Dzielnica XVIII

Andrzejki dla dzieci w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

andrzejki_dzieci2Wigilia świętego Andrzeja, zwana popularnie Andrzejkami, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych w Polsce wieczorów, poświęconych magii oraz wróżbom. To także ostatni moment na huczną zabawę przed zbliżającym się adwentem. W tradycji polskiej impreza miała charakter przede wszystkim matrymonialnym, jednak z czasem przekształciła się w niezobowiązującą zabawę dla dzieci i dorosłych. W tym roku wydarzenia i atrakcje andrzejkowe dedykowane dzieciom przygotowało kilka klubów Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta.

Najwcześniej, bo już w połowie listopada Klub Dukat (ul. Styczna 1) zaprasza wszystkie dzieci, które z niecierpliwością czekają na andrzejkową imprezę, tańce i wróżby. Z kolei mali czarodzieje i czarodziejki w wieku od 2 do 5 lat (najchętniej w przebraniach) będą bardzo mile widziani w Klubie Mirage (os. Bohaterów Września 26), gdzie spotkają wróżkę, będą tańczyć, malować buźki oraz wyczyniać Andrzejkowe czary mary. Inny pomysł na dziecięce swawole ma Klub Krzesławice (ul. M. Wańkowicza 17). W Sobotni poranek z magią i plastyką każdy uczestnik zamieni się w czarodzieja lub wróżkę, a gość specjalny - iluzjonista, pomoże im przenieść się w świat magii i rzeczy niezwykłych. Śmiechu i radości nie zabraknie natomiast w Klubie Zgody (os. Zgody 1). Andrzejki dla dzieci to propozycja muzyczno-ruchowa, plastyczna i integracyjna dla nieco starszych smyków (w wieku 6-10 lat). Dzieci i rodzice, którym bliżej jest do Klubu Wersalik (os. Ogrodowe 15) znajdą tam wyśmienitą zabawę podczas Dziecięcych Andrzejek w Wersaliku. W programie znajdą się wróżby, konkursy i zabawa taneczna dla małych i starszych pociech (2-12 lat). Kto zaś chce poznać zwyczaje andrzejkowe oraz katarzynkowe, usłyszeć wiele ciekawostek związanych z tą polską tradycją, powinien wybrać się do Klubu Jedność (ul. Drożyska 3c). Tajemniczo i ciekawie zapowiadają się przygotowane tam atrakcje: wesołe wróżby, quiz, krzyżówki, zabawy ruchowe oraz wiele innych. Ostatniego dnia miesiąca warto udać się na Magiczny wieczór do Klubu Herkules (ul. gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29). Na miejscu dzieci poznają wiele wróżb, w tym te najbardziej tradycyjne, jak but za progiem, karteczki pod poduszką czy lanie wosku.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Jak bawić się z dzieckiem

bawicKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.11. w godz. 12:30 - 14:00 zaprasza na spotkanie dotyczące zabaw dla dzieci stymulujących ich rozwój.

Więcej…
 

Andrzejki w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

andrzejki_okknh2Koniec listopada to oczywiście czas szalonych zabaw andrzejkowych z wróżbami i imprez tanecznych. Andrzejkowych propozycji nie mogło więc zabraknąć również w naszych Klubach. Przygotowaliśmy dla Was różnorodne propozycje - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych czy seniorów. Wszystko oczywiście z przymrużeniem oka, z uśmiechem na twarzy i przy dobrej muzyce. Zachęcamy do zapoznania się z załączonym newsletterem, a po szczegóły zapraszamy na www.krakownh.pl i do naszych Klubów.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Konferencja inaugurująca ogólnopolski projekt edukacyjny „»O naszą Niepodległą!« – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914–1922” – Kraków, 10 listopada 2017 r.

W przededniu Święta Niepodległości, 10 listopada br. o godzinie 10.00 Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział Kraków zapraszają na konferencję inaugurującą ogólnopolski projekt edukacyjny „»O naszą Niepodległą!« – udział ziemian w walkach o odzyskanie niepodległości i terytorium II Rzeczypospolitej 1914–1922”. Spotkanie odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia w Krakowie, przy ul. Dunajewskiego 8.

