Dzielnica XVIII

MDK Fort 49 zaprasza - Koncert Jakub Blokesz Trio, Łukasz Jemioła Trio / 9 IX 2017

trioSzanowni Państwo, Młodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” wraz z Radą Dzielnicy XVII-Wzgórza Krzesławickie zapraszają na koncert piosenki poetyckiej, który odbędzie się 9 września 2017 r., o godz. 19:00.

Szczegóły w zaproszeniu.

Więcej…
 

Graffiti - Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie / spacer

graffitiSpacer po nowohuckim graffiti w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie. Prowadzenie: Łukasz Lenda. Wstęp wolny - zapisy do 7 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Graffiti w Nowej Hucie zaczęło się na początku lat 90. XX w., przyszło z falą płynącą z Zachodu. Dzisiaj jest kilka wartych uwagi miejsc w naszej dzielnicy, ozdobionych przez plastykomaniaków: Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Handlowe 7, NCK, os. Centrum A, garaże na os. Słonecznym czy restauracja Santorini.

Łukasz Lenda – rdzenny nowohucianin, rysownik, grafik, filmowiec, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (takie miasto pod Nową Hutą), koszykarz i szachista, współzałożyciel Stowarzyszenia B1.

Więcej…
 

Zapraszamy na Rodzinny Piknik Piłkarski do Centum Sportu Parkowa

parkowaW sobotę 2 września w godz. 11-17 w Centrum Sportu Parkowa (dawny stadion Korony Kraków) przy ul. Parkowej 12a odbędzie się Rodzinny Piknik Piłkarski. W ramach wydarzenia przygotowaliśmy szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi – m.in. turniej piłkarski oraz dzień otwarty Akademii Piłkarskiej Diament Kraków.

Więcej…
 

ZAGRAJĄ DLA HOSPICJUM - mecz charytatywny w Parafii M.B. Pocieszenia

mecz_hospicjumZgodnie z kilkunastoletnią tradycja w dniu odpustu parafialnego Parafii M.B. Pocieszenia (ul. Bulwarowa 15A) amatorska drużyna piłkarska z tej parafii rozgrywa charytatywne mecze piłkarskie na rzecz Hospicjum Św. Łazarza w Nowej Hucie.

W tym roku, tj. 3.09 o godz. 16.00, parafialni piłkarze zagrają z reprezentacją Nowohuckiej Policji na stadionie Wandy w Nowej Hucie. W trakcie spotkania będzie prowadzona kwesta i licytacja na rzecz Hospicjum. Do wylicytowania będzie m.in piłka z autografem Jerzego Dudka oraz piłka z autografami piłkarzy CRACOVII. Dla najmłodszych przewidziane darmowe dmuchańce i konkursy prowadzone przez Policję.

Wstęp wolny.

W imieniu Księży Pallotynów, Nowohuckiej Policji i Rady Dzielnicy XVIII, na mecz serdecznie zaprasza kapitan drużyny piłkarskiej M.B. Pocieszenia, Pan Andrzej Kowalik. W ramach ciekawostki pragniemy poinformować, że w drużynie parafialnej grają również księża. Zapowiada się wspaniałe widowisko sportowe!

 

Miejskie ogrody społeczne - moda czy konieczność?

ogrody_spoleczneMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na debatę w ramach Krakowskiego Kolokwium Miejskie ogrody społeczne - moda czy konieczność?

W ostatnich latach w Krakowie powstają tzw. parki partycypacyjne. I tak na Zabłociu mamy park kieszonkowy „Na rogu Dekerta”, czy Społeczny Ogród na Krzemionkach. W budżetach partycypacyjnych coraz liczniej pojawiają się propozycje dotyczące zakładania nowych oraz rozwoju istniejących parków i ogrodów. Warto więc porozmawiać o tym, kiedy miasto zazielenia się dzięki świadomym ruchom oddolnym. Kiedy w ludziach powstaje potrzeba istnienia miejskiej zieleni, kiedy się ona urealnia. Czy wtedy, kiedy miasto jest zamożne? Czy kiedy jego mieszkańcom żyje się dostatnio? Czy takie działania są ekologiczną koniecznością, czy efektem wielkomiejskich mód, znudzonych industrialnym krajobrazem metropolii? A jak było kiedyś? Dlaczego akurat teraz tak wiele mówimy i tak wiele robimy dla miejskiej zieleni? Czy miasto powinno być ogrodem?

Debata odbędzie się w sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory 3 września 2017 (niedziela) o godz. 17:00.

Więcej…
 

Powiedz stop rakowi jelita grubego - zrób bezpłatną kolonoskopię!

Badania w ramach projektu Ministerstwa Zdrowia realizujemy bez ograniczeń, bez kolejek i długiego oczekiwania na termin - mogą się zgłaszać mieszkańcy wszystkich województw w wieku 50-65 lat. Zwracam się z ponowną prośbą o umieszczenie tej informacji, gdyż mówienia o profilaktyce nigdy nie jest za dużo. Szczegóły poniżej.

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50.roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy. Można rejestrować się pod nr tel. 12 622 95 53 ( codziennie w godz. 8-14)lub poprzez wysłanie e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej - OS. NA SKARPIE 66.

Więcej…
 

Nowa Huta ETNO Week / 8-22 IX 2017

etno_weekWydarzenie promujące muzykę etniczną i kulturę ludową. W programie warsztaty taneczne, plastyczne, muzyczne, folkloru słownego, bębniarskie, etnobity, tank drum, animacji filmowej, etno jam session i potańcówka.

Projekt realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem STOG.
Szczegóły na stronach: www.artzona.okn.edu.pl, www.stowarzyszeniestog.pl.

8-22 września 2017 r., ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.


Wstęp wolny.

Zapisy na warsztaty Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie / wrzesień 2017

klub_artzonaZapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Wstęp:

1 zł / spotkanie ze specjalistą

Po warsztatach Wolna Strefa Rodzica

Więcej…
 

Muzealne aktualności: 28 sierpnia - 3 września 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na wieńczący wakacje cykl wydarzeń. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Odpoczywaj i poznawaj świat razem z MHK!

 

Piknik sąsiedzki

pikinik_sasiedzki_sierpienKlub Jędruś (os. Centrum A 6a) dnia 27.08 w godz. 12:00 - 16:00 zaprasza na kolejny Jędrusiowy Piknik Sąsiedzki. W ostatnią niedzielę sierpnia spotkamy się by bawić się, odpoczywać, skakać i biegać, a więc robić wszystko to, co robi się na piknikach. Animatorzy poprowadzą różnorodne zabawy dla dzieci a wszyscy przybyli będą mogli skorzystać z gier (planszowe, badminton, inne) i koców piknikowych. W ramach pikniku odbędzie się również Plenerowa Wymiana Wszystkiego – zachęcamy do przynoszenia książek, zabawek i wszelkich innych sprzętów, zbędnych, ale zdatnych do użycia.

Więcej…
 

IX Nowohucki Biathlon Rowerowy

biathlon_rowerowyStowarzyszenie Moja Nowa Huta, FHU Elmar informują, że w dniu 10.09.2017 r. odbędzie się IX edycja Nowohuckiego Biathlonu Rowerowego. Jest to impreza niepowtarzalna, która cieszy się coraz większym powodzeniem wśród rowerzystów.

Patronat honorowy nad IX Nowohuckim Biathlonem Rowerowym - podobnie jak w poprzednich latach - objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Więcej…
 


Strona 4 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)