Dzielnica XVIII

Czas na Ferie! Ferie 2018 w Klubach Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

ferie_2018W tym roku najmłodsi mieszkańcy Krakowa muszą uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na ferie. Przerwa zimowa rozpocznie się, bowiem dopiero 12 lutego 2018. Dlatego, aby umilić sobie oczekiwanie, warto zapoznać się już teraz z zimowymi atrakcjami, jakie przygotowały Kluby Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Dla dzieci, jak co roku zorganizowano bogaty i różnorodny program obfitujący w zajęcia edukacyjno-wychowawcze, naukowe, kulturalne i rekreacyjno-sportowe. 

Więcej…
 

Czy zwiedziłeś już SKARBIEC Muzeum Historycznego Miasta Krakowa?

artefaktZapraszamy do zwiedzania naszego nowego oddziału Thesaurus Cracoviensis – Centrum Interpretacji Artefaktów. Zobaczycie nowoczesne magazyny muzealne oraz pracownie konserwatorskie.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Integracja sensoryczna

integracja_sensorycznaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 19.01. w godz. 12:30 - 14:00 zaprasza na integrację sensoryczną dla dzieci.

Dzieci potrzebują zabaw – ta prosta zasada przekłada się na rozwój dzieci, które potrzebują stymulacji harmonijnego rozwoju sensorycznego. Podczas spotkania w Klubie Rodziców prowadząca poruszy zagadnienia dotyczące kluczowych i wrażliwych etapów w rozwoju i integracji sensorycznej dzieci w wieku 2-4 lat. Podczas warsztatów rodzice będą mieli okazję poznać i przetestować bezpieczne gry i zabawy rozwijające zmysły: dotyku, ruchu i równowagi (zmysł przedsionkowy), pozycji ciała (zmysł proprioceptywny), widzenia (zmysł wzroku), słuchu, powonienia i smaku. Rodzice poznają też siedem zasad wspólnych gier i zabaw z dzieckiem.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Baby Cafe: Laurka dla Babci i Dziadka

babcia_dziadekKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 17.01. o godz. 17:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Baby Cafe.

Podczas spotkania będziemy przygotowywać piękne laurki, które dzieci wręczą swoim ukochanym Babciom i Dziadkom w dniu ich święta.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zaczarowana Biblioteka: My się zimy nie boimy

zaczarowana_bibliotekaKlub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26) dnia 15.01. o godz. 10:00 zaprasza na kolejne spotkanie z cyku Zaczarowana Biblioteka.

Pojawienie się zimy powoduje wiele zmian. Wiadomo, że zima jest wtedy, gdy nie widać piaskownicy, bo wszystko pokryte jest białą pierzynką. Zima to dokarmianie ptaków, robienie aniołków na śniegu, jazda na sankach czy lepienie bałwana. A co robić zimą, kiedy nie ma śniegu? O tym właśnie będzie mowa na kolejnych zajęciach z cyklu Zaczarowana biblioteka. Mimo braku śniegu pojeździmy na nartach a nawet ulepimy wspólnie bałwana!

Zaczarowana biblioteka to cykl zajęć edukacyjnych dla maluchów. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i prowadzone są przez pracowników Biblioteki Kraków Filia 48. Podczas wyprawy do tajemniczego świata książek dzieci mają okazje wysłuchać ciekawych baśni, bajek i opowiadań a wraz z ich bohaterami poznawać otaczający ich świat.

Wstęp wolny!

 

UJ dla Krakowa

uj_krakowDnia 18.01.2018 r. (czwartek) w godzinach 18:00–20:00 w Auditorium Maximum UJ odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu „UJ dla Krakowa” pt. „Zanieczyszczenie powietrza w Krakowie – klimat, analiza pyłów, skutki zdrowotne”, Jego organizatorem jest Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

Coraz więcej osób śledzi stan zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście. I choć problem ten nie dotyczy tylko Krakowa, to wyjątkowo, położenie miasta i związany z tym klimat, powodują szybki wzrostu stężenia i utrzymywania się zanieczyszczenia przez długi czas. Dlaczego klimat Krakowa jest taki specyficzny? Co znajduje się w zanieczyszczonym powietrzu, jaki jest jego skład i źródło pochodzenia? Co właściwie oznaczają podawane przez stacje pomiarowe skróty PM10 czy PM0,1? I kolejne pytania, które się nasuwa: jaki wpływ na nasze zdrowie ma zanieczyszczenie powietrza? W jaki sposób dostaje się do naszego organizmu?

Więcej…
 

Wielki Konkurs Wiedzy o Rakowicach

rakowice2Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przy współpracy z Radą Dzielnicy III Prądnik Czerwony i MDK przy al. 29 Listopada przygotowało konkurs towarzyszący wystawie o dawnej wsi Rakowice - części składowej obecnej Dzielnicy III Prądnik Czerwony. Konkurs jest skierowany do mieszkańców Krakowa, a odpowiedzi można dostarczać do siedziby Rady Dzielnicy III do 10 lutego.

Wręczenie nagród i dyplomów przewidziane jest na finisażu wystawy, który będzie miał miejsce w niedzielę 25 lutego 2018 r.

Zapraszamy do pobrania pytań konkursowych oraz karty odpowiedzi.

Zachęcamy do udziału!

 

Wolne brykanie

Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 18.01. w godz. 15:00 - 17:00 na kolejne spotkanie z cyklu Wolne Brykanie.

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Upominki dla Babci i Dziadka

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 17.01. w godz. 15:30 - 17:00 zaprasza na zajęcia plastyczne wspierające rozwój emocjonalno-społeczny dzieci. Dzieci z pomocą rodziców wykonywać będą przestrzenne upominki. Zajęcia mają na celu wyrabianie szacunku dla osób starszych, uświadomienie dzieciom obowiązku opiekowania się ludźmi starszymi, wdrażanie do spójnych, wielozdaniowych wypowiedzi wyrabianie aktywnej postawy podczas wykonywania zadań, kształcenie umiejętności twórczego myślenia. Prowadząca: Joanna Batko - spotkanie ze specjalistą, doświadczony pedagog w pracy z dziećmi i młodzieżą z Warsztatów Terapii Zajęciowej.

Więcej…
 

Bal karnawałowy dla dzieci

wersalik_karnawalKlub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15) dnia 16.01. w godz. 17:00 - 19:00 zaprasza wszystkie dzieci na wspaniałą karnawałową zabawę. W programie znajdą się: wspólne tańce, gry i zabawy z animatorami, malowanie buziek, wspólne wykonywanie masek karnawałowych oraz prezentacja strojów. Spotkanie to pozwoli dzieciom miło i aktywnie spędzić czas, rozwijać wyobraźnię i kreatywność, zaprezentować wspaniałe stroje, jak również nawiązać kontakty z rówieśnikami i kształcić umiejętność zabawy w grupie.

Wstęp 10 zł/dziecko

 

Klub Rodziców: Klubowa Skarbnica Rodzinna - masaż niemowlęcy cz. III

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 15.01. w godz. 10:00 - 11:00 zaprasza instruktaż z masażu niemowlęcego.

Więcej…
 


Strona 7 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)