Dzielnica XVIII

Kraków i ArcelorMittal Poland razem na rzecz czystszego powietrza

bez_smoguWspółpraca na rzecz czystszego powietrza w Krakowie – to główny cel listu intencyjnego, który został podpisany pomiędzy ArcelorMittal Poland i Urzędem Miasta Krakowa. W pierwszej kolejności właściciel krakowskiej huty wypłaci bonusy finansowe pierwszemu tysiącowi mieszkańców Krakowa, którzy po 1 stycznia 2018 roku dokonają wymiany opalanych węglem lub drewnem starych pieców na niskoemisyjne źródło ciepła. Z zezłomowanych starych palenisk, po przetopieniu, powstaną stojaki rowerowe, które trafią do krakowskich szkół lub pojawią się przy ulicach miasta. Już wkrótce firma uruchomi kolejne działania, które zaplanuje w oparciu o potrzeby krakowian wyrażone w badaniu opinii publicznej, przeprowadzonym przez spółkę pod koniec ubiegłego roku.

Zgodnie z obowiązującą tzw. uchwałą antysmogową, do września 2019 roku mieszkańcy Krakowa korzystający ze źródeł ciepła opalanych węglem lub drewnem muszą wymienić wszystkie przestarzałe piece. ArcelorMittal Poland, chcąc zwiększyć motywację mieszkańców Krakowa do wymiany starych palenisk i przyspieszyć ten proces, ufunduje bonusy pieniężne w wysokości 150 zł dla pierwszego tysiąca osób, które skorzystają z miejskiego programu dofinansowania i wymienią piec po 1 stycznia 2018 r.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami programu "Jutro bez smogu".

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 2.02. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na zabawy z językiem angielskim.

Dog, cat, fish, rabbit, giraffe, mouse a może elephant? Te i wiele, wiele innych słów poznają dzieci podczas pierwszego spotkania nowego cyklu Zabawy z językiem angielskim w Klubie Rodziców, którego tematem będą zwierzęta. Nowy cykl zajęć w Klubie Rodziców to nauka poprzez zabawę - gry i zabawy językowe, piosenki, rymowanki, wiersze, które są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych oraz poprzez działanie - wykonanie określonego zadania, czynności, prace, eksperymenty, odgrywanie ról, drama itp. Wszelkie podejmowane czynności stworzą możliwości do komunikowania się dzieci ze sobą, uczenia się współdziałania, współpracy, kompromisów, pomocy innym i dzielenia się.

Prowadząca: Paula Chmiela.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Gotuj po hiszpańsku

gotuj2Z wielką radością rozpoczynamy rekrutację do drugiego projektu „Gotuj po hiszpańsku”!

Rekrutację przeprowadza Fundacja PROAKTYWNI w biurze regionalnym w Krakowie.
Projekt adresowany jest do osób w wieku 18-35 lat, które zechciałyby rozwijać swoje pasje i umiejętności kulinarne. Nie wymagamy doświadczenia ani wykształcenia gastronomicznego.

Więcej…
 

Wykład: Kultura duchowa Rosji

kultura_rosjiNowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a) dnia 29.01. o godz. 15:00 zaprasza na wykład pt. "Kultura duchowa Rosji".

Tematem ostatniego wykładu w zimowym semestrze w Nowohuckiej Akademii Seniora będzie kultura duchowa Rosji. Gość NAS - dr hab. Józef Kuffel, poruszy m.in. zagadnienia prawosławnej liturgiki i duchowości oraz prawosławnego kalendarza liturgiczny – cyklu świąt stałych.

Więcej…
 

Bal kostiumowy dla dzieci

bal_mirageKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 31.01. o godz. 10:00 zaprasza na kostiumowy bal karnawałowy.

Karnawał w pełni. Czas balów i zabaw. Dzieci uwielbiają takie wydarzenia i czekają na nie z zapartym tchem. To również moment, kiedy można przebierać się do woli i zmieniać się w kogoś innego. Karnawałowego spotkania nie mogło zabraknąć także w Klubie Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który zaprasza na świetną zabawę w rytm znanych i lubianych dziecięcych przebojów. W programie Balu Przebierańców znajdą się gry, zabawy i konkursy m.in. konkurs na najciekawsze przebranie.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona!

 

Bal karnawałowy dla dzieci

karnawal_dzieciKlub Zgody Ośrodka Kultury Kraków- Nowa Huta (os. Zgody 1) dnia 27.01. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza dzieci na bal karnawałowy!

Podczas imprezy karnawałowej w Klubie Zgody dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach muzyczno-ruchowych, plastycznych i integracyjnych. Zabawy prowadzone będą przez animatorów.

Wstęp wolny!

 

Klub Rodziców: Pudełka sensoryczne

pudelkaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 2.02. o godz. 12:30 zaprasza na zabawy z pudełkami sensorycznymi.

Więcej…
 

Edyta Świętek nominowana do nagrody "Osobowość Roku 2017"

osobowoscMamy przyjemność poinformować, że Pani Edyta Świętek została nominowana do nagrody Osobowość Roku w kategorii: "Kultura" za sagę "Spacer Aleją Róż".

Zachęcamy do udziału w tym dorocznym plebiscycie.

Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie Gazety Krakowskiej:

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-krakow-aktualne-wyniki,12840300/

Edyta Świętek, pisarka, została nominowana za sagę "Spacer Aleją Róż" przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny. Edyta Świętek, Podłęże, pisarka, za sagę Spacer Aleją Róż przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny.

Aby zagłosować na Panią Edytę wyślij SMS pod nr 72355 o treści OK.178 (koszt: 2,46 zł z VAT)

 

Klub Ojców: Elektryczność

elektrycznoscKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 26.01. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza na spotkanie edukacyjne poświęcone elektryczności.

Co to jest prąd i jak to działa? Na kolejnych zajęciach Klubu Ojców ojcowie z dziećmi będą zgłębiać tajemnice energii elektrycznej i skonstruują proste urządzenia elektryczne. Prowadzenie: Michał Urbański.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Karnawał - ulubione melodie

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 31.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na karnawałowe spotkanie.

Podczas spotkania dzieci zapoznają się ze zwyczajem przebierania się na bal karnawałowy. Dowiedzą się też, co oznacza słowo „karnawał” a co „tłusty czwartek”. Z kolei w czasie zajęć plastycznych nauczą się jak wykonać maskę karnawałową. Dodatkowo poznają kilka prostych kroków tanecznych. Zajęcia te mają za zadanie wspierać rozwój intelektualny, artystyczny i motoryczny dziecka. Specjalnie dobrany zestaw zabaw i atrakcji wprowadzi dzieci w magiczny świat muzyki i tańca.

Prowadząca: Paula Chmiela

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł.

 

Klub Rodziców: Klubowa Skarbnica Rodzinna - aktywnie z rodziną

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 29.01. w godz. 16:00 - 18:00 zaprasza na spotkanie pt. "Aktywnie z rodziną".

Więcej…
 


Strona 5 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)