Dzielnica XVIII

Ostatnie chwile na zgłoszenie najlepszej inicjatywy dla dzieci - Słoneczniki 2017

sloneczniki_krakowKraków zdecydowanie rozpieszcza rodziców. Nie brakuje nam warsztatów, festiwali czy koncertów dla najmłodszych. Jednak jak odróżnić wydarzenia mało wartościowe od tych, które całym sercem tworzone są z myślą o dobru dziecka? Pytanie to stało się przyczyną powstania akcji Słoneczniki. Jest to konkurs, który wyłania najpiękniejsze perły krakowskiej oferty wydarzeń dla dzieci.

Więcej…
 

Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej

mlodzi_niepelnosprawniStowarzyszenie Rodzin Zdrowie Psychiczne w Krakowie zaprasza osoby od 15 do 29 r. ż. do udziału w projekcie pt. Młodzi niepełnosprawni – wzór aktywności zawodowej. Celem projektu jest podniesienie zdolności do zatrudnienia osób niepełnosprawnych poprzez podniesienie ich kwalifikacji i kompetencji oraz nabycie doświadczenia zawodowego.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do: biura projektu działającego przy Pensjonacie U Pana Cogito przy ul. Bałuckiego 6 w Krakowie, tel. 12 269 72 00 do koordynatora projektu Agnieszki Lewonowskiej-Banach lub biura projektu działającego w powiecie limanowskim w Słopnicach 820 przy punkcie opieki nad dziećmi „Kraina Radości”.

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie - sierpień 2017

artzona_sierpien_2017Zapraszamy na otwarte spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

Obwieszczenie Prezydenta Miasta Krakowa o wydaniu decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia p.n.: "Rozbudowa ul. Klasztornej w Krakowie na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy"

Szanowni Państwo, zapraszamy do zapoznania się z obwieszczeniem Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie wydania decyzji WS-04.6220.141.2015.RJ z dnia 3.07.2017 o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia p.n.: "Rozbudowa ul. Klasztornej w Krakowie na odcinku od ul. Żaglowej do ronda przy moście Wandy".

Z treścią ww. decyzji oraz ze stosowną dokumentacją sprawy można zapoznać się w siedzibie Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa, os. Zgody 2, 31-949 Kraków pokój nr 504 w godzinach: poniedziałek - piątek 7.40 - 15.30.

 

Błękitne oko Nowej Huty - spacer

blekitne_okoZapraszamy na spacer wokół Zalewu Nowohuckiego i rzeki Dłubni w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Prowadzenie: Marcin Pawlik (Nowa Huta Travel, Ecotravel). Wstęp wolny - obowiązują zapisy do 24 VIII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

27 sierpnia 2017 r., godz. 17.00, Start: Zalew Nowohucki - Dom Wędkarza, Kraków.

Więcej…
 

Stale o Nowej Hucie

stale_nhSzanowni Państwo, dnia 18 lipca 2017 r. zapraszamy do naszego nowohuckiego oddziału na zwiedzanie kolejnej już odsłony wystawy Stale o Nowej Hucie (os. Słoneczne 16).

Więcej…
 

Już za kilka dni rozpoczną się XXI Mistrzostwa Krakowa w Scrabble!

scrabble2W dniach 29-30 lipca pasjonaci najpopularniejszej gry słownej na świecie zasiądą do plansz, aby kolejny raz wyłonić zwycięzcę Krakowa. Na Mistrzostwa zjadą najlepsi zawodnicy z całego kraju, a same zawody należeć będą do prestiżowego cyklu Grand Prix, skupiającego najlepsze turnieje w Polsce. Kraków to jedno z najbardziej lubianych miast na scrabblowej mapie Polski, o czym świadczy wysoka frekwencja i entuzjastyczne opinie zawodników. Jak zawsze turniej został objęty patronatem Prezydenta Miasta Jacka Majchrowskiego oraz Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

Impreza odbędzie się w Ośrodku Kultury im. Norwida na os. Górali 4. Rozpoczęcie planowane jest na sobotę 29 lipca, godz. 12:00, a rozgrywki trwać będą do ok. godziny 20:00. W niedzielę 30 lipca od 9:30 zawody będą kontynuowane, a o 14:30 odbędzie się oficjalne zamknięcie mistrzostw, wręczenie pucharów oraz rozdanie nagród dla najlepszych zawodników.

Gorąco zachęcamy wszystkich amatorów zabawy słowami do wzięcia udziału w Mistrzostwach Krakowa w Scrabble! Wstęp ma każdy, kto zapisze się na zawody drogą internetową lub na miejscu u sędziego. Więcej szczegółów na stronie www.pfs.org.pl.

Więcej…
 

Roślina za makulaturę

makulaturaSzanowni Państwo, Dziennik Polski i ArelorMittal Poland serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w akcji "Roślina za makulaturę", która odbędzie się 27 lipca między godziną 10:00 a 14:00 (lub do wyczerpania zapasów) przy głównej bramie krakowskiego oddziału ArcelorMittal Poland, ul. Ujastek 1.

Więcej…
 

Nie daj się oszukać „na policjanta”! Ostrzeż inne osoby!

Przestępcy działający metodą "na policjanta" wciąż oszukują starsze osoby. Wyłudzają pieniądze, które często stanowią wszystkie oszczędności seniorów. Nie bądźmy obojętni i ostrzeżmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny lub policjantów...

Więcej…
 

Ślady trzech wojen - spacer

trzy_wojnySpacer prezentujący militarne pozostałości z I i II wojny światowej oraz okresu zimnej wojny w ramach projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie*.

Więcej…
 

BABCIU! To nie Twój wnuczek! DZIADKU! To nie policjant!

Oszuści "na wnuczka" i "na policjanta" wciąż oszukują osoby starsze. Wyłudzają pieniądze od naszych babć, mam, cioć, dziadków, ojców i wujków. Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy naszych krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny. Osoby te mogą prosić o pieniądze, które mają im pomóc w rozwiązaniu nagłego problemu. Nie pozwólmy, aby w ten sposób nasi najbliżsi stracili dorobek swojego życia. Porozmawiajmy z nimi o oszustach.

Więcej…
 


Strona 6 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)