Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

13.06. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Dzień Branic - Cygański tabor

czerwiec_programPodczas tegorocznego święta osiedla Branice zapraszamy na rodzinną imprezę plenerową Dzień Branic – Cygański Tabor. W programie imprezy znajdą się: występy artystyczne dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 74, występ dziecięcej grupy baletowej z Klubu Herkules, piosenki cygańskie zaprezentuje zespół Nutki. Wydarzeniu towarzyszyć będą tematyczne konkursy i zabawy: przejażdżki konne, dorożką, pokaz zręcznościowy w wykonaniu Krakowskiego Szwadronu Ułanów, a także loteria fantowa, wesołe miasteczko. O godz.19.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem Pro-Fill do godz. 24.00.

16.06. godz. 16.00, Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Więcej…
 

Wyniki konkursu "przeMOC W RODZINIE"

Jury konkursu „(prze)MOC W RODZINIE” (pod hasłem „Bądźmy wrażliwi”) ogłasza następujące wyniki.

konkursu plastycznego:

1 miejsce. – Wiktoria Jeziorska – Szkoła Podstawowa nr 91
2 miejsce – Weronika Anacik – Szkoła Podstawowa nr 80
3 miejsce – Michał Dudek – Samorządowe Przedszkole nr 104
4 miejsce – Zofia Łapajerska – Szkoła Podstawowa nr 91
5 miejsce – Julia Reczek – Samorządowe Przedszkole nr 104
6 miejsce – Dawid Rupa – Samorządowe Przedszkole nr 108
7 miejsce – Nikola Sendor – Szkoła Podstawowa nr 74
8 miejsce – Weronika Ligęza – Szkoła Podstawowa nr 74
9 miejsce – Nikola Janik – Szkoła Podstawowa nr 74
10 miejsce – Aleksandra Tomerska – Samorządowe Przedszkole nr 107

Więcej…
 

Głosujmy na dęba Henryka z Krakowa w konkursie "Drzewo Roku 2018"

henrykSzanowni Państwo, Dąb Henryk z Krakowa bierze udział w konkursie Drzewo Roku 2018 - to absolutnie niesamowite drzewo z bardzo ciekawą historią!

Link do głosowania : http://www.drzeworoku.pl/
Link do spotu o dębie Henryku: https://www.youtube.com/watch?v=lukDMVI0XQY&feature=youtu.be/

Więcej…
 

Projekt Wspólna Sobota: Wymianka Ubraniowa

wymiankaKolejne spotkanie w ramach projektu Wspólna Sobota poświęcimy na doskonalenie sztuki targowania się. Mamy będą wymieniać się dziecięcymi ubrankami, zabawkami i akcesoriami, a w tym czasie dzieci zajęte będą zorganizowanymi dla nich animacjami i warsztatami.

9.06. godz. 11.30-13.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Rozpoczęła się rekrutacja do III edycji międzynarodowego projektu rozwoju kompetencji w zawodzie Kucharz – "Gotuj po hiszpańsku II"

po_hiszpansku3 Fundacja Rozwoju Kompetencji i Przedsiębiorczości PROAKTYWNI rozpoczęła rekrutację do III edycji projektu kształcenia umiejętności kulinarnych w zakresie kuchni hiszpańskiej i śródziemnomorskiej w Hiszpanii.

W projekcie mogą wziąć udział osoby młode w wieku od 18 do 35 roku życia, pozostające bez pracy, zamieszkałe na terenie Małopolski. Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków EFS na zlecenie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty - wsparcie fizjoterapeutyczne dla rodziców dwulatków

klub_jedrusCelem warsztatów jest pomoc rodzicom dwulatków we wspieraniu rozwoju fizycznego dzieci, diagnozowaniu ewentualnych problemów zdrowotnych z związanych z dolegliwościami układu ruchu i ograniczoną sprawnością ruchową.

13.06. godz. 10.00-11.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Dni Nowej Huty 2018

dnh_2018

 

Fort 49 ½ Mogiła i Kopciec Wandy. Kulturalno - Sportowa Impreza Plenerowa

fort_49Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida i Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” zapraszają na kulturalno - sportowe wydarzenie w ramach którego zaprezentujemy historię i pomieszczenia Fortu pomocniczego piechoty 49 ½a „Mogiła” oraz zaprosimy mieszkańców do odpoczynku i wspólnych działań pod Kopcem Wandy.

