Dzielnica XVIII

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaW te mroźne jesienno-zimowe poranki, warto rozgrzać i rozruszać kości... 18 listopada br. odbędzie się kolejne już spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! "Pikniki" w cudzysłowie, ponieważ dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1, pierwsze piętro). W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy masz lat 5, czy 95, przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Spędź sobotni poranek z cyrkiem!

Plan działań:
- w godz. 10.00 do 11.30 zajęcia dla osób powyżej 12 r. ż.
- w godz. 11.30 do 13.00 zajęcia dla dzieciaków poniżej 12 r. ż.
Osoby dorosłe mogą zostać po godz. 11.30 i nadal trenować, jednak bez opieki instruktora, a w przypadku grupy dla dzieci – do zabawy zapraszamy również rodziców!

Wstęp wolny!

 

Klub Rodziców: Gimnastyka rodzica z dzieckiem

dukat_listopadKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 15.11. w godz. 17:00 - 18:30 za kolejne spotkanie Klubu Rodziców.

Więcej…
 

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne - Koncert In Paradisum

paradisum18 listopada br. o godzinie 19.30 w kościele pod wezwaniem MB Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 odbędzie się Koncert In Paradisum w ramach cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne. To drugie wydarzenie w ramach tego nowo powstałego cyklu.

Więcej…
 

Ośrodek Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

pokrzywdzeniSzanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z informacją o działalności Ośrodka Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, w którym osoby będące pokrzywdzone przestępstwem przeciwko rodzinie, mieniu, wolności i innych wynikających z Kodeksu Karnego mogą bezpłatnie uzyskać następującą pomoc:

Więcej…
 

Koncert Cecyliański z cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich

cecylianskiW niedzielę, 19 listopada 2017 r. o godz. 17.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich odbędzie się Koncert Cecyliański w ramach cyklu Muzyczne Spotkania na Wzgórzach Krzesławickich. Wydarzenie wpisuje się w długoletnią tradycję organizowania koncertów ku czci Świętej Cecylii - patronki muzyki sakralnej, śpiewu, chórów i organistów.

Wstęp wolny.

 

Andrzejki dla dorosłych w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

andrzejki_dorosliW wyjątkowy listopadowy wieczór, w wigilię święta św. Andrzeja spotykają się starsi i młodsi. W tym magicznym czasie, jak dawniej wierzono, można poznać imię swojego przyszłego ukochanego czy ukochanej, albo za pomocą wróżb poznać przyszłość. Dziś andrzejkowe wróżby traktuje się z przymrużeniem oka, choć dla wielu to doskonała okazja do wspaniałej zabawy przed zbliżającym się Adwentem. Najczęściej wieczór ten spędzamy w gronie rodziny lub przyjaciół. Ale kto powiedział, że świętować można tylko w ten jeden wieczór? Do dobrej wspólnej zabawy zapraszają Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta już od połowy listopada.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia teatralne dla dzieci "Pudełko pełne wyobraźni"

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 15.11. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na kolejną część zajęć teatralnych pt. Pudełko pełne wyobraźni. Tym razem dzieci znajdą się w dżungli pośród wielu drapieżnych zwierząt. Dzieci za pomocą dźwięków, ruchów i postawy swojego ciała będą naśladować wybrane zwierzęta z literatury dziecięcej. W zajęciach teatralnych wykorzystana zostanie wyobraźnia uczestników. Uczestnicy zajęć doskonalić będą lepiej mówić i się ruszać, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu. Zajęcia skierowane są na radosne odkrywanie siebie i świata.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Nowa Huta Pozytywnie - 18 listopada, Teatr Ludowy

pozytywnieSzanowni Państwo, w dniu 18 listopada o godz. 18.00 na Scenie Stolarnia odbędzie się impreza promująca nasz najnowszy spektakl „Tożsamość Wila”.

W programie:

- koncert zespołu Proforma,
- pokazy taneczne mistrzów Polski break dance
- dla chętnych i odważnych zawody freestyle’owe (temat: Nowa Huta)
- projekcja klipów promujących spektakl.

Zapraszamy Państwa serdecznie. Weźcie swoje rodziny i znajomych i bawcie się nami.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, konieczna jest jednak rezerwacja darmowych wejściówek ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ; tel.: 12 680 21 12)

 

NOWA HUTA UMIE POMAGAĆ

kochaj_zycie

 

"Życie, które hartuje" - spotkanie w Krakowskiej Loży Historii Współczesnej - Kraków, 15 listopada 2017 r.

Instytut Pamięci Narodowej oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie zapraszają na spotkanie „Życie, które hartuje”. Gośćmi będą: Tomasz Krzyżak, Damian Strączek.

Rozmowę poprowadzi Roman Graczyk.

15 listopada 2017, Przystanek Historia, ul. Dunajewskiego 8 (róg ul. Garbarskiej), godz. 18:00

Są tacy ludzie, o których mówimy, że mają charakter – i do tej grupy z pewnością należy Wanda Półtawska. Niepowtarzalna osobowość przyczyniła jej w życiu tyluż przyjaciół, co i wrogów. Jak każda wybitna jednostka, doktor Półtawska rozpala dyskusje, dzieli.

Ale czy można nie dzielić, gdy się głosi tak wymagający moralnie dyskurs?

Bo Wanda Półtawska wymaga od siebie wiele, ale też wysoko ustawia poprzeczkę innym. Człowiek – mówi za Janem Pawłem II – jest o tyle człowiekiem, o ile potrafi przekraczać siebie. Taka mowa, przełożona na konkretne wymagania życiowe, boli.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Klubowa Skarbnica Rodzinna - zajęcia z dietetykiem "Dieta dziecka i rodziców"

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 13.11. o godz. 18:00 zaprasza na zajęcia z dietetykiem. Na spotkaniu rodzice dowiedzą się o zasadach wprowadzaniu diety przez rodzinę, o nawykach żywieniowych stosowanych na co dzień w rodzinach, dowiedzą się również o tym, że należy pokazywać swoim codziennym przykładem jak się odżywiać, gdyż dzieci biorą przykład z rodziców i bezwiednie przenoszą ich nawyki żywieniowe.

Na koniec spotkania dla wszystkich uczestników sok ze świeżych warzyw i owoców. Prowadzący – Agnieszka Figarska – trener personalny prowadzący zajęcia z cyklu właściwego odżywiania i dietetyki.  Doświadczony nauczyciel nauczania początkowego, animator zabaw dla dzieci od 1-3, instruktor fitness.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków..

 


Strona 4 z 116


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)