Dzielnica XVIII

Stal dla zrównoważonego transportu - wystawa na rondzie Mogilskim w Krakowie

stal_transportJak co roku, we wrześniu w Krakowie odbywa się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Przez cały tydzień 16-22 września na dolnym poziomie ronda Mogilskiego będzie można oglądać wystawę "Stal dla zrównoważonego transportu" pokazującą zastosowanie stali w infrastrukturze przyjaźniejszej dla środowiska.

Miasto po raz 19. weźmie udział w ETZT, który w tym roku odbywa się pod hasłem - Multimodalność, a sloganem jest „Przesiadaj się i jedź!”.

Więcej…
 

Ruszył nabór do projektu "Aktywni - Efektywni"

efektywni Jeśli jesteś osobą niepracującą tj. bezrobotną, bierną zawodowo masz szansę na znalezienie wymarzonego zajęcia. Ruszył nabór do projektu „Aktywni - Efektywni”, stanowiącego wsparcie dla osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z:
1. Płatnych staży z możliwością późniejszego zatrudnienia. Każdy staż jest dostosowywany do indywidualnych potrzeb uczestników.
2. Dodatkowym bonusem jest udział w bezpłatnych warsztatach i szkoleniach zawodowych dopasowanych do ich potrzeb i predyspozycji.
3. Wszyscy uczestnicy projektu mają też gwarancję wsparcia ze strony osobistego opiekuna i innych specjalistów, również tych branżowych.
4. Udział w programie gwarantuje zwrot kosztów dojazdu na zajęcia i do miejsc stażowych.

Więcej…
 

ZAJRZYJ DO HUTY! - 22-23 września 2018

zajrzyjJak co roku zapraszamy mieszkańców Nowej Huty do poznania swojej dzielnicy, Krakusów do pozbycia się mylnych wyobrażeń o Nowej Hucie, całą resztę turystów do zobaczenia „innej twarzy” Krakowa. Jednym zdaniem: do poznania fascynującego dziedzictwa historycznego Nowej Huty. Przez dwa dni, zupełnie na luzie, nieśpiesznie i przede wszystkim z profesjonalnymi przewodnikami będziecie mogli zwiedzić Nową Hutę wzdłuż i wszerz. Zwiedzimy ją na piechotę, w autobusie lub biorąc udział w grach miejskich. Otworzymy dla Was miejsca tajemnicze i niedostępne na co dzień. Odtajnimy sekrety sprzed wieków, skrywane przez dworki i pałace z obrzeży Nowej Huty. Pasjonaci Nowej Huty przedstawią Wam „swoją” dzielnicę.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Z tańcem dookoła świata

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

20.09 godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

ZMIANA CZASU LETNIEGO NA CZAS KULTURY - czyli oferta Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na rok kulturalno-oświatowy 2018/2019

okknh_oferta Pierwszy wrześniowy dzwonek w szkołach to znak, że po okresie wakacyjnej beztroski niemal wszyscy wracają do codziennego rytmu dnia, wyznaczanego obowiązkami szkolnymi, zawodowymi i rodzinnymi. Dla klubów, wchodzących w skład Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta to sygnał, że pora przestawić się z czasu letniego, wypełnionego organizacją zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających wakacje w mieście, na CZAS KULTURY – różnorodnej oferty stałych zajęć artystycznych, ruchowych, muzycznych i edukacyjnych, skierowanych do każdego mieszkańca.

Więcej…
 

Uroczystości w 79. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę i Dzień Sybiraka

sowieciSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy na uroczystości, które odbędą się 17 września 2018 r. w katedrze na Wawelu, na placu o. Studzińskiego, w klasztorze kapucynów oraz na cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

Oto szczegółowy program:

Godz. 10.00-11.00 – katedra na Wawelu, uroczysta msza święta pod przewodnictwem metropolity krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego, w intencji ofiar sowieckiego i niemieckiego totalitaryzmu oraz poległych za wolność Ojczyzny

Godz. 11.30-12.40 – pl. o. Studzińskiego, uroczystość rocznicowa okolicznościowe wystąpienia modlitwa, którą poprowadzi o. Jerzy Pająk OFMCap Apel Pamięci i salwa honorowa złożenie wieńców i kwiatów

Godz. 13.30 – klasztor kapucynów, ul. Loretańska 11 modlitwa i złożenie kwiatów pod tablicą Zesłańców Sybiru rocznicowe spotkanie Sybiraków

Godz. 15.30-16.10 – cmentarz Rakowicki, uroczystości przy Pomniku Ofiar Komunizmu

Oddział IPN w Krakowie jest współorganizatorem uroczystości razem z Komitetem Opieki nad Miejscami Zbrodni Komunizmu i Związkiem Sybiraków Oddział w Krakowie. Patronat honorowy sprawuje wojewoda małopolski.

