadzający do zapasów stylu wolnego, a nie sportu wyczynowego (tj. przede wszystkim charakter ogólnorozwojowy i przeciwdziałający patologiom postępu cywilizacyjnego np. wad postawy, czy otyłości).

Czas: 18.01.-29.01. 2016 r. Terminy zazwyczaj: poniedziałki i czwartki godz. 17 w Szkole Podstawowej nr 80 na Os. na Skarpie (w pobliżu Placu Centralnego).

Zapisy tylko telefonicznie pod nr: 502439005 (ograniczona ilość miejsc ze względu na bezpieczeństwo uczestników zajęć). Brak opłat. Zajęcia prowadzą uprawnieni trenerzy i instruktorzy sportu (zapasy, sumo) o wieloletnim doświadczeniu. W roku szkolnym 2015/16 realizujemy zadania z zakresu kultury fizycznej (zapasy styl wolny, sumo) w ramach właściwych programów Miasta Krakowa.

 

Styczeń z Ośrodkiem Kultury Kraków-Nowa Huta

styczen-2016Już za kilka dni pożegnamy obecny rok i wejdziemy z nowymi planami, pomysłami i marzeniami w rok 2016. Zachęcamy Was, abyście rozpoczęli ten rok z nami, podczas wieczorów kolędowych i zabaw karnawałowych. Panie zapraszamy na Maraton kobiecych przyjemności w Klubie Mirage, a dzieci do spędzenia z nami Ferii zimowych. Szczegółowe informacje w newsletterze i na www.krakownh.pl. Szczęśliwego Nowego Roku!

 

Starodzieje - podróże do przeszłości

starodziejeW ferie zimowe od 18 do 22 stycznia 2016 w godzinach 9.00-15.00 zapraszamy dzieci i młodzież w wieku od 6 do 13 lat na wyjątkowy projekt, który przeniesie Was w czasie, do dalekiej przeszłości. Proponujemy Wam aktywne, twórcze poznawanie historii, dziejów sztuki, kultury, dawnych obyczajów, legend i baśni. Z nami poznacie fakty i mity, prawdę i fikcję. Podróż odbywać będziecie z orbity czasowej na orbitę czasową działań artystycznych, naukowych i sportowych. Poznacie ciekawe opowieści, które staną się inspiracją do kreatywnego tworzenia niepowtarzalnych dzieł z kolorów, form, słów, obrazów i dźwięków.

Więcej…
 

Trzecia edycja konkursu FIO – Małopolska Lokalnie

fio15 stycznia rusza nabór projektów do konkursu „FIO – Małopolska Lokalnie”, w ramach którego młode organizacje pozarządowe i grupy nieformalne mogą otrzymać od 2.000 do 5.000 złotych na lokalną inicjatywę lub rozwój organizacji.

Więcej…
 

Bal karnawałowy dla dzieci

karnawal_dla_dzeciKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 12.01. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza dzieci do udania się na karnawałową wyprawę w świat bajek i baśni. W ten karnawałowy wieczór wszystkie dzieci poczują się jak księżniczki lub super bohaterowie i przeżyją baśniowe przygody. Uczestnicząc w grach i zabawach przygotowanych specjalnie dla nich będą zgadywać za kogo przebrani są ich koledzy i koleżanki. Nie zabraknie również zdrowego i słodkiego poczęstunku.

Wstęp: 10 zł

 

Przypowieść Noworoczna

przypowiescNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 11.01. o godz. 15:00 zaprasza słuchaczy Nowohuckiej Akademii Seniora na wieczór kolędowy, by jeszcze przez moment zatrzymać się w świątecznej zadumie. Program artystyczny pt. Przypowieść Noworoczna zaprezentują Klubowa Grupa Poetica i Studio Teatralne Nete z Klubu Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Organizatorami są Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta.

Wstęp wolny dla słuchaczy NAS.

 

Życzenia Bożonarodzeniowe

zyczenia-2015

 


Strona 101 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)