Dzielnica XVIII

Zaproszenie: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne 29.06.2017

park_kulturowy2Stowarzyszenie Pracownia Obywatelska i Wydział Kultury Dziedzictwa Narodowego UMK zapraszają do uczestnictwa w konsultacjach społecznych dotyczących Parku Kulturowego Nowa Huta poprzez udział w spotkaniach konsultacyjnych oraz przesłanie wniosków pisemnych. Konsultacje społeczne potrwają do końca czerwca 2017 roku.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29.06.2017 w godz. 17.00-19.00 w Ośrodku Kultury im. C.K. Norwida (os. Górali 5). Spotkanie to szczególnie dedykowane jest osiedlom: Krakowiaków, Sportowe, Zielone, Górali, Szkolne.

Zachęcamy również do dołączenia do wydarzenia na Facebooku: Park Kulturowy Nowa Huta - konsultacje społeczne.

Więcej szczegółów na temat konsultacji społecznych można znaleźć w załączonym zaproszeniu.

Wstęp na wszystkie spotkania jest wolny i nie obowiązują na nie zapisy.

 

Piknik w Parku im. S. Żeromskiego os. Na Skarpie 1.07.2017

piknik_na_skarpieZapraszamy na „Pikniki dla mieszkańców w Nowej Hucie”, które są realizowane w ramach dzielnicowego projektu, na który w zeszłym roku Mieszkańcy Dzielnicy XVIII oddali głosy w ramach budżetu obywatelskiego.

Kolejny piknik odbędzie się już 1 lipca 2017r. (sobota) w Parku im. S. Żeromskiego (os. Na Skarpie) w godz. 15:00 – 18:00.
W programie m.in. zajęcia kreatywne z decoupage, zajęcia plastyczne dla najmłodszych, malowanie twarzy, piłkarzyki, badminton, bule, gry planszowe.

„Pikniki dla mieszkańców w Nowej Hucie” są realizowane przez Program Aktywności Lokalnej „Na Skarpie” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w ramach budżetu obywatelskiego – edycja 2016.

 

Muzealne aktualności: 26 czerwiec - 2 lipca 2017

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na cykl wydarzeń inicjujących początek wakacji. Więcej szczegółów na temat zaplanowanych atrakcji można znaleźć w załączonym newsletterze.

Zacznij wakacje razem z MHK!

 

Razem Dla Huty 2017

razemJuż po raz drugi Małopolskie Stowarzyszenie Miłośników Historii „Rawelin” oraz Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida wspólnie z innymi nowohuckimi instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi, grupami nieformalnymi i lokalnym biznesem organizują wydarzenie Razem dla Huty. 2 lipca 2017 r. w Centrum Administracyjnym Kombinatu (ul. Ujastek 1) oraz w Muzeum Twierdzy Kraków – Forcie 49a „Dłubnia” (ul. Petöfiego 31) przygotowano moc atrakcji dla dużych i małych! Start o godz. 12.00.

Organizatorzy z jednej strony chcą zwrócić uwagę na lokalne dziedzictwo kulturowe o niepewnej przyszłości, a z drugiej pokazać możliwości wykorzystania obiektów. W programie imprezy znalazło się wiele interesujących bezpłatnych wydarzeń. W Budynku S odbędą się m.in. liczne warsztaty dla dzieci, pokazy filmów, prezentacje lokalnego biznesu, gra terenowa w klimacie PRL-u „Zakątki Kombinatu”, wykład o nowohuckim sporcie, spotkanie z aktorem Marcelem Wiercichowskim, a także II Nowohucki Bieg Po Schodach. W dawnej bibliotece i na dziedzińcu prezentowane będą wystawy, a na dziedzińcu Budynku S zaaranżowana zostanie przestrzeń kawiarniana Klubu Kombinator, C-2 Południe Cafe i Huty Piwa.

W godz. 12.30-18.00 planowane jest zwiedzanie ze Stowarzyszeniem „Rawelin” w promocyjnej cenie (10 zł/os.). Budynek Z i Muzeum Twierdzy Kraków – Fort 49a „Dłubnia” dostępne będą do zwiedzania indywidualnego bez ograniczeń. Po Centrum Dowodzenia pod Budynkiem S oraz schronie pod Budynkiem Z oprowadzać będą przewodnicy, dlatego liczba miejsc jest ograniczona - zapisy na zwiedzanie „podziemi” będą prowadzone na miejscu w dniu wydarzenia. Od godz. 12.30 do godz. 18.00 pomiędzy Kombinatem a Fortem 49a „Dłubnia” kursować będzie bezpłatna zabytkowa „Nyska”, która połączy oba obiekty dostępne do zwiedzania.

