Dzielnica XVIII

Mistrzostwa Dzielnicy XVIII Nowa Huta rozstrzygnięte!

Na obiektach MOS Nowa Huta, os. Szkolnym 39, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy XVIII w piłce nożnej, w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów.Na obiektach MOS Nowa Huta, os. Szkolnym 39, odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy XVIII w piłce nożnej, w ramach Nowohuckiej Ligi Mistrzów.

Więcej…
 

Stanowisko organizacji pozarządowych w sprawie budowy II etapu drogi S7

jest dostępne do pobrania tutaj.

 

Obwieszczenie wojewody w sprawie S7

Drugie obwieszczenie Wojewody w sprawie S7 jest dostępne do pobrania tutaj.

 

Wielki Tydzień, Wielka Noc, Zmartwychwstanie

Więcej…
 

Spalarnia śmieci w Mogile (2). Aktualny stan prawny

W dniu 21 czerwca 2010 r. wydana została pierwsza decyzja o uwarunkowaniach środowiskowych dla planowanej spalarni śmieci. Decyzję tę wydał Prezydent Krakowa dla przedsięwzięcia, które ma budować spółka należąca do Miasta (prezydent wskazał także uroczyście miejsce pod budowę). Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Więcej…
 

Chcemy remontować więcej…

Na sesji 21 marca Rada Dzielnicy podjęła uchwały dotyczące przeznaczenia wydatków na budowę i remonty chodników. Środki, które możemy wykorzystać na tego rodzaju cele, choć zostały ostatnio zwiększone, są wciąż śmiesznie niskie wobec potrzeb. Rada Dzielnicy nie ma, niestety, wpływu na arbitralny podział funduszy przez władze miejskie, choć sposób dokonywania owego podziału może budzić wiele wątpliwości. Przypomnijmy, że nasza dzielnica jest największą i najliczniej zamieszkałą, a równocześnie niezwykle zaniedbaną. Szczególnie skandaliczny jest zupełny brak chodników w niektórych miejscach, gdzie są one potrzebne (patrz: nasza kolumna, 18 lutego br.). Wskutek zbyt małych nakładów wiele z planowanych przez nas inwestycji w zakresie infrastruktury nie będzie mogło zostać zrealizowanych w najbliższym czasie.

 

Wiadomości z II konferencji obywatelskiej

W poniedziałek 16 maja odbyła się w klubie Technika NOT II obywatelska konferencja na temat "Przestrzenie publiczne XXI wieku – pasy ratunkowe miasta". Zamieszczamy ankietę jaka towarzyszyła konferencji która jest ważna dla miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla "starej" Nowej Huty.

 

Więcej…
 

 

Niech czas Świąt Wielkiej Nocy będzie spotkaniem ze Zmartwychwstałym Chrystusem, który napełni Was miłością, pokojem i radością oraz da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli patrzeć w przyszłość z wielką ufnością. Pełnych spokoju Świąt Wielkanocnych
Życzy
Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta

 

Delegacja do „Bezpiecznego Krakowa”

W czasie sesji 21 marca w podjętej uchwale wydelegowano radnych do Dzielnicowego Zespołu Koordynacyjnego działającego w ramach programu „Bezpieczny Kraków”. W zespole znajdą się m.in. osoby z policji, straży miejskiej oraz przedstawiciele mieszkańców.

 

Przyznano środki na remonty przedszkoli i szkół

W lutym 2011 r. Komisja Edukacji, Turystyki i Sportu kierowana przez Andrzeja Kowalika dokonała szczegółowego rekonesansu potrzeb w zakresie remontów szkół i przedszkoli. Potrzeby w tym zakresie są ogromne. Radni, dokonując na sesji 21 marca podziału funduszy, mieli na uwadze przede wszystkim potrzeby najpilniejsze. Środków na wszystkie remonty jest zbyt mało.

- Wyciągnięcie jakichkolwiek pieniędzy z budżetu miasta jest bardzo trudne. – mówił w czasie sesji Przewodniczący Stanisław Moryc. O powadze sytuacji może świadczyć fakt, że w jednej ze szkół Sanepid wyłączył cztery klasy szkolne z eksploatacji.

 

Uroczystości katyńskie pod pomnikiem Solidarności

13 kwietnia, w Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, po mszy w kościele na Szklanych Domach odbyła się uroczystość patriotyczna upamiętniającą ofiary zbrodni katyńskiej z 1940 roku oraz ofiary katastrofy smoleńskiej. Organizatorem uroczystości był nowohucki klub Gazety Polskiej.

Więcej…
 


Strona 170 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)