Dzielnica XVIII

Rozpoczęła się rekrutacja do międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz – „Gotuj po hiszpańsku”

gotujFundacja PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację do I Edycji projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej w Hiszpanii. W projekcie mogą wziąć udział osoby młode w wieku od 18 do 35 roku życia, pozostające bez pracy, zamieszkałe w Krakowie lub powiecie krakowskim. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków EFS na zlecenie Ministerstwa Rozwoju. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej…
 

Klub Jedność - Lepiej zapobiegać niż leczyć

nutkaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 11.04 o godz. 17:00 zaprasza na spotkanie dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Tematem przewodnim spotkania Lepiej zapobiegać niż leczyć organizowanego z okazji Dnia Zdrowia, będzie cukrzyca. Coraz ważniejsze staje się posiadanie wiedzy o tym jak można zminimalizować ryzyko wystąpienia choroby. Warto także dowiedzieć się jakie są pierwsze objawy tej choroby, jak ją rozpoznać, jak leczyć oraz jakie poważne wiążą się z nią następstwa. Spotkanie poprowadzi pielęgniarka środowiskowa, a podczas całego wydarzenia będzie również możliwość zmierzenia sobie ciśnienia tętniczego krwi.

Wstęp wolny.

 

Historie tańcem pisane… IX Przegląd choreograficzny dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam

taniecJuż po raz dziewiąty młodzi pasjonaci tańca spotkają się podczas Przeglądu choreograficznego dla dzieci i młodzieży Tańcem opowiadam, który odbędzie się w sobotę 23 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1). Włączając się w obchody Międzynarodowego Dnia Tańca, organizator Przeglądu - Klub Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 7 do 16 roku życia do prezentacji swoich układów choreograficznych.

Więcej…
 

Jak śpiewać kołysanki i dlaczego to robić? - warsztaty

jedrus_kwiecienKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 05.04 w godz. 17.00 - 19.00 zaprasza na warsztaty pt. "Jak śpiewać kołysanki i dlaczego to robić?".

Serdecznie zapraszamy 5 kwietnia o godz. 17:00 na zajęcia dla rodziców. Podczas dwugodzinnego warsztatu prowadzonego przez Iwonę Karcz poznamy najpiękniejsze kołysanki, dowiemy się jakie korzyści przynosi śpiewanie naszym pociechom do snu, jak to robić oraz wspólnie rozśpiewamy się dla nich i dla nas samych.

Wstęp wolny.

 

Spotkanie z artystami w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

duda2Nowohucka Biblioteka Publiczna zaprasza do Filii nr 9 w osiedlu Tysiąclecia 42 na spotkanie z malarzami Edwardem Dudą oraz Dorotą Chomko, uczestnikami Programu „Derby Artystyczne – Śląsk & Małopolska". Artyści opowiedzą o swoich pracach i o tym, co ich inspiruje do tworzenia.

Więcej…
 

Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich - koncert Misericordias Domini

dominiW Roku Jubileuszowym, ogłoszonym przez Papieża Franciszka Nadzwyczajnym Rokiem Miłosierdzia, organizatorzy cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich zapraszają na koncert inspirowany Dzienniczkiem św. Siostry Faustyny, osoby tak ważnej dla szerzącego się kultu Miłosierdzia Bożego. Koncert Misericordias Domini – muzyczne obrazy odbędzie się w niedzielę 3 kwietnia o godzinie 17.00, w kościele p.w. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich (os. Na Wzgórzach 1a). Wydarzenie uświetni także uroczystości odpustowe z racji przypadającego na tę niedzielę Święta Bożego Miłosierdzia.

 

Zawodowy Kurs Kwalifikacyjny - Prowadzenie Produkcji Rolniczej

Centrum Edukacji  MANAGER zaprasza na kolejną edycję Zawodowego Kursu Kwalifikacyjnego Prowadzenie Produkcji Rolniczej.

Od września 2012 r. nie ma już naboru do szkół dla dorosłych, które prowadzą kształcenie zawodowe. W to miejsce wprowadzono kursy. Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Następnie przystępują do egzaminu zawodowego i otrzymują od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Więcej…
 

Klub Pędzelek i Nutka

nutkaStaromiejskie Centrum Kultury Młodzieży zaprasza do klubu pędzelek i nutka. Twoje dziecko nie ma miejsca w przedszkolu? Nie masz co zrobić z dzieckiem? Zaglądnij do nas. STAROMIEJSKIE CENTRUM KULTURY MŁODZIEŻY zaprasza na: dzień otwarty w Klubie "Pędzelek i Nutka". Zapraszamy Dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat wraz z Rodzicami, Dziadkami i Opiekunami do wspólnej zabawy.

Więcej…
 

Spotkania w Klubie Rodziców w Klubie Jędruś

jedrus_kwiecien2Zapraszamy do zapoznania się zapowiedziami najbliższych spotkań w Klubie Rodziców w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia.

Więcej…
 

Nowohucki Festiwal Filmowy Osób Niepełnosprawnych "FilmON"

filmonZespół Szkół Specjalnych nr 6 w Krakowie zaprasza na pokaz filmów w ramach Nowohuckiego Festiwalu Filmowego Osób Niepełnosprawnych „FilmON”. Jest to innowacyjny projekt, który ma na celu prezentowanie twórczości filmowej osób niepełnosprawnych intelektualnie. W ramach Festiwalu uczniowie z krakowskich szkół specjalnych przygotowali krótkometrażowe filmy, które będą prezentowane w Kinie „Sfinks” w dniu 11 kwietnia 2016 r. o godz. 16:00 i 17:00.

Więcej…
 

Kwiecień w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

kwiecien_okknhPrzed nami coraz cieplejsze i coraz dłuższe dni. A w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta coraz więcej propozycji dla Was i dla Waszych bliskich.

Więcej…
 


Strona 119 z 159


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)