Dzielnica XVIII

Targi Pracy i Przedsiębiorczości "Majówka z pracą"

gupPrezydent Miasta Krakowa oraz Grodzki Urząd Pracy w Krakowie, wychodząc naprzeciw potrzebom pracodawców oraz osób, które poszukują zatrudnienia, zastanawiają się nad zmianą dotychczasowej pracy, a także młodzieży stojącej przed wyborem swojej drogi zawodowej, serdecznie zapraszają na Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”, które odbędą się 17 maja 2018 r. (czwartek) w godz. 10.00 – 14.00 w TAURON Arenie Kraków, ul. Stanisława Lema 7.

Uczestnictwo w Targach to okazja dla osób bezrobotnych do zdobycia pierwszych doświadczeń w kontaktach z pracodawcami, zapoznania się z szeroką bazą ofert pracy oraz aktualną sytuacją panującą na lokalnym rynku pracy.
W planowanym wydarzeniu weźmie udział około 80 wystawców, pochodzących głównie z lokalnego rynku pracy. W gronie wystawców pojawią się również instytucje zewnętrzne, które przedstawią uczestnikom targów ofertę pomocy, przede wszystkim w zakresie szkoleń, poradnictwa zawodowego oraz uczestnictwa w aktualnie realizowanych projektach.

Tradycyjnie tut. Urząd uruchomi stanowisko doradców zawodowych, z których pomocy będą mogły skorzystać zainteresowane osoby bezrobotne i poszukujące pracy. Doradcy chętnie pomogą uczestnikom targów w wyborze odpowiedniej pracy, zgodnej z umiejętnościami i zainteresowaniami, udzielą informacji jak dobrze zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej z potencjalnym pracodawcą, a także pomogą w napisaniu życiorysu czy też listu motywacyjnego. Pośrednicy pracy na stoisku GUP zaprezentują oferty pracy będące w dyspozycji urzędu od pracodawców nieobecnych na targach.

Więcej…
 

Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście!

pit4Wydział Promocji i Turystyki UMK rozpoczął kolejną edycję kampanii informacyjno-promocyjnej zachęcającej do rozliczania podatku PIT na terenie Krakowa. Hasłem przewodnim kampanii jest „Bądź bohaterem Krakowa! Płać podatki w naszym mieście”.

Celem kampanii jest zachęcenie wszystkich, tych którzy mieszkają, pracują, studiują, żyją w Krakowie, ale rozliczają się z podatku PIT w innych miejscowościach do tego, aby w rocznym zeznaniu podatkowym za 2017 r. wskazali Kraków jako beneficjenta odprowadzanych przez siebie środków – aby płacili podatek PIT na terenie stolicy Małopolski.

Pamiętaj, że każda złotówka wpływająca do budżetu Miasta Krakowa, to realne korzyści dla jego mieszkańców.

 

Konkurs "Drugie życie starych pieców"

konkurs_pieceRusza konkurs na projekt stojaków rowerowych, które ArcelorMittal Poland wyprodukuje ze stali odzyskanej ze starych pieców likwidowanych przez mieszkańców Krakowa. Główną nagrodą w konkursie jest realizacja zwycięskiego projektu i 3000 zł. Gotowe stojaki wykonane według wybranego wzoru już jesienią pojawią się w mieście. Staną w miejscach wytypowanych przez krakowian w internetowym plebiscycie.

- Do udziału w konkursie zapraszamy wszystkich, którzy mają pomysł i chcieliby zaprojektować stojak rowerowy dla Krakowa – mówi Marcin Wójcik, krakowski oficer rowerowy, członek jury konkursu. - Ważna jest wyobraźnia autora i funkcjonalność pomysłu, czyli aby projektowany stojak był trwały, zapewniał wygodnie oparcie i możliwość bezpiecznego przypięcia roweru – dodaje. Uczestnicy nie muszą przygotować szczegółowego rysunku technicznego, bo taki będzie wykonany przez profesjonalistę przed produkcją stojaków.

Więcej…
 

Zielono i czysto w otoczeniu kopca Wandy - razem zadbaliśmy o to unikalne, nowohuckie miejsce

wanda_lift1Ponad 100 mieszkańców Krakowa pojawiło się na rodzinnym pikniku przy kopcu Wandy organizowanym z okazji Dnia Ziemi przez ArcelorMittal Poland i Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Niektórzy spędzili tu cały dzień, inni zrobili sobie zielony przystanek na trasie wycieczki rowerowej lub sobotniego spaceru. Wspólnie posprzątaliśmy, odświeżyliśmy i zazieleniliśmy to wyjątkowe, ale trochę zapomniane i zaniedbane miejsce na mapie Krakowa.

Najliczniej na pikniku stawili się mieszkańcy Nowej Huty, a wśród nich lokalni społecznicy, aktywiści z inicjatywy Magistrat Nowohucki, którzy już wcześniej społecznie sprzątali to miejsce, przedstawiciele lokalnych instytucji kultury, placówek opiekuńczo-wychowawczych czy nowohuccy radni dzielnicowi i miejscy. Na kopcu Wandy pojawili się też mieszkańcy innych, odległych dzielnic Krakowa: były rodziny z Ruczaju czy z Bronowic i krakowianie z centrum, którzy przyjechali specjalnym, bezpłatnym tramwajem uruchomionym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne. Niektórzy z nich dzięki naszej akcji pierwszy raz w życiu stanęli na kopcu Wandy.