10 czerwca 2018 r., godz. 13.00-18.00
Fort pomocniczy piechoty 49 ½ a „Mogiła” i Kopiec Wandy


Wydarzenie kierujemy do szerokiej grupy osób zainteresowanych historią Nowej Huty, Krakowa oraz historią Twierdzy Kraków. Zapraszamy również wszystkich stęsknionych błogiego relaksu w plenerze pod Kopiec Wandy, będzie na Was czekał piękny widok i różne atrakcje.

Więcej…
 

"OBLICZA NOWEJ HUTY" VII edycja Szlakiem Nowohuckiej Solidarności "A kuku panie generale"

oblicza_nh2Jak opowiedzieć młodzieży o ideach i historii Solidarności?

Nauczyciele Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 i Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Krakowie znaleźli odpowiedź na to pytanie. Zorganizowali grę miejską korzystając z Nowohuckiego Szlaku Solidarności. Trasa prowadziła z budynku Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 przez kościół oo. cystersów na os. Szklane Domy, gdzie działało Duszpasterstwo Hutników, pomnik prasy, tablicę TKRH i SFPP, pomnik Solidarności przy Placu Centralnym, pomnik Krzyża nowohuckiego, pomnik B. Włosika do kościoła Arka Pana. Na platformie Moodle zostały przygotowany kurs, aby uczniowie przed wyjściem na trasę zdobyli niezbędną wiedzę o historii Solidarności w Nowej Hucie. Kurs opracowała Jadwiga Jurczyk-Motyl nauczyciel Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.

W czwartek 24 maja 7 drużyn wyruszyło na trasę. Zadania w grze miejskiej były tak zaplanowane, aby uczniowie przenieśli się do lat 80-tych XX wieku i to prawie dosłownie, bo musieli skorzystać z nagrania na kasecie magnetofonowej, napisać tekst na maszynie do pisania, ważyć papier ręczną wagą sprężynową, stanąć w kolejce, aby odebrać porcję lodów.

Do poprawnego wykonania zadań potrzebna była uczestnikom wiedza zdobyta nie tylko w kursie Moodle, ale także w trakcie dodatkowych zajęć ze swoimi nauczycielami. W loterii fantowej za poprawną odpowiedź na konkursowe pytania można było wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ale nie od razu. Otrzymane talony i kartki na słodycze uczestnicy realizowali po zakończeniu gry.

Pomysłodawcą i autorem koncepcji gry jest pani Jadwiga Jurczyk-Motyl z Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2. Współautorami scenariusza są panie Marzena Sula-Matuszkiewicz i Aldona Kruk z Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej. Gra mogła być przeprowadzona dzięki zaangażowaniu nauczycieli z obu wymienionych wyżej instytucji, którzy wcieli się w role strajkujących robotników, łączników, sprzątaczki, agentów i innych postaci.

Więcej…
 

Hawajski Dzień Łuczanowic

dzien_luczanowic2Aloha! Klub Aneks zaprasza w niedzielne popołudnie do krainy piasku, słońca, palm kokosowych i zawsze uśmiechniętych ludzi w kwiecistych strojach. Na spragnionych hawajskich rozrywek turystów-gości niecierpliwie czekać będzie z girlandami kwiatów klubowa ekipa gorących tancerek hula oraz opalonych, wysportowanych surferów. Tu każdy znajdzie coś dla siebie. Gry i zabawy, konkursy z nagrodami, loteria fantowa, mini lunapark, wata cukrowa i lody, bamber-balle, bańki mydlane, a na scenie - występy taneczne i wokalne w wykonaniu tubylców i zaproszonych gości. A kiedy słońce powoli kryć będzie się pod horyzont wśród bezkresu wód oceanu i żar dnia złagodzi wieczorna bryza, na bielutkim piasku hawajskiej plaży rozpocznie się zabawa taneczna.

10.06. godz. 15.30, Klub Aneks Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. A. Mycielskiego 11)

Na Hawajski Dzień Łuczanowic zapraszają: Klub Aneks oraz Rada i Zarząd Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Sponsorami imprezy są: ArcelorMittal Poland SA, GreenSteam, ABC COLOREX.

 


Strona 5 z 160


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)