Dzielnica XVIII

Tu była… Moda Polska

moda-polskaDnia 14 października 2015 r., w godz. 15:00-18:00, zapraszamy na happening przed dawnym domem Mody Polskiej przy Placu Centralnym, gdzie można było nabyć elegancką odzież. Postaramy się odtworzyć ducha tamtych lat!

Więcej…
 

Dzielnica wspiera niepełnosprawnych

dzielnica-wspiera-niepelnosprawnychJednym z zadań Dzielnicy, określonym w jej statucie, jest finansowanie programów wspierających osoby niepełnosprawne. Na realizację tych programów dzielnica obligatoryjnie przeznacza co najmniej 5% środków finansowych będących w jej dyspozycji. „Osiemnastka” część z tych środków postanowiła przekazać do dyspozycji organizacji pozarządowych.

Więcej…
 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Grębałów

grebalow14 października 2015 r. o godz. 14.00 zapraszamy do oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16), na otwarcie wystawy Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Grębałów.

Więcej…
 

MMA jest dla każdego! - w Szkole Walki Drwala startuje nowy sezon

drwal-mmaMieszane sztuki walki są w tym momencie jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, a w związku z licznymi sukcesami, przez wiele osób są traktowane wręcz jako nowy sport narodowy. Jeszcze niedawno było zupełnie inaczej, jednak dzięki pracy samych sportowców i edukacji społeczeństwa, zmieniło się to diametralnie. Coraz więcej osób dostrzega także ogromne korzyści z rekreacyjnego uprawiania sportów walki. Jak mówi Tomasz Drwal, legenda polskiego MMA i propagator zdrowego trybu życia: „nie każdy idąc na basen chce zostać Otylią i wygrywać Olimpiadę. Wiele osób, chce po prostu popływać”.

Więcej…
 

Czas zatrzymany - Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty

czas-zatrzymanyBiblioteka Filia nr 1 (os. Młodości  8) dnia 7.10 o godz. 18:00 zaprasza na prelekcję Adama Gryczyńskiego z cyklu „Czas zatrzymany” - „Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty”. Spotkanie z historią Nowej Huty, podczas którego zostaną zaprezentowane zdjęcia z archiwum Stanisława Gawlińskiego, nestora fotoreporterów prasowych. Stanisław Gawliński od roku 1959 związany był  z „Głosem Nowej Huty”, dokumentował budowę kombinatu metalurgicznego i najważniejsze nowohuckie wydarzenia, aż do czasów współczesnych. W spotkaniu będzie uczestniczył autor zdjęć.

 

Koncert Grupy Bez Bisów

grupa-bez-bisowKlub Wersalik Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 9.10 o godz 18:30 zaprasza wszystkich wielbicieli Krainy Łagodności na występ Grupy Bez Bisów. Październikowy wieczór to dobry czas, by usiąść  i wsłuchać się w nastrojową, klimatyczną muzykę.

Więcej…
 

Mistrz w Nowej Hucie

schellerW Zespole Szkół Zawodowych nr 2, w kwietniu odbyły się warsztaty kulinarne dla uczniów klas gastronomicznych z mistrzem oraz gwiazdą programów telewizyjnych Kurtem Schellerem. Po wspólnym gotowaniu odbył się uroczysty bankiet, na którym uczniowie nowohuckiej szkoły mogli pochwalić się przybyłym gościom przygotowanymi potrawami. Dla uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Krakowie był to dzień pełen wrażeń, który niewątpliwie pogłębił i rozpalił w nich pasję gotowania!

 

Wielkie małe książki - spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim

dr-leszczynkiPortal CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy interesują się literaturą dla dzieci na spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim z okazji premiery jego nowej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko ".

Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.  

Więcej…
 

Zdrowie, zabawa, sport, wychowanie – dzieci z SWD Kids już trenują!

drwal-swdSporty walki na przestrzeni lat zmieniały swoje oblicze. Na początku były postrzegane jako sporty „zakazane”. Teraz jednak, po wielu latach działań znanych sportowców i edukacji społeczeństwa, zyskują coraz większą sympatię szerszego grona odbiorców. Odkrywa się także kolejne ich zalety i pozytywny wpływ na zdrowie oraz wychowanie młodych osób. W tym celu powstało właśnie SWD Kids. Kiedy zacząć swoją przygodę z tym sportem? „Każdy wiek jest dobry, ale im wcześniej tym lepiej” - odpowiada Tomasz Drwal, legenda mieszanych sztuk walki i propagator zdrowego trybu życia. „Wielu fizjoterapeutów zachęca do korzystania z takiej aktywności już w okresie dziecięcym. Wpływa to na ogólną motorykę ciała, a także przeciwdziała powstawaniu wad postawy i płaskostopiu - tak powszechnym wśród dzieci i młodzieży. Poza tym sporty walki bardzo pomagają w wychowaniu dziecka i nauce szacunku do innych ludzi” - kontynuuje Drwal, pomysłodawca i założyciel SWD Kids.

Więcej…
 

Wycieczki rowerowe Velocitta w październiku

kmkbikeZapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na Velo-wycieczkę rowerową!

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz poznać m.in.: przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów, w tym zasady ruchu w ruchu ogólnym, kwestie pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasady ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą Velo-wycieczkę!

Więcej…
 

Podróże po historii i kulturze

podroze-po-kulturzeSerdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Dzień, w którym nie fotografuję, uważam za stracony. Spotkanie wokół twórczości Zofii Rydet” w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. Norwida. Wykład poprowadzi Ewa Pasternak-Kapera – kuratorka przy Fundacji im. Zofii Rydet. Wstęp wolny.

Więcej…
 


Strona 124 z 145


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)