Dzielnica XVIII

Smaczne Zdrowie: Warsztaty animacji filmowej dla dzieci od 7 r.ż. – "Opowieści na talerzu"

mala_animacjaPodczas warsztatów każde dziecko zrealizuje krótki film animowany nt. zdrowego odżywiania. Spróbujemy wspólnie zastanowić się nad tym, jak zachęcić innych do zdrowego odżywiania. Wstęp wolny.

25-28 czerwca 2018 r., godz. 10.00-14.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Bezpłtne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "AKTYWNY KRAKÓW"

aktywny_krakowZarząd Miejski LOK Kraków-Nowa Huta w dniach 2-6, 9-13, 16-20, 23-27, 30-31 lipca oraz 1-3, 6-10, 13-14, 16-17, 20-24, 27-31 sierpnia zaprasza w godz. 9:00 - 13:00 na bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży w ramach projektu "AKTYWNY KRAKÓW" współfinansowanego przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa. Zajęcia będą odbywać się na boisku ZSO nr 14, Kraków, os. Dywizjonu 303 Bl. 66.

 

LOVE. Premiera spektaklu

ars_loveSpektakl LOVE został stworzony na podstawie autorskiego tekstu Dariusza Szymora YouSelfMe. Opowiadamy o miłości. O jej braku. O współczesności. Czerpiemy z motywów baśniowych. Wstęp wolny.

25 czerwca 2018 r., godz. 20.00
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Ogród na talerzu

ogrod_talerzWykład poświęcony ozdobnym roślinom jadalnym. Poprowadzi Piotr Klepacki - pracownik Ogrodu Botanicznego UJ. Spotkaniu towarzyszyć będzie degustacja. Wstęp wolny.

24 czerwca 2018 r., godz. 15.00-17.00
Tajemniczy Ogród, os. Górali 4

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

20.06. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

 

Klub Rodziców: Zajęcia kulinarne

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania.

18.06. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

 

Architektoniczny portret miasta

portret_miastaRozpoczął się nowy projekt Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Krakowie pt. „Nowa Huta – architektoniczny portret miasta”. Przedsięwzięcie realizowane we współpracy z Fundacją Instytut Architektury składać się będzie z aż dwudziestu wydarzeń: zwiedzania, prelekcji i spacerów, które od czerwca do grudnia 2018 r. portretować będą architektoniczne dziedzictwo kulturowe Nowej Huty z drugiej połowy XX w.

Pierwszy spacer 17 czerwca 2018 r. poprowadził architekt i historyk sztuki Michał Wiśniewski. Wydarzenie poświęcone było architekturze i urbanistyce najstarszej części Nowej Huty. Na lipiec i sierpień przewidziano kolejnych pięć wydarzeń. Poznawać będziemy Blok Szwedzki i Francuski oraz kościół na os. Szklane Domy (1 lipca), założenie Mistrzejowic (8 lipca), postmodernistyczne os. Centrum E (18 sierpnia), os. Wandy, Willowe, Hutnicze i Stalowe (19 sierpnia), a także osiedla sektora D, które powstały po okresie „odwilży” (26 sierpnia).

Więcej…
 

Wystawa "Republika Kreciej Góry – kraina tajemna"

art_zonaSpotkanie z prezydentem RKG Lidią Rozmus, autorką ilustracji “książki do pisania”: Republika Kreciej Góry The Republic of Mole Hill i widoków RKG, odbędzie się 27 czerwca o godz. 19.00. Wstęp wolny.

27 czerwca – 20 lipca 2018 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4


Lidia Rozmus urodziła się w Polsce gdzie ukończyła studia Historii Sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. W roku 1980 wyjechała to Stanów Zjednoczonych. Pracuje jako artysta grafik, maluje sumi-e i obrazy olejne, pisze haiku i pełni funkcję redaktora artystycznego amerykańskiego magazynu “Modern Haiku”.

Więcej…
 

Niedokończone msze wołyńskie

Komisja Wschodnioeuropejska Polskiej Akademii Umiejętności, Oddział Krakowski Instytutu Pamięci Narodowej, Sekcja Historyczna Polskiego Towarzystwa Teologicznego, Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, Stowarzyszenie Stanica Kresowa zapraszają na konferencję naukową Ludobójstwo na kresach południowo-wschodnich, 1943–1944: aspekt eklezjalny i teologiczny.

25 czerwca 2018, Kraków
Mała Aula Polskiej Akademii Umiejętności, ul. Sławkowska 17


Patronat honorowy:
JE Ks. Abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski
Prof. dr hab. Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem obchodów rocznicowych.

 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki - połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą.

21.06. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Klub Rodziców: Fitness dla matek po porodzie

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl skierowany do matek po porodzie oraz matek dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywają się wieczorem, gdy większość młodych mam ma już za sobą codzienne obowiązki i może w końcu poświęcić sobie trochę czasu.

18.06. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 


Strona 3 z 160


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)