Dzielnica XVIII

Dzielnica wspiera niepełnosprawnych

dzielnica-wspiera-niepelnosprawnychJednym z zadań Dzielnicy, określonym w jej statucie, jest finansowanie programów wspierających osoby niepełnosprawne. Na realizację tych programów dzielnica obligatoryjnie przeznacza co najmniej 5% środków finansowych będących w jej dyspozycji. „Osiemnastka” część z tych środków postanowiła przekazać do dyspozycji organizacji pozarządowych.

Więcej…
 

Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Grębałów

grebalow14 października 2015 r. o godz. 14.00 zapraszamy do oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, Dzieje Nowej Huty (os. Słoneczne 16), na otwarcie wystawy Zapomniane dziedzictwo Nowej Huty - Grębałów.

Więcej…
 

MMA jest dla każdego! - w Szkole Walki Drwala startuje nowy sezon

drwal-mmaMieszane sztuki walki są w tym momencie jednym z najpopularniejszych sportów w Polsce, a w związku z licznymi sukcesami, przez wiele osób są traktowane wręcz jako nowy sport narodowy. Jeszcze niedawno było zupełnie inaczej, jednak dzięki pracy samych sportowców i edukacji społeczeństwa, zmieniło się to diametralnie. Coraz więcej osób dostrzega także ogromne korzyści z rekreacyjnego uprawiania sportów walki. Jak mówi Tomasz Drwal, legenda polskiego MMA i propagator zdrowego trybu życia: „nie każdy idąc na basen chce zostać Otylią i wygrywać Olimpiadę. Wiele osób, chce po prostu popływać”.

Więcej…
 

Czas zatrzymany - Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty

czas-zatrzymanyBiblioteka Filia nr 1 (os. Młodości  8) dnia 7.10 o godz. 18:00 zaprasza na prelekcję Adama Gryczyńskiego z cyklu „Czas zatrzymany” - „Stanisław Gawliński fotoreporter Nowej Huty”. Spotkanie z historią Nowej Huty, podczas którego zostaną zaprezentowane zdjęcia z archiwum Stanisława Gawlińskiego, nestora fotoreporterów prasowych. Stanisław Gawliński od roku 1959 związany był  z „Głosem Nowej Huty”, dokumentował budowę kombinatu metalurgicznego i najważniejsze nowohuckie wydarzenia, aż do czasów współczesnych. W spotkaniu będzie uczestniczył autor zdjęć.

 

Koncert Grupy Bez Bisów

grupa-bez-bisowKlub Wersalik Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 9.10 o godz 18:30 zaprasza wszystkich wielbicieli Krainy Łagodności na występ Grupy Bez Bisów. Październikowy wieczór to dobry czas, by usiąść  i wsłuchać się w nastrojową, klimatyczną muzykę.

Więcej…
 

W cyklu: „Wychowanie dla natury”

ekopakaBiblioteka zaprasza w dniu 7.10.2015 r. o  godz. 16.00 do Punktu Bibliotecznego w Klubie „Karino” na warsztaty ekologiczne  „Z ekologią na Ty”, realizowane w ramach projektu „EkoPaka”. Nowohucka Biblioteka Publiczna w Krakowie bierze  udział w programie edukacyjnym „EkoPaka – zamykamy obieg surowców”, organizowanym przez INTERSEROH Organizację Odzysku Opakowań.

Więcej…
 

Wielkie małe książki - spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim

dr-leszczynkiPortal CzasDzieci.pl oraz Wydawnictwo Media Rodzina zapraszają rodziców, bibliotekarzy, nauczycieli oraz wszystkich tych, którzy interesują się literaturą dla dzieci na spotkanie z prof. Grzegorzem Leszczyńskim z okazji premiery jego nowej książki "Wielkie małe książki. Lektury dzieci i nie tylko ".

Czytelnictwo, a najmłodszych w szczególności, to temat ważki i bardzo aktualny. Jak oddzielić prawdziwą literaturę dziecięcą od tej pseudo? Gdzie szukać wartościowych książek? Jak mówić dzieciom o literaturze, aby ta stała się alternatywą i konkurencją dla multimedialnych rozrywek? Pytania się mnożą, a odpowiedzi znaleźć niełatwo. W sukurs wszystkim zagubionym w świecie literatury dziecięcej przyjdzie prof. Leszczyński, który nie tylko podpowie co czytać, co kupować, a czego lepiej unikać, ale także wprowadzi w arkana… książkowej sztuki uwodzenia.  

Więcej…
 

Zdrowie, zabawa, sport, wychowanie – dzieci z SWD Kids już trenują!

drwal-swdSporty walki na przestrzeni lat zmieniały swoje oblicze. Na początku były postrzegane jako sporty „zakazane”. Teraz jednak, po wielu latach działań znanych sportowców i edukacji społeczeństwa, zyskują coraz większą sympatię szerszego grona odbiorców. Odkrywa się także kolejne ich zalety i pozytywny wpływ na zdrowie oraz wychowanie młodych osób. W tym celu powstało właśnie SWD Kids. Kiedy zacząć swoją przygodę z tym sportem? „Każdy wiek jest dobry, ale im wcześniej tym lepiej” - odpowiada Tomasz Drwal, legenda mieszanych sztuk walki i propagator zdrowego trybu życia. „Wielu fizjoterapeutów zachęca do korzystania z takiej aktywności już w okresie dziecięcym. Wpływa to na ogólną motorykę ciała, a także przeciwdziała powstawaniu wad postawy i płaskostopiu - tak powszechnym wśród dzieci i młodzieży. Poza tym sporty walki bardzo pomagają w wychowaniu dziecka i nauce szacunku do innych ludzi” - kontynuuje Drwal, pomysłodawca i założyciel SWD Kids.

Więcej…
 

Wycieczki rowerowe Velocitta w październiku

kmkbikeZapraszamy wszystkich, którzy chcą nauczyć się jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, na Velo-wycieczkę rowerową!

W ostatnich latach w Krakowie powstało wiele rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz spotkać takie rozwiązania i jak należy z nich korzystać, nasza wycieczka jest stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz poznać m.in.: przepisy ruchu drogowego dotyczące rowerzystów, w tym zasady ruchu w ruchu ogólnym, kwestie pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo – rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasady ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – zapraszamy serdecznie na naszą Velo-wycieczkę!

Więcej…
 

Podróże po historii i kulturze

podroze-po-kulturzeSerdecznie zapraszamy na spotkanie pt. „Dzień, w którym nie fotografuję, uważam za stracony. Spotkanie wokół twórczości Zofii Rydet” w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury im. Norwida. Wykład poprowadzi Ewa Pasternak-Kapera – kuratorka przy Fundacji im. Zofii Rydet. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Październik w Nowohuckiej Bibliotece Publicznej

Zapraszamy do zapoznania się z wydarzeniami kulturalnymi i akcjami edukacyjnymi organizowanymi przez Nowohucką Bibliotekę Publiczną w miesiącu październiku. Pobierz newsletter w formacie PDF.

 


Strona 151 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)