Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki - połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców.

7.06. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Klub Rodziców: Zajęcia plastyczno-techniczne dla dzieci

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia plastyczne. Tego typu aktywność to sposób na świetną zabawę i ciekawy pomysł na spędzenie wolnego czasu. Zajęcia plastyczne pobudzają też wrażliwość, kreują świadomość estetyczną, wyobraźnie i twórczą ekspresję.

7.06. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Klub Rodziców: Rozwój mowy u dzieci

czerwiec_303Umiejętność mówienia pozwala ludziom na wyrażanie swoich spostrzeżeń, potrzeb i emocji. Dzieciom, które dopiero uczą się mówić, doskonalenie tej umiejętności pozwala coraz dokładniej poznawać świat i rozwijać zdolności komunikacyjne. Wydaje się, że każdy rodzic powinien posiadać podstawową wiedzę o tym, jak kształtuje się mowa dziecka, by móc kontrolować postępy, nie szkodzić wygórowanymi oczekiwaniami i nie zlekceważyć ewentualnego pojawienia zaburzeń w rozwoju.

5.06. godz. 17.00-19.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Spotkanie poprowadzi logopeda Agnieszka Oliwka, która jest absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Wydarzenia w Klubie Kombinator

rolnePodobno takiego drugiego miejsca nie ma w całym wszechświecie. Przyjdź do Kombinatora i daj się wciągnąć w orbitę pozytywnej energii. Przekonaj się, że centrum wszechświata jest właśnie w Nowej Hucie! Pyszna kawa, wspaniałe wino, piwa a do tego koncerty, wystawy, spotkania literackie. Książki i wi-fi sprawią, że zostaniesz tu dłużej.

Zapraszamy codziennie od 15:00.

Nadchodzące wydarzenia:

Artykuły Rolne w Kombinatorze

Już w sobotę 9 czerwca o 20:00 zapraszamy na koncert zespołu Artykuły Rolne!

Krakowskie trio penetrujące dźwięki znajdujące się na styku psychodelii i noise rocka. W przypływie dobrego humoru nie gardzą punk rockiem. Na scenie od 2015 roku. Na koncie jeden długograj, jeden singiel oraz dwie epki. Lejbelowo spleceni z trójmiejskim Music Is The Weapon.

Greg Toma - dr;
Bartosz Leśniewski - git, voc;
Piotr Warszawski - bass.

Wstęp wolny!

Więcej…
 

Korowód Nowohucki 2018 z okazji Dni Nowej Huty i 100-lecia niepodległości

korowod_20189 czerwca 2018 r. z okazji Dni Nowej Huty 2018 ulicami dzielnicy przejdzie barwny korowód przypominający postaci związane z terenami Nowej Huty zasłużonymi dla wolności w ramach krakowskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie organizowane przez Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida będzie okazją do wspólnego, lokalnego i radosnego świętowania!

Korowód rozpocznie się o godz. 16.30. Jego trasa będzie wiodła z Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5), ul. S. Żeromskiego, al. Róż, al. Przyjaźni i al. Solidarności do Placu Centralnego im. R. Reagana, gdzie o godz. 17.00 w ramach Dni Nowej Huty 2018 zaplanowano finał wydarzenia. W namiocie Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na Dniach Nowej Huty będzie można otrzymać okolicznościową publikację z biogramami prezentowanych podczas Korowodu postaci. Trzon oprawy artystycznej Korowodu w tym roku zapewni „Grypa Cyrkowa” działająca w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta oraz cheerleaderki z Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida i Młodzieżowego Domu Kultury im. J. Korczaka.

Więcej…
 

Senioralia 2018

senioraliaZapraszamy do udziału w tegorocznych krakowskich SENIORALIACH w dniach 7-9 czerwca 2018 r. Wydarzenie organizuje Biuro Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych w Krakowie w ramach realizacji Programu Aktywności Społecznej i Integracji Osób Starszych na lata 2015-2020 – PASIOS.

W programie trzydniowej imprezy na placu Szczepańskim i w Nowej Hucie (NCK i Teatr Łaźnia Nowa) znalazły się m.in. atrakcyjne koncerty wybitnych solistów opery i operetki oraz uznanych krakowskich artystów (Andrzej Sikorowski, Lidia Jazgar, Marta Bizoń), występy taneczne, przegląd lokalnych zespołów teatralnych i scenicznych, pokaz mody oraz rozstrzygnięcie konkursów dla seniorów i dzieci.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoPiosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Teksty śpiewane czy mówione są doskonałym pomocą w przyswajaniu języka.

