Dzielnica XVIII

Projekt Wspólna Sobota: Pracownia malarska - ocean

pracowania_malarskaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 27.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Projekt Wspólna Sobota, podczas którego Klub Jędruś zmieni się w pracownię malarską. Będzie można malować, czym się chce i jak się chce - technika dowolna. Temat przewodni – oceany i podwodne życie. Uwaga! Na zajęciach możliwe będzie pobrudzenie się, stąd prośba do rodziców o odpowiednie ubranie siebie i dzieci.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota

cyrkKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 27.01. w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! Dopóki nie wróci do nas ładna pogoda, zajęcia odbywają się w budynku Klubu 303.

Więcej…
 

Ogród Zimowy ArcelorMittal - fotorelacja

ogrod_zimowy2W zeszły weekend przed Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie powstała wyjątkowa przestrzeń – Ogród Zimowy ArcelorMittal. Na odwiedzających czekała wystawa roślin oczyszczających powietrze, warsztaty z tworzenia ogrodów w szkle, upcyklingu i zdrowego żywienia, a także możliwość dyskusji o różnych sposobach walki z zanieczyszczeniami powietrza. Podczas wydarzenia można było złożyć noworoczne #dobrepostanowienia i w zamian otrzymać rośliny, które pomogą pozbyć się szkodliwych substancji z powietrza.

Ogród Zimowy ArcelorMittal oraz towarzysząca mu akcja #dobrepostanowienia to dwudniowe wydarzenie, które miało zwrócić uwagę na to, jaki mamy wpływ na otaczające nas środowisko naturalne oraz co możemy robić, aby eliminować negatywne skutki zanieczyszczonego powietrza.

Więcej…
 

Czy Chiny da się polubić i jak się z nimi porozumieć? / slajdowisko

chinySlajdowisko Moniki Kołton w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

29 stycznia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Podsumowanie ok. 3-miesięcznej podróży po Państwie Środka, opowieść o spełnianiu marzeń, otworzeniu się na to, co nowe i nieznane oraz przełamywaniu barier w zetknięciu z obcą kulturą. Podróżując samotnie pociągami, autobusami, śpiąc przez Couchsurfing przemierzyłam kraj od Pekinu, jadąc na południe poprzez niezwykły Syczuan Tybetański i żyjących tam Tybetańczyków, zieloną prowincję Yunnan, aż do granicy z Laosem. Zwiedzimy razem nie tylko najbardziej urokliwe miejsca, ale przede wszystkim przybliżę trochę kulturę chińską tą mniej i bardziej przyjemną i opowiem o moich doświadczeniach w zetknięciu z nią. Zabiorę Was również przez tamtejsze smaki, grupy etniczne, mało turystyczne miejsca i zdradzę do jakich celów może nam się przydać polski dowód osobisty i jak pożytecznie wykorzystać długie godziny w autobusach.

Monika Kołtan

Więcej…
 

Witajcie w naszej bajce - Opowieść wigilijna

opowiescKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 24.01. o godz. 17:00 zaprasza na spektakl pt. "Opowieść wigilijna".

Opowieść wigilijna pokazuje niezwykłą przemianę skąpego, bezdusznego, samolubnego kupca w hojnego, serdecznego, sympatycznego człowieka. Podczas Świąt Bożego Narodzenia zaczyna rozumieć, że pieniądze szczęścia nie dają, staje się dobry dla innych i docenia wreszcie magię świąt. Spektakl w wykonaniu: Klubowej Grupy Poetica i Studia Teatralnego NETE.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Z kolędą przez wieki w Klubie Jedność

z_koledaKlub Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Drożyska 3c) dnia 21.01. o godz. 15:00 zaprasza na spotkanie pt. Z kolędą przez wieki.

Kolędy i zwyczaj kolędowania to głęboko zakorzeniona polska tradycja. Wspólne śpiewanie kolęd przy domowym stole stwarza też wyjątkową, magiczną atmosferę. Siedząc przy choince w gronie innych śpiewających, czujemy z nimi szczególną bliskość, radość ze spotkania, doznajemy wielu przyjemnych emocji. Aby zatrzymać jeszcze na moment te emocje wystarczy przyjść do Klubu Jedność, który zaprasza na coroczne spotkanie Z kolędą przez wieki. Podczas spotkania będzie można obejrzeć występ dzieci z Klubu Jedność Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 142, a kolędy i pastorałki zaprezentują zaprzyjaźnione zespoły z sąsiadujących osiedli nowohuckich: Branic, Chałupek, Kościelnik, Przylasku Rusieckiego, Wolicy i Wróżenic.

Wstęp wolny.

 

Karnawałowy poranek z tańcem i plastyką

poranekKlub Krzesławice Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. M. Wańkowicza 17) dnia 17.01. o godz. 11:00 zaprasza na karnawałowy bal, podczas którego będzie można wcielić się w księżniczkę, królewnę, rycerza lub inną baśniową postać. Dzieci będą miały możliwość samodzielnego wykonania elementów przebrania. Jeżeli więc chcesz, żeby twoje dziecko przyjemnie spędziło sobotni poranek – koniecznie przyjdźcie do Klubu Krzesławice.

Wstęp: 15 zł

 

Wolne brykanie

brykanieKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Wolne Brykanie".

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Informacja dla klientów Międzyszkolnego Basenu Pływackiego

W okresie ferii zimowych w dniach od 12-23.02.2018 r. pływalnia czynna będzie w godzinach od 14:45 do 21:30.

Wszystkich Seniorów Dzielnicy XVIII zapraszamy do korzystania w tym okresie z pływalni w ramach przyznanych środków finansowych.

 

Klub Rodziców: Dzień Rodziny

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 24.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na rodzinne warsztaty teatralne.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - Mapy. Spotkania z książką

mapyKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 20.01. w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Spotkania z książką".

W ramach kolejnego spotkania Klubu Rodziców z cyklu Projektu Wspólna Sobota uczestnicy porozmawiają o mapach – czym są, do czego są potrzebne, jak się je tworzy. Następnie wspólnie stworzą swoje własne mapy. Inspiracją do zajęć będzie książka „Mapy” Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Prowadzenie: Daria Gosek.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 6 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)