Projekt został objęty Patronatem Honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Kino na poduchach

klub_dukatKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 8.11. o godz. 17:00 zaprasza Rodziców z dziećmi na pokaz filmu Pajęczyna Charlotty. Jest to wzruszająca opowieść o śwince i pająku oraz o ich przyjaźni, która potrafi przetrwać bardzo trudne chwile pokonując przeciwności losu.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Warsztaty konstruktorskie "Złota rączka"

303_listopadKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 8.11. w godz, 18:30 - 20:00 zaprasza na warsztaty konstruktorskie dla Ojców z synami – specjalnie dla nich stworzona zostanie męska przestrzeń, gdzie będą mogli wspólnie popracować i stworzyć coś niesamowitego. Zajęcia pod okiem „złotej rączki”, która zawsze będzie służyć radą i wcześniej instruować, co i jak należy wykonać.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Klub Ojców

bawicKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 10.11. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na warsztaty dla ojców.

Podczas warsztatów ojcowie zaplanują jędrzejkowy wieczór, który odbędzie się 24 listopada. Wraz z dziećmi przygotują dekoracje i wymyślą zabawy. Prowadzenie: Michał Urbański, tata Helenki i Tadzia.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Wszytko o masażu

masazKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 10.11. w godz. 10:00 - 12:00 zaprasza na zajęcia zatytułowane "Wszytko o masażu".

W ramach zajęć rodzice poznają techniki masażu niemowląt oraz dzieci przedszkolnych. W programie instruktaż, ćwiczenia praktyczne oraz zabawy podłogowe. Spotkanie poprowadzi Barbara Górecka - dyplomowana masażystka, specjalistka w zakresie masażu w okresie ciąży oraz matek karmiących, posiada szeroką praktykę w tym zakresie oraz odpowiednie przeszkolenie zdobyte w Middlesex School of Complementary Medicine, The Evadell Natural Therapy Centre.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Wystawa plenerowa KL Plaszow

kl_plaszowMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy plenerowej KL Plaszow, która jest prezentowana na terenie poobozowym.

Ekspozycja opowiada o KL Plaszow za pomocą archiwalnych zdjęć, fragmentów relacji więźniów i krótkich informacji historycznych. Na niemal wszystkich planszach kolorem sepii z czarno-białego tła wydobyte są postacie ludzi i obiekty, do których odnosi się opis. Celem wystawy jest przybliżenie zwiedzającym historii KL Plaszow poprzez wpisanie w odbiór neutralnego krajobrazu wiedzy o tragicznej przeszłości tego miejsca.

Autorami wystawy są: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa i Kolektyw Kuratorski działający w ramach Ośrodka Badań nad Kulturami Pamięci, utworzonego na Wydziale Polonistyki UJ.

Gośćmi honorowymi wydarzenia będą: Sekretarz stanu Jarosław Sellin i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Więcej…
 

Zmarł Jerzy Daniec - wieloletni radny Dzielnicy XVIII Nowa Huta

jerzy_daniecZ głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 27 października 2017 roku zmarł Jerzy Daniec, wieloletni radny Dzielnicy XVIII Nowa Huta, przewodniczący Komisji Infrastruktury Komunalnej.

Wspaniały człowiek, ciepły i życzliwy kolega, mocno zaangażowany w pracę na rzecz mieszkańców Nowej Huty.

Rodzinie składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia.

Obrzędy pogrzebowe odbędą się w środę 8 listopada 2017 r. o godz. 13:40 na Cmentarzu Komunalnym w Grębałowie.

Radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Klub Rodziców: Ciążowe pogaduchy

pogaduchyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 9.11. w godz. 19:00 - 21:00 zaprasza na "ciążowe pogaduchy".

Będzie to czas dla kobiet w ciąży, na wspólne rozmowy o wszystkim, na wymianę doświadczeń, na podzielenie się zarówno swoimi radościami jak i troskami, a także na zawieranie nowych znajomości, które kto wie, może będą towarzyszyć przez cały okres macierzyństwa. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk – doula, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

Więcej…
 


Strona 5 z 116


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)