Zachęta do zostawienia samochodu w domu przyniosła efekty. Większość mieszkańców przyszła na kopiec pieszo, inni przyjechali komunikacją miejską, albo rowerem. Dla tych ostatnich przygotowaliśmy specjalny punkt, w którym mogli zupełnie za darmo zrobić wiosenny przegląd rowerów: dopompować koła czy wyregulować przerzutki i hamulce, by bezpiecznie poruszać się na swoich dwóch kółkach.

Więcej…
 

Aktywne kobiety - zajęcia ruchowo-taneczne

klub_karinoZajęcia łączące w sobie elementy ćwiczeń gimnastycznych i tańca. Propozycja dla wszystkich Pań, które chcą zadbać o sylwetkę i kondycję, dobrze się przy tym bawiąc.

26.04 godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Prowadzący Kamil Nowak.

Wstęp 5 zł/ osoba

 

Szlchetne Zdrowie: Bezsenność - dolegliwość czy już choroba?

bezsennoscSzlachetne zdrowie to cykl wykładów i warsztatów z zakresu edukacji prozdrowotnej. Kolejne spotkanie poświęcone będzie problemowi bezsenności. Jest to jeden z najczęściej zgłaszanych problemów zdrowotnych. Uważa się, że dotyczy on średnio od 20-60% ludzi.

26.04. godz. 16.00, Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)

Kto najczęściej choruje na bezsenność? Dlaczego pojawiają się problemy ze snem? Jak się leczy bezsenność? Na te i inne pytania odpowie specjalista. Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

 

Koncert Stefana Wesołowskiego otwierający 23. edycję festiwalu Nowohucka Wiosna Muzyczna

wesolowskiKoncert Stefana Wesołowskiego otwierający 23. edycję festiwalu Nowohucka Wiosna Muzyczna. Wstęp wolny.
Wykonawcy: Stefan Wesołowski (skrzypce, elektronika), Anna Pašić (harfa), Oliwier Andruszczenko (klarnet).

10 maja 2018 r., godz. 20.00, Kościół pw. Św. Bartłomieja Apostoła, ul. Klasztorna 11, Kraków

Stefan Wesołowski – kompozytor, skrzypek, producent muzyczny młodego pololenia, związany z amerykańską wytwórnią płytową Important Records (Coil, Merzbow, Jozef Van Wissem, Eliane Radigue), francuską Ici D'ailleurs (Matt Elliot, Chapelier Fou, Dalek, Yann Tiersen) i brytyjskim publisherem Mute Song (Nick Cave, Swans, Max Richter, Jóhann Jóhannsson). Absolwent Academie Musicale de Villecroze (Francja).

Więcej…
 

Nowe możliwości uzyskania dopłat do zmiany ogrzewania na proekologiczne

Stawiamy na czyste powietrze!

Nie ma chyba ważniejszej sprawy dla mieszkańców naszego miasta jak powietrze , którym oddychamy. Urząd Miasta Krakowa systematycznie od lat prowadzi działania, które mają wpłynąć na to , aby minimalizować skutki zanieczyszczenia. Efekty są zauważalne.

Więcej…
 

23. Nowohucka Wiosna Muzyczna

wiosna_muzyczna_2018Tegoroczna edycja festiwalu rozpocznie się 10 maja 2018 r. i będzie trwać ponad dwa tygodnie. Organizatorzy, tak jak w latach poprzednich przygotowali bardzo różnorodny program, który będzie odpowiedni dla osób w każdym wieku. Do współpracy przy 23. odsłonie festiwalu zostali zaproszeni muzycy z różnych miast Polski, ale na liście artystów nie mogło zabraknąć krakowskiej, a zwłaszcza nowohuckiej reprezentacji. W tym roku także przy okazji uczestniczenia w koncertach będzie można odwiedzić jeszcze więcej pięknych miejsc zlokalizowanych w największej i najbardziej zielonej części Krakowa.

www.facebook.com/nhwiosnamuzyczna/
www.okn.edu.pl

Więcej…
 

Piżama Party - impreza integracyjna dla kobiet

pizama2Impreza tematyczna to ciekawa odmiana od powszechnie stosowanych ram tzw. domówek. Klub Herkules zaprasza na zabawę, której uczestniczki ubrane będą obowiązkowo w piżamy lub szlafmyce, przybędą z gustownymi kapciami na nogach oraz jaśkami i poduchami w rękach.

27.04. godz. 18.00, Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Więcej…
 

Spotkanie z wiosną - wernisaż wystawy

slonecznik26 kwietnia o godz. 16.00 w Klubie Zgody odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych - "Spotkanie z wiosną". Wernisaż stanowi doskonałą okazję, by poznać autorów dzieł, członków Małopolskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Krakowie.

26.04. godz. 16.00, Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1)

Więcej…
 


Strona 8 z 153


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)