Więcej informacji: https://krakow.ipn.gov.pl/pl4/aktualnosci/57739,Uroczystosci-w-79-rocznice-sowieckiej-agresji-na-Polske-Krakow-17-wrzesnia.html

Więcej…
 

Spotkanie Kombatantów w 79. Rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego

makJacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Krakowa, dr Marek Lasota Dyrektor Muzeum AK w Krakowie mają zaszczyt zaprosić na Spotkanie Kombatantów w 79. rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego oraz wernisaż wystawy "Codzienność Kadeckich Korpusów w II Rzeczypospolitej.

27 września (czwartek) 2018 r. o godzinie 12:00.

Muzeum Armii Krajowej w Krakowie,
ul. Wita Stwosza 12

 

Klub Rodziców: Zajęcia multimedialne

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) zaprasza 18 września na zajęcia multimedialne z wykorzystaniem klubowych pomocy dydaktycznych. Podczas zajęć dzieci uczą się obsługi urządzeń multimedialnych, aplikacji i programów, a dorośli poznają różne sposoby wykorzystania dziecięcej fascynacji multimediami do celów edukacyjnych.

18.09. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki. To połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców.

20.09 godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

 

"ZMIANA NA PLUS II" - zmiana dla Ciebie

na_plus Uzupełnij kwalifikacje załóż własną firmę naucz się czegoś nowego!

ZAINWESTUJ W SIEBIE

Projekt adresowany do osób z jednej z grup:
Osoby pracujące przewidziane do zwolnienia,
Osoby zwolnione z przyczyn zakładu pracy,
Osoby zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy. (osobą zagrożoną zwolnieniem jest pracownik firmy/przedsiębiorstwa, w którym zwolniono w ostatnim roku pracownika z winy leżącej po stronie pracodawcy),
Osoby odchodzące z rolnictwa posiadające gospodarstwo rolne o powierzchni powyżej 2 ha przeliczeniowych lub członkowie ich rodzin ubezpieczeni w KRUS.

Więcej…
 

Nagła zmiana akcji / wystawa malarstwa Piotra Żywickiego

zmiana Wernisaż wystawy odbędzie się 28 września o godz. 18.00. Podczas spotkania Rafał Mazur i Tomasz Chołoniewski wykonają partyturę Schaffera. Wstęp wolny.

28 września – 17 października 2018 r.
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Piotr Żywicki - lat 47, prawnik

Malarstwem zajmuję się od 2 lat, kiedy trafiłem do pracowni Pani Joanny Styryjskiej – Gałażyn, Fifth Floor Studio. Dynamizm, przewroty i nowatorstwo zawsze przynosiły w sztuce ożywienie i inspirację, stąd moje głębokie upodobanie okresu rewolucji artystycznej końca XIX w. i XX-wiecznej awangardy. Dlatego też moje obrazy to ekspresja i próba oddania wrażenia kolorem, ale też fascynacja abstrakcją idei i formą. W pracy wykorzystuję akryle, pisaki, suche pastele i ekolinę.

Partytura Schaffera
Rafał Mazur (akustyczna gitara basowa)
Tomasz Chołoniewski (perkusja)

 

Kompozycja E.S. Jazz jest zrealizowaną w Studio Eksperymentalnym PR kompozycją na taśmę. Jako taka nie ma zatem partytury i przeznaczona jest do prezentacji bez żywych muzyków. Chołoniewski i Mazur robią graficzną partyturę kompozycji na podstawie oryginalnej taśmy, nakreślając w niej główne obszary, elementy i cechy utworu, a następnie wyznaczają trasę poprzez zarysowany w partyturze obszar dźwiękowy. Mamy w takiej sytuacji do czynienia z realizacją interpretacji kompozycji E.S. Jazz na podstawie narysowanej wcześniej partytury. Realizacja jest możliwa jedynie na instrumenty obsługiwane przez żywych muzyków (przeciwieństwo założenia Schaeffera, który chciał jazz zagrać bez żywych muzyków) lub z dodatkiem ścieżki elektronicznej, odwołującej się do oryginalnej taśmy.

Więcej…
 


Strona 8 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)