Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielkim

karinoNauka przez zabawę to czysta przyjemność! Nieszablonowe metody edukacji świetnie sprawdzają się przy poznawaniu języków obcych. Piosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Prowadzący Paula Chmiela.

10.05. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Mamy Czas: Zabawa sensoryczna

mamy_czasZapraszamy na majowe spotkanie w ramach cyklu „MAMY czas”! Podczas kolejnego warsztatu zajmiemy się zabawowym hitem ostatnich miesięcy. Uczestnicy dowiedzą się, jak przygotować slime z brokatem w domu, czy ta masa plastyczna jest bezpieczna dla zdrowia i na czym polega zabawa nią.

10.05. godz. 10.00-13.00, Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

9.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Aktywnych Kobiet: Latino Dance

klub_karinoZajęcia taneczne w rytm latynoskich hitów to nie tylko super spalanie, ale i doskonała zabawa. Klub Karino serdecznie zaprasza wszystkie kobiety na zajęcia prowadzone przez doświadczonego instruktora tańca – Kamila Nowaka.

8.05. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 15 zł

 

Klub Rodziców: Fitness dla matek po porodzie

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl skierowany do matek po porodzie oraz matek dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywają się wieczorem, gdy większość młodych mam ma już za sobą codzienne obowiązki i może w końcu poświęcić sobie trochę czasu. Ćwiczenia fizyczne pozwalają Paniom zadbać o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną, oraz przyśpieszają regenerację organizmu po okresie ciąży i połogu. Zajęcia prowadzone są przez Annę Kochniarczyk, instruktorkę fitness, bywalczynię zajęć Klubu Rodziców.

7.05. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

I Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie

targ_roslinnychPracownia Animacji Ekologicznej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza dnia 4 maja br. w godz. 14.00 – 18.00 na I Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie, os. Górali 4 w Krakowie. W programie: możliwość wymiany lub kupna roślin, warsztaty ekologiczne i ogrodnicze, a także gry i zabawy w ogrodzie.

Wierzymy, że miłośników roślin, ogrodów, ogródków, pięknych skwerów jest coraz więcej, dlatego zapraszamy na pierwszy w Nowej Hucie targ roślinny. Rośliny z uprawy na parapecie, nadwyżki sadzonek rozrastających się na balkonach czy okazy wykopane przy porządkowaniu ogrodów - podzielmy się nimi!

Targ odbywać się będzie w zielonej przestrzeni Tajemniczego ogrodu, który znajduje się na os. Górali 4 w Nowej Hucie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty dietetyczne dla dzieci

karinoPodczas warsztatów Twoje dziecko nauczy się, co jest dla niego zdrowe i odpowiednie do jedzenia oraz picia, a także będzie zachęcane do wprowadzania w życie zdrowych nawyków żywieniowych. Prowadząca zajęcia dietetyczka i trenerka Agnieszka Figarska przekazuje ważne informacje w przystępny i dostosowany do wieku dzieci sposób (gry, zabawy).

10.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Akademia Mądrego Rodzica - potrafię pomagać

potrafie_pomagacPodczas kolejnego spotkania w ramach Akademii Mądrego Rodzica Klub Dukat odwiedzą ratownicy medyczni. Rodzice i dzieci będą poznawać zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. Najmłodsi w miarę swoich możliwości nauczą się ratunkowych numerów telefonu oraz dowiedzą jak w razie konieczności wezwać pomoc.

9.05. godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Spotkanie z poezją Zofii Karczmarzyk - rzeczywistość w moich oczach

zgody_poezjaKlub Zgody zaprasza miłośników poezji na spotkanie z twórczością Zofii Karczmarzyk. Tematyka wierszy poetki-seniorki dotyczy przede wszystkim codzienności - przedstawianej z nutą autoironii - a także spraw politycznych. Wiersze Zofii Karczmarzyk ukazały się m.in.: w Almanachu Twórczości Poetyckiej Seniorów, wydanym przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz w Kwartalniku Czwórka. Spotkanie potrwa ok. 45 minut.

10.05. godz. 16.00, Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1)

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Bajka, tańce i plastyka - z Panią Sową wszytko bryka

303_majDo Klubu 303 z Zaczarowanego Lasu przybędzie Pani Sowa z misiem, który nie chciał jeść. Podczas wydarzenia ćwiczona będzie gibkość języków uczestników ponieważ bajka, która zostanie opowiedziana wspólnie z Panią Sową, zawiera elementy logopedyczne. To nie koniec atrakcji - w programie znalazły się też tańce i zabawy ruchowe. Z wykorzystaniem sensoplastycznych metod wykonana zostanie praca plastyczna – obraz warzywny, a także posadzona cebulka! Na zakończenie pracowitych zajęć uczestnicy wysłuchają bajki relaksacyjnej i wykonają masaż.

7.05. godz. 17.00-18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Zajęcia poprowadzi Eugenia Czułkowska-Nowińska - coach rodzicielski i bajkoterapeutka, którą fascynuje wszystko, co związane z dziećmi, przede wszystkim ich wyobraźnia i nieraz bardzo zaskakująca pomysłowość. Pani Eugenii bliskie są pojęcia pozytywnej dyscypliny, komunikacji bez przemocy oraz wychowania bez kar i nagród. Uwielbia bawić się z dziećmi oraz chętnie dzieli swoją wiedzą z dorosłymi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

 

Klub Rodziców: Zajęcia Kulinarne

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców prowadzi Elżbieta Kozub.

7.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 


Strona 7 z 153


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)