Dzielnica XVIII

Gra miejska "Łowcy Wielokątów" - zaproszenie do udziału

lowcyGra Miejska to niezwykle atrakcyjna dla dzieci kreatywna zabawa plenerowa. "Łowcy Wielokątów" zaprezentują młodym ludziom Kraków poprzez zadania matematyczne, które trzeba będzie wykonać, aby pokonać trasę gry.

Więcej…
 

„Krok w przyszłość” - mFundacja ogłasza II edycję konkursu

krok_w_przyszloscFundacja mBanku ponownie wyróżni najlepsze prace studenckie z matematyki. Na zwycięzcę konkursu „Krok w przyszłość” czeka 20 tys. zł oraz statuetka STEFCIO, która symbolizuje wybitnego matematyka – Stefana Banacha.

mFundacja ogłasza kolejną edycję konkursu „Krok w przyszłość”. Ponownie przyzna nagrody za przedstawione i obronione prace magisterskie lub licencjackie oraz opublikowane w międzynarodowych czasopismach naukowych samodzielne prace z dziedziny matematyki.

W ubiegłorocznej edycji konkursu zwyciężył Wojciech Górny z Uniwersytetu Warszawskiego, który otrzymał główną nagrodę za pracę pt. „Zagadnienia najmniejszego gradientu”.

Więcej…
 

Lato z Krakowską Kartą Rodzinną

lato_kkrDzieci i młodzież, legitymujące się ważną Krakowską Kartą Rodzinną, zapraszamy w okresie wakacyjnym do aktywnego spędzenia czasu wolnego.

Park Trampolin Go Jump, ul. Rzemieślnicza

Park Trampolin Go Jump, ul. Centralna
Centrum Wspinaczkowe Forteca, ul. Ludowa
Centrum Wspinaczkowe Forteca, ul. Racławicka
Kino Kijów Centrum
Kino Mikro
Kraina Zabaw Dziecięcych Anikino
Bezpieczne Wakacje w Parku Wodnym

 

Dyskretne piękno / Arkadiusz Szczypel - wernisaż wystawy

szczypelOśrodek Kultury im. C. K. Norwida zaprasza na wernisaż wystawy prac Arkadiusz Szczypela do Galerii OKN na os. Górali 5 w Krakowie. Wystawę można oglądać do 18 sierpnia 2017 roku. Wstęp wolny!

11 lipca 2017 r., godz. 18.00, Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Arkadiusz Szczypel - urodzony w 1996 r. w Krakowie. W 2016 r. ukończył Liceum Plastyczne w Katowicach na specjalizacji złotnictwo. Obecnie studiuje na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego. W Galerii OKN zaprezentuje swoje prace malarskie, które zatytułował „Dyskretne piękno”.

Więcej…
 

Krakowianie wybrali Inwestycję Przyjazną Mieszkańcom

nieruchomosciPo raz czwarty mieszkańcy Krakowa i okolic oraz wszyscy zainteresowani zakupem nieruchomości w Małopolsce zdecydowali, która inwestycja mieszkaniowa najbardziej odpowiada ich potrzebom i oczekiwaniom.

Głosowanie w ramach Plebiscytu Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom trwało od lutego bieżącego roku, za pośrednictwem dwutygodnika „Krakowski Rynek Nieruchomości” oraz strony internetowej www.plebiscyt.krn.pl. Gala finałowa odbyła się 22 czerwca w Centrum Witek Home w Modlniczce. Plebiscyt Inwestycja Przyjazna Mieszkańcom jest jedynym w regionie rankingiem projektów deweloperskich, w którym o zwycięstwie decydują klienci, a nie eksperci zawodowo związani z branżą. Dzięki temu otrzymujemy informację o rzeczywistych preferencjach osób inwestujących w nieruchomości, zarówno na własny użytek, jak i z myślą o wynajmie.

Więcej…
 

Festyn Rodzinny w Zespole Szkół Specjalnych nr 14 na oś. Sportowym

festyn_zss14Jak co roku 1 czerwiec to ważny dzień w ZSS nr 14. Świętujemy wtedy wszyscy razem: uczniowie, rodzice i nauczyciele. Składamy życzenia dzieciom, z okazji ich święta, pamiętamy o mamach, a pomagają i bawią się z nami tatusiowie, rodzeństwo i dziadkowie. Tak też było i w tym roku.

Więcej…
 

Konkurs na zielnik: Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów

zielnikCzy wiesz jak działa rumianek, krwiściąg lekarski czy inne rośliny? Przyroda to największa apteczka na świecie, to niezliczone zasoby medycyny naturalnej, które od setek lat były wykorzystywane w leczeniu wielu schorzeń. Spacerując po parku, czy łące podziwiamy piękne, barwne rośliny, często nie wiedząc nic o ich leczniczych właściwościach. Jak można je odkryć? Może robiąc własny zielnik?

Więcej…
 

Powiedz stop rakowi jelita grubego – zrób bezpłatną kolonoskopię!

W ramach Programu Badań Przesiewowych raka jelita grubego Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie prowadzi bezpłatne badania kolonoskopii u pacjentów po 50. roku życia. Zapraszamy na konsultacje do naszych lekarzy. Można rejestrować się pod nr tel. 12 622 95 53 (codziennie w godz. 8-14) lub poprzez wysłanie e-maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. albo bezpośrednio w rejestracji szpitalnej – os. Na Skarpie 66.

Więcej…
 

Warsztaty rozwojowe w Klubie Rodziców w ARTzonie

klub_artzonaSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na wakacyjny cykl warsztatów rozwojowych w Klubie Rodziców w ARTzonie, które poprowadzą Agnieszka Wódz oraz Fundacja Będziemy Rodzicami.

13, 19 lipca, 24 sierpnia 2017 r., godz. 11.00-13.00, ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 4, Kraków.

Więcej…
 

Schron bierny Regelbau 668 w Rudawie – zwiedzanie

schronZwiedzanie niemieckiego schronu ze Stowarzyszeniem „Rawelin”. Wycieczka w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze.

Wstęp wolny – koszty dojazdu komunikacją miejską we własnym zakresie!

8 lipca 2017 r., godz. 9.00, Zbiórka: Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5, Kraków.

Dojazd: 2 bilety miejskie - I strefa + 2 bilety aglomeracyjne - II strefa. Powrót ok. godz. 16.00. Zapisy do 6 VII: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Więcej…
 

OSTATNI DZIEŃ GŁOSOWANIA! - Budżet Obywatelski Miasta Krakowa

bo_2017_1Kiedy odbywa się głosowanie?

Głosowanie odbędzie się w dniach 17-30 czerwca.

Jak można głosować?

Głosować będzie można za pośrednictwem platformy internetowej dostępnej w okresie głosowania pod adresem www.budzet.krakow.pl lub na papierowych kartach głosowania. UWAGA: głosowanie jest osobiste za okazaniem dowodu potwierdzającego tożsamość.

Więcej…
 


Strona 7 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)