Dzielnica XVIII

MMA jest dla każdego! - w Szkole Walki Drwala startuje nowy sezon

drwal-mmaMieszane sztuki walki są w tym momencie jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, a w związku z licznymi sukcesami, przez wiele osób są traktowane wręcz jako nowy sport narodowy. Jeszcze niedawno było zupełnie inaczej, jednak dzięki pracy samych sportowców i edukacji społeczeństwa, zmieniło się to diametralnie. Coraz więcej osób dostrzega także ogromne korzyści z rekreacyjnego uprawiania sportów walki. Jak mówi Tomasz Drwal, legenda polskiego MMA i propagator zdrowego trybu życia: „nie każdy idąc na basen chce zostać Otylią i wygrywać Olimpiadę. Wiele osób, chce po prostu popływać”.

Więcej…
 

Czas zatrzymany - Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty

czas-zatrzymanyBiblioteka Filia nr 1 (os. Młodości  8) dnia 7.10 o godz. 18:00 zaprasza na prelekcję Adama Gryczyńskiego z cyklu „Czas zatrzymany” - „Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty”. Spotkanie z historią Nowej Huty, podczas którego zostaną zaprezentowane zdjęcia z archiwum Stanisława Gawlińskiego, nestora fotoreporterów prasowych. Stanisław Gawliński od roku 1959 związany był  z „Głosem Nowej Huty”, dokumentował budowę kombinatu metalurgicznego i najważniejsze nowohuckie wydarzenia, aż do czasów współczesnych. W spotkaniu będzie uczestniczył autor zdjęć.

 

Koncert Grupy Bez Bisów

grupa-bez-bisowKlub Wersalik Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 9.10 o godz 18:30 zaprasza wszystkich wielbicieli Krainy Łagodności na występ Grupy Bez Bisów. Październikowy wieczór to dobry czas, by usiąść  i wsłuchać się w nastrojową, klimatyczną muzykę.

Więcej…
 

W cyklu: „Wychowanie dla natury”

ekopakaBiblioteka zaprasza w dniu 7.10.2015 r. o  godz. 16.00 do Punktu Bibliotecznego w Klubie „Karino” na warsztaty ekologiczne  „Z ekologią na Ty”, realizowane w ramach projektu „EkoPaka”. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie bierze  udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

Więcej…
 

Święto plonów w Przylasku Rusieckim

dozynki-2015W piękną, słoneczną niedzielę, 23 sierpnia br., mieszkańcy Przylasku Rusieckiego i okolicznych osiedli licznie zgromadzili się, by wspólnie obchodzić tegoroczne Dożynki Dzielnicowe. W uroczystym korowodzie, który poprowadziła Orkiestra Dęta z Toń, Przewodniczący Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisław Moryc, Dyrektor Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta Małgorzata Jezutek, prezes OSP w Przylasku Rusieckim Marek Kurzydło, starostowie Dożynek – Marta Rajczyk i Franciszek Tomasik, zaproszeni goście i mieszkańcy wraz z zespołami dożynkowymi, ubranymi w bogato zdobione stroje ludowe i niosąc przygotowane z tej okazji wieńce dożynkowe, przybyli na miejsce wydarzenia.

Więcej…
 

Projekty wybrane do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Dzielnicy XVIII Nowa Huta

bo-2015Rok realizacji 2015
1. Projekt nr 5 - „W dzikie wino zaplątane” – poprawa estetyki 50 zaniedbanych altan śmietnikowych na terenie dzielnicy XVIII Nowa Huta poprzez nasadzenie pnączy – kwota 55 000 zł,
2. Projekt nr 20 – Wspieraj swój lokalny Klub – kwota 40 000 zł,
3. Projekt nr 28 - „Dzień sąsiada – cykl pikników integrujących mieszkańców Nowej Huty” – kwota 5 000 zł.

Więcej…
 

Wycieczki rowerowe Velocitta w październiku

kmkbikeZapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na Velo-wycieczkę rowerową!

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz poznać m.in.: przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów, w tym zasady ruchu w ruchu ogólnym, kwestie pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasady ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą Velo-wycieczkę!

Więcej…
 

Podróże po historii i kulturze

podroze-po-kulturzeSerdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Dzień, w którym nie fotografuję, uważam za stracony. Spotkanie wokół twórczości Zofii Rydet” w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. Norwida. Wykład poprowadzi Ewa Pasternak-Kapera – kuratorka przy Fundacji im. Zofii Rydet. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Październik w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu październiku. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Zapisy do grup dziecięcych i młodzieżowych Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Huta"

zespol-nhZespół Pieśni i Tańca "Nowa Huta" ogłasza zapisy do grup dziecięcych i młodzieżowych.

Więcej…
 

Wyniki ankiety przeprowadzonej wśród mieszkańców na temat przebiegu trasy tramwaju linii nr 16

vote

Ogólna liczba głosów wyniosła 1253 w tym: głosowanie poprzez ankiety papierowe – 39 głosów, głosowanie poprzez internet – 1214 głosów.

Więcej…
 


Strona 119 z 140


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)