Dzielnica XVIII

Jubileuszowe Mistrzostwa Scrabble w NCK

rower
Kamil Górka aktualny mistrz polski z Krakowa,
Mariusz Wrześniewski zwycięzca turnieju,
Monika Kowalik najlepsza nowohucianka

W wakacyjny weekend, w Nowohuckim Centrum Kultury po raz kolejny spotkali się miłośnicy słowa, aby powalczyć o tytuł Mistrza Krakowa w Scrabble. Podczas trwających dwa dni zawodów uczestnicy rozegrali ponad 500 gier. Jak przystało na Jubileusz nie obeszło się bez tortu.

Więcej…
 

Warsztaty DJ i koncert rapu chrześcijańskiego

rap_sdmKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) w dniach 26.07 - 27.07 zaprasza na warsztaty DJ wprowadzające w podstawy dj’ingu klubowego (miksowanie utworów muzycznych zgodnie z ich tempem („BPM” Beats Per Minute) oraz podstawą rytmiczną („Beat”, „Loop perkusyjny”).

Więcej…
 

„Przeżyjmy to razem” - Radio Kraków specjalnie na Światowe Dni Młodzieży

sdm_radio_krakowCałodzienny program poświęcony wydarzeniom ŚDM, transmisje najważniejszych uroczystości z udziałem papieża Franciszka, programy muzyczne prezentujące muzykę świata i dedykowany wydarzeniu serwis www.SDM.radiokrakow.pl. „Przeżyjmy to razem” – Radio Kraków na Światowe Dni Młodzieży ze specjalną ramówką i kampanią reklamową.

Więcej…
 

Nie bój się chodzenia po morzu - 47. koncert z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!

chodzenie_po_morzuWłączając się w program odbywających się w lipcu w Krakowie Światowych Dni Młodzieży, organizatorzy cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Porozumienie Dzielnic Nowohuckich: Dzielnica XIV Czyżyny, XV Mistrzejowice, XVII Wzgórza Krzesławickie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty zapraszają na Koncert dla młodzieży świata „Nie bój się chodzenia po morzu…”

Więcej…
 

Dzieciaki Sadzeniaki

sadzeniakiMiło nam jest poinformować, iż 10 września 2016 roku o godzinie 11.00 w naszym ogrodzie zostanie zrealizowany program Dzieciaki Sadzeniaki. Zapraszamy chętne dzieci do zapisywania się na listę uczestnika w Biurze ogrou lub pod adresem mailowym Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

Obchody 72. rocznicy Akcji "Koppe" - Kraków, 9-10 lipca 2016

koppeW dniu 11 lipca przypada 72. rocznica Akcji Specjalnej Koppe, przeprowadzonej w Krakowie przy ul. Powiśle przez żołnierzy z harcerskiego batalionu „Parasol”, przy wsparciu Kedywu Okręgu Kraków AK, celem której był niemiecki dygnitarz gen. Wilhelm Koppe.

Więcej…
 

Nowa Huta dla Pielgrzymów ŚDM

nh_sdmDnia 25.07 w godz. 17:00 - 19:00 zapraszamy na barwne, widowiskowe i niezwykle żywiołowe występy zespołów ludowych Nowohuckiego Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232 (plener obok NCK). Dla pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży i mieszkańców Krakowa wystąpią: Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta oraz Zespół Góralski Hamernik i Mali Hamernicy. Zespoły zaprezentują polskie tańce narodowe, pieśni i przyśpiewki, a także góralski folklor. Muzyka grana będzie na tradycyjnych polskich instrumentach, śpiewacy i tancerze wystąpią w strojach wiernie odtwarzających ubiór Małopolan z przełomu XIX i XX wieku.

Wstęp wolny.

 

Warsztaty rękodzieła artystycznego

crafts_sdmKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) w dniach 1.08 - 3.08 w ramach Światowych Dni Młodzieży Klub Wersalik zaprasza do udziału w warsztatach rękodzieła artystycznego. Zajęcia odbywać się będą w trzech grupach, każda z innej tematyki grupa I - tworzenie kwiatów i biżuterii, technika filcowania "na mokro" kolorowej wełenki czesankowej z merynosów hiszpańskich, grupa II - tworzenie biżuterii z koralików drucików oraz tiulu, organzy i atłasu, grupa III - ozdabianie drewnianych pudełek i innych przedmiotów metodą decoupage. Warsztaty poprowadzi Krystyna Drożdżowska – jubiler i twórca rękodzieła. Każda grupa liczyć będzie do 20 osób.

Więcej…
 

ŚDM 2016 w Norwidzie

okn_norwidZ okazji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida przygotował specjalną ofertę dla uczestników wydarzenia i mieszkańców miasta. W dniach 23-31 lipca 2016 r. odbędą się koncerty, jam session, pokazy filmów, spotkania i wystawy, a w specjalnym Centrum Informacji o Nowej Hucie udzielane będą informacje turystyczne i praktyczne. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Więcej…
 

Słoneczniki 2016 – II Etap, czyli wybieramy najlepsze krakowskie inicjatywy dla dzieci

slonecznikiRozpoczęto II etap konkursu Słoneczniki 2016 na najlepszą krakowską inicjatywę dla dzieci. Dzięki pomocy rodziców, wybrano inicjatywy, na które już od dziś można oddawać głosy. Teraz wszystko zależy od osób głosujących na swoich faworytów. Chcecie docenić organizatorów najlepszych Waszym zdaniem inicjatyw dla dzieci? Wypełnijcie ankietę. Zwycięzcy głosowania otrzymają we wrześniu, podczas uroczystej gali rozdania nagród, Nagrodę Rodziców.

Więcej…
 

Życie zaczyna się po 50-tce - projekt aktywizacji zawodowej

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z realizowanym przez Galicyjskie Centrum Edukacji projekcie aktywizacji zawodowej niepracujących kobiet powyżej 50 roku życia, mieszkanek Krakowa.

Więcej…
 


Strona 119 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)