Dzielnica XVIII

Tworzymy kulturę szacunku w sieci / Ekipa Dobra – Młodzieżowe Centrum Wolontariatu

ekipa_dobraZapraszamy na warsztaty pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Wstęp wolny.

9 lutego 2018 r., godz. 15.00-17.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat.

Cykl przygotowuje młodych ludzi do pełnienia roli wolontariusza w instytucji kultury i aktywuje do pracy na rzecz społeczności lokalnej. Spotkania Ekipy Dobra odbywają się dwa razy w miesiącu.

W ramach warsztatów młodzież zapozna się z prawami i obowiązkami wolontariusza, aspektami prawnymi i społecznymi oraz wzmocni swoje kompetencje liderskie i twórcze. W programie zaplanowano również spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty edukacyjne i kreatywne.

Więcej…
 

Ferie 2018 w NCK

ceramikaJak co roku zapraszamy na moc atrakcji przez dwa tygodnie ferii zimowych! Wśród propozycji: Festiwal Teatrów dla Dzieci, zajęcia rekreacyjne, taneczne, plastyczne i teatralne. Szczegółowy program:

Zapraszamy do tańca

Najmłodszych zapraszamy na Zimowe Figle Migle – czyli spotkania z bohaterami ulubionych kreskówek – tańcom, zadaniom plastycznym i kreatywnym nie będzie końca! Dla nieco starszych przygotowaliśmy TANECZNY MIX – układy choreograficzne z najpopularniejszych teledysków i do dźwięków prawdziwych hitów. Wszyscy b-boy’e i b-girls będą mogli przećwiczyć swoje umiejętności w feryjnej odsłonie zajęć BREAK DANCE.

Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…

… ale nie tylko kredki! NCK przemieni się w prawdziwą fabrykę kreatywności! Do wyboru zajęcia: w pracowni graficznej (dla dzieci oraz warsztaty rodzinne), w pracowni ceramicznej (przede wszystkim ulubione „lepienie z gliny” ale także różne techniki plastyczne), warsztaty rysowania piaskiem oraz Warsztaty Edukacji Artystycznej.

Więcej…
 

Wiosenne propozycje dla krakowskich seniorów

siemachaStyczeń to miesiąc najczęściej kojarzony z potrzebą podejmowania nowych wyzwań. Obietnice, które wówczas podejmujemy mają być znakiem zbliżającej się wiosny, która z każdym dniem przyspiesza kroku w naszą stronę. Życie w pełni zgodnie z własnym pomysłem to propozycja, jaką otwiera przed Krakowianami ruszające od nowego roku Centrum Aktywności Seniora zorganizowane przez Stowarzyszenie SIEMACHA w samym sercu miasta.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Fitness dla mam po porodzie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 6.02. w godz. 20:30 - 21:30 zaprasza na cykl zajęć skierowany do matek po porodzie i mam dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w godzinach wieczornych, aby młode mamy mogły znaleźć czas tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych mam na organizację zajęć fitness i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców. Zajęcia fitness prowadzone będą przez Annę Kochniarczyk – doświadczonego instruktora a jednocześnie uczestniczkę zajęć Klubu Rodziców, która sama jest młodą mamą.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Aktywnie z rodziną

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 5.02. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na aktywne, rodzinne zajęcia.

Tym razem dzieci i rodzice wezmą udział w zajęciach ruchowych na śniegu. Zorganizowane zostaną konkursy rodzinne w lepieniu najpiękniejszego bałwana oraz drużynowa bitwa śnieżna. Zajęcia mają na celu promowanie aktywnego stylu życia międzypokoleniowego, wzbogacanie rodzin w nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu w rodzinie oraz uczestnictwo w zawodach rodzinnych. W przypadku niekorzystnej aury zajęcia odbędą się wewnątrz Klubu Karino. Bałwany będą wykonane z waty, a bitwa odbędzie się przy pomocy kulek z papieru.

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Bańkowa sobota

bankowa_sobotaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 3.02. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na bańkową sobotę.

Czy jest ktoś na świecie, kto nie lubi baniek mydlanych? Obstawiamy, że nie. Dlatego w sobotę wspólnie nauczymy się przygotowywać płyn do baniek i stworzymy najbardziej fantazyjne i szalone, małe i duże obręcze do puszczania baniek. Uczestników zajęć prosimy o przyjście w ubraniach, którym nie zaszkodzi woda, bańki i piana i przyniesienie ubrań na zmianę.

Prowadzenie: Daria Gosek-Popiołek

Więcej…
 

Śladami trzech wojen – spacer i zwiedzanie

schronyZapraszamy na spacer, podczas którego zwiedzimy Fort 49 ½ a „Mogiła”, schron amunicyjny „Mogiła”, naziemne elementy infrastruktury schronowej na os. Szkolnym oraz Muzeum Czynu Zbrojnego. Zapisy od 1 lutego 2018 r.: www.schronynh.rawelin.org. Liczba miejsc ograniczona!

Więcej…
 

Chrześcijańskie stulecie w dziejach Japonii - wykład

chrzescijanskie_stulecieNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 5.01. o godz. 15:00 zaprasza na wykład pt. "Chrześcijańskie stulecie w dziejach Japonii".

Więcej…
 

Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję zawodowego kursu kwalifikacyjnego "Prowadzenie produkcji rolniczej".

Od września 2012 r. nie ma już naboru do szkół dla dorosłych, które prowadzą kształcenie zawodowe. W to miejsce wprowadzono kursy. Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Następnie przystępują do egzaminu zawodowego i otrzymują od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Uzyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych jest przydatne przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik” itp.

Więcej…
 

Zaczarowana Biblioteka: Bałwankowe przygody

balwankowe_przygodyKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 5.02. o godz. 10:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Zaczarowana Biblioteka.

Więcej…
 

Wymiana Ciepła w Nowej Hucie

wymiana_ciepla


fot. Małgorzata
Szymczyk-Karnasiewicz

W Nowej Hucie na os. Willowym 29 przed wejściem do kiermaszu Wspólnoty Emaus stoi zwykły garderobiany wieszak. Wieszak jest obwieszony kurtkami, płaszczami, swetrami. Obok kartka: „Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw kurtkę, płaszcz, sweter”. Taki pomysł na nietypową i ogólnodostępną formę pomocy przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Dziś w całej Polsce ustawionych jest kilkadziesiąt wieszaków, na których można zostawić lub z których można wziąć potrzebne ubranie.  Na stronie www.wymianaciepla.pl znajdziecie mapę i wszelkie instrukcje na temat zorganizowania własnego punktu zbiórki. Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Postaw wieszak, powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek…

Pozwól, by ubrań przybywało. Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba. To działa. To dzieje się samo. Zachęcam do działania. Niech przybywa wieszaków. A tych, którzy chcą podzielić się ciepłymi rzeczami zapraszam codziennie od 9.00 do 17.00, w soboty do 13.00. Akcja w Nowej Hucie potrawa do końca lutego.

 


Strona 4 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)