7.06. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Witajcie w naszej bajce - "Opowieść o dobrym czowieku"

klub_dukatKlub Dukat zaprasza na spektakl Teatru Eden. To historia kupca, któremu dane było wpierw zaznać ludzkiej obojętności, a potem - współczucia oraz wsparcia.

6.06. godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków

 

Truskawkowy Dzień Dziecka

truskawkaKlub Karino serdecznie zaprasza dzieci, młodzież oraz dorosłych na Truskawkowy Dzień Dziecka, organizowany z okazji Dnia Dziecka. Na uczestników festynu czeka mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez organizatorów, m.in. loteria fantowa, liczne konkursy, ciekawe zabawy, pokaz baniek mydlanych, żywe maskotki, dmuchane zabawki, fotobudka i wiele innych. Motywem przewodnim zabawy będą powszechnie lubiane przez tych małych i tych dużych owoce – truskawki.

6.06. godz.11.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)


Każdemu chętnemu wymalujemy na twarzy wielką truskawkę specjalnymi farbami ekologicznymi. Dorośli wykażą się zdolnościami kulinarnymi w konkursie na Najsmaczniejsze ciasto truskawkowe. Nie zabraknie też świeżych owoców do spożycia dla uczestników. Sponsorem imprezy jest ArcelorMittal Poland SA oraz Sklep Groszek.

Wstęp wolny!

 

Zatrać się w zieleni

zatrac_zielenTradycyjnie już zapraszamy Was do spędzenia tegorocznego lata na łonie krakowskiej przyrody. Okazją ku temu będą wszystkie akcje organizowane w ramach projektu „Zatrać się w Zieleni”:

„Piknikuj w Zieleni. Piknik Krakowski”

Więcej…
 

Dołącz do orszaku Lajkonika - 7 czerwca od godz. 12:00

szlak_lajkonikaJuż po raz kolejny, w oktawę Bożego Ciała Lajkonik ma swoje święto! Tylko tego dnia Lajkonik uderzeniem swej buławy przynosi nam szczęście.

Dołącz do Lajkonika, wyrusz z nim i świtą włóczków w tradycyjny pochód 7 czerwca o godz. 12:00. Przy dźwięku krakowskich melodii w wykonaniu kapeli Mlaskoty przemierz niezmienioną od lat trasę: od ulicy Senatorskiej, do Klasztoru Sióstr Norbertanek, następnie ulicami Kościuszki i Zwierzyniecką pod Filharmonię Krakowską, by ulicami Franciszkańską i Grodzką dojść do Rynku Głównego. O godz. 19.20 na scenie pod Wieżą Ratuszową ma miejsce pokaz bitwy w wykonaniu orszaku Lajkonika oraz finałowy taniec i odebranie „haraczu” z rąk Prezydenta Miasta.

Ale kto jest tym Lajkonikiem? Kto wciela się w role włóczków? Co jest ich motywacją do zaangażowania się i kontynuowania tej wielkiej tradycji? O tym opowiadają w naszym filmie: https://www.youtube.com/watch?v=sIYiAd_HP9g

 

Niewiele osób dzisiaj wie, że przed 230 laty w Krakowie można było zobaczyć, oprócz tradycyjnego Lajkonika, jeszcze jednego jeźdźca na sztucznym koniu. Było to możliwe podczas widowiska, które przedstawiła społeczność żydowska z miasta Kazimierz przy Krakowie z okazji przybycia króla Stanisława Augusta Poniatowskiego 16 czerwca 1787 roku. Ale o tym opowie spektakl przedstawiony na scenie pod Wieżą Ratuszową „Tajemniczy konik z Kazimierza”, który rozpocznie się o 20.30. Nasze Muzeum wraz z Teatrem Żydowskim w Krakowie – Teatrem Midraszowym, przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stworzyło performans muzyczny, którego celem jest przekazanie widzom historii żydowskiego konika przy okazji dorocznego pochodu Lajkonika. Ta ciekawostka historyczna jest niezbitym dowodem na wspaniałe współistnienie i przenikanie się wzajemnie dwóch kultur na terenie Krakowa. Nie wiemy, jak wyglądał żydowski Lajkonik ani też jak brzmiała muzyka, do której harcował. Muzycy i aktorzy starają się przedstawić zatem własną interpretację opowieści o koniku z Kazimierza i jego spotkaniu z królem Polski.

Już dziś zapraszamy Cię do Orszaku Lajkonika!

Więcej…
 


Strona 6 z 160


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)