Dzielnica XVIII

Smocza podróż do Krainy Kwitnącej Wiśni

smocza_podrozKlub Pod Kasztanami Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Płoszczyny 1) dnia 10.06 o godz. 15:00 serdecznie zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat na spotkanie wprowadzające w tajniki historii, kultury, sztuki i literatury dwóch wielkich krajów azjatyckich - Japonii i Chin. W programie spotkania: slajdowisko, lektura baśni (Drzewo kwitnącej wiśni) oraz warsztaty - sensoryczne z przyprawami (nawiązującymi do Jedwabnego Szlaku, którym w dawnych czasach do Europy sprowadzano nie tylko tkaniny, ale też "korzenie"), parzenia herbaty, jedzenia pałeczkami oraz plastyczne - rysowania drzewa wiśni przy wykorzystaniu butelek PET z recyklingu.

Wstęp wolny.

 

Dogoń żyrafę i samogłoski

klub_303Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 7.06 w godz. 15.30 - 17.00 zaprasza na spotkanie o samogłoskach.

Jakie są samogłoski? Czy samogłoski mogą być straszne, wesołe albo zdziwione? Czy łatwo znaleźć samogłoski? I jakiego koloru one są? Czy mała samogłoska jest taka sama jak duża? Jeśli ktoś jest ciekawy to serdecznie zapraszamy do Klubu Rodziców w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na zajęcia Dogoń Żyrafę. W tym dniu dowiemy się, w jakie zabawy można bawić się z dzieckiem, aby ćwiczyło „aparat mowy”. Nie zabraknie też paluszkowych wierszyków, rozgrzewki, zabaw z kolorową chustą czy tunelem. Tak więc, jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Wstęp wolny.

 

I Turniej im. prof. Kazimierza Bartla o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII

turniej_bartelSerdecznie zapraszamy na I Turniej im. prof. Kazimierza Bartla o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta Stanisława Moryca. Turniej odbędzie się w dniach 11 - 12 czerwca w Zespole Szkół Ogólnokształcących Sportowych nr 2 w Krakowie na os. Teatralnym 35. Więcej informacji o samym turnieju można zaleźć na poniższej stronie internetowe www.chessarbiter.com. Uczestnicy zawodów w wolnym czasie będą mogli z infrastruktury szkolnej. W szczególności dostępna będzie sala gimnastyczna, stanowiska do gry w ping-ponga oraz plac zabaw.

Zapraszamy!

 

Budżet Obywatelski Miasta Krakowa 2016 - Głosuj, to się opłaca! 18-30 czerwca

bo_2016_3Sprawdź listę projektów dzielnicowych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016.

 

Maj w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu marcu. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 

Działkowy Dzień Dziecka

wisla_dzien_dzieckaZarząd Rodzinnego Ogrodu Wisła zaprasza Dzieci wraz z opiekunami na Działkowy Dzień Dziecka dnia 4 czerwca 2016 r. Zaczynamy o godzinie 11.00! W programie m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi, konkursy muzyczne, konkursy plastyczne, turniej gier i zabaw zręcznościowych z nagrodami, słodki poczęstunek oraz wiele innych atrakcji. Podczas imprezy będzie miała miejsce zbiórka karmy dla psów i kotów.

Serdecznie zapraszamy.

 

Wolna Strefa Rodziców

303_czerwiecKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 10.06 w godz. 9:00 - 12:00 zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Rodziców. Podczas spotkań i warsztatów dla rodziców, dzieciom zapewnimy profesjonalną opiekę pod okiem animatora-opiekuna. W Wolnej strefie rodzice znajdą również coś do picia i drobne przekąski. Będzie to czas na rozmowę i złapanie oddechu pomiędzy codziennymi obowiązkami „zapracowanego” Rodzica.

Wstęp wolny.

 

Nowohucka Baza Rodzinna

klub_303Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 9.06 w godz. 16.00 - 18.00 jak co czwartek zaprasza rodziców i dzieci na spotkanie w ramach Nowohuckiej Bazie Rodzinnej. W czasie, gdy dzieci szaleją na mini-placu zabaw czy grają w gry, Rodzice mają okazję do lepszego poznania się, porozmawiania i odpoczynku w miłym towarzystwie. Podczas spotkań prowadzone są mini-warsztaty, a Rodzice mogą dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem. To od Rodziców: ich pomysłów, propozycji i zaangażowania zależy to, jakie tematy i jakie aktywności podejmowane są w Bazie. 9 czerwca odbędą się Warsztaty przyszłościowe, czyli wspólnie ułożymy powakacyjne plany działania!

Wstęp wolny.

 

Wystawa Jak Pies z Kotem - akcja adopcyjna zwierzaków

pies_kotKażda okazja do czynienia dobra jest wyjątkowa, a szczególną może być możliwość adopcji zwierzaka podczas comiesięcznych akcji organizowanych przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa wspólnie z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami. W każdą pierwszą niedzielę miesiąca, w okresie trwania wystawy czasowej Jak pies z kotem (czerwiec – wrzesień), wolontariusze i pracownicy Towarzystwa czekać będą z zwierzętami wytypowanymi do adopcji w Barbakanie. Zapoznać się ze zwierzętami będzie można w godzinach 11:00-15:00 (podczas trwania akcji adopcyjnych wstęp do Barbakanu będzie wolny) oraz w specjalnym kąciku adopcyjnym w Pałacu Krzysztofory w godzinach otwarcia wystawy. Natomiast dla zainteresowanych wystawą, pracownicy Muzeum przeprowadzą rodzinne oprowadzanie po całej ekspozycji (godz. 13:00 w Pałacu Krzysztofory, godz. 15:00 w Kamienicy Hipolitów).

Więcej…
 

Wyniki konkursu plastycznego (prze)MOC W RODZINIE

Zakończył się konkurs plastyczny realizowany przez Zespół ds. Działań Lokalnych nr 4 we współpracy z Radą Dzielnicy XVIII Krakowa pod hasłem (prze)MOC W RODZINIE.

Więcej…
 

Grzebowisko dla małych zwierząt - konsultacje społeczne

grzebowiskoPrezydent Miasta Krakowa zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych w przedmiocie budowy grzebowiska małych zwierząt wraz z wjazdem na działkę, infrastrukturą techniczną, parkingami i budynkiem administracyjnym na działkach nr 120/1 i 120/2 obr. 51 Krowodrza przy ul. Powstania Styczniowego w Krakowie.

O inwestycji


Podstawowym celem budowy grzebowiska w Krakowie jest stworzenie miejsca możliwie najbardziej przyjaznego na pochówek domowych zwierząt małych, tj. psów, kotów, gryzoni (przyjaciół rodziny) oraz rozwiązanie problemu grzebania ich zwłok. Opracowana koncepcja funkcjonalno-użytkowa zakłada powszechnie przyjęty w krajach rozwiniętych standard dla tego typu działań.

Więcej…
 


Strona 124 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)