Więcej…
 

Przedstawienie uczniów klas 5A i 5B ze Szkoły Podstawowej nr 91 pt. "Tajemniczy Ogród"

tajemniczy_ogrodW dniu 20 czerwca 2017 r. mieliśmy wielką przyjemność zobaczyć spektakl „Tajemniczy Ogród” w reżyserii pani Magdaleny Guzik - Jurkowskiej. Na scenie Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida dla dzieciaków z Przedszkoli 98, 104, 46 oraz 108 wystąpili uczniowie klasy 5a i 5b ze Szkoły Podstawowej nr 91 w Krakowie.

Niezwykle widowiskowy spektakl, był wzruszającą opowieścią o mocy przyjaźni, a także potężnej sile natury i przyrody. Wielogodzinne próby przed spektaklem nie poszły na marne. W pamięci pozostanie zachwycająca scenografia, muzyka, efekty specjalne i niesamowity kunszt młodych aktorów.

Natura tajemniczego ogrodu pokazuje swoją moc, wystarczy odrobina starań, by rozkwitła pełnym blaskiem…

Joanna Gondek

Więcej…
 

Słoneczniki 2017, czyli wybieramy najlepsze inicjatywy dla dzieci!

sloneczniki_2017Wystartowała kolejna edycja konkursu na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci w wieku 0-14 lat Słoneczniki 2017! Kto w tym roku otrzyma statuetkę złotego Słonecznika? O tym zadecydują Rodzice oraz profesjonalne jury składające się z przedstawicieli środowiska naukowego w dziedzinie psychologii i pedagogiki dziecięcej.

Więcej…
 

Muzykowanie u Carla Orffa - Samorządowe Przedszkole Nr 46 os. Na Skarpie

orffa1Nasze przedszkole od kilku już lat rozpowszechnia wśród nowohuckich przedszkoli koncepcje pracy z dziećmi według idei Carfla Orffa. Carl Orff opracował własną metodę wychowania muzycznego dzieci, której głównym elementem jest śpiew i gra na prostych instrumentach perkusyjnych. Duży nacisk kładzie się na improwizację i rozwijanie ekspresji, najważniejszym elementem w muzykowaniu jest rytm. Metoda Orffa szeroko jest również wykorzystywana w muzykoterapii dzieci i dorosłych.

Więcej…
 

Nowa Huta alternatywnie

przewodnikRusza projekt Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Od czerwca do grudnia 2017 r. odbędzie się 10 spacerów szlakami dziedzictwa kulturowego, 5 prelekcji o nieoczywistych historiach dotyczących terenów Nowej Huty oraz BarCamp – prezentacja ciekawych nowohuckich miejsc i inicjatyw. Projekt zakończy się wydaniem tworzonej kolektywnie publikacji w formie alternatywnego przewodnika po przestrzeni i dziejach Nowej Huty.

Więcej…
 

Rodzinne Pływanie 2017

rodzinne_plywanieGmina Miejska Kraków, Ośrodek Sportu i Rekreacji „ KOLNA” oraz Centrum Rozwoju Com Com Zone zapraszają mieszkańców Krakowa na bezpłatne, rodzinne lekcje pływania odbywające się ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę”.

Więcej…
 

Ostatnia szansa na zobaczenie dzieł największych światowych mistrzów ilustracji

mistrzowieTo już ostatnie dni, ostatnia szansa, by zobaczyć dzieła największych światowych mistrzów ilustracji w Krakowie. W pięknych zabytkowych piwnicach Międzynarodowego Centrum Kultury, z inicjatywy Fundacji Czas Dzieci, ukryta jest prawdziwa perełka kulturalna.

Więcej…
 

Koncert: Babu Król & Harat - Razem dla Huty

babuKoncert zespołów BABU KRÓL oraz HARAT, który zakończy tegoroczną edycję wydarzenia "Razem dla Huty" - dnia otwartego Centrum Administracyjnego Kombinatu! Wstęp wolny!

2 lipca 2017 r., godz. 19.00, Centrum Administracyjne Kombinatu, ul. Ujastek 1, Kraków.

BABU KRÓL to wspólny projekt znanych postaci polskiej sceny alternatywnej – Bajzla i Budynia znanych m. in. z projektów POGODNO i Bajzel). Ten pierwszy, to człowiek orkiestra – legenda tanecznych rytmów, hipnotycznego transu i poetyki Witkacego, znany nie tylko w Polsce. Budyń to wokalista, muzyk, performer, lider zespołu Pogodno. Znany z solowych poczynań, kolaboracji z teatrem i brawurowych występów na scenie.

Babu Król zadebiutował świetnie przyjętym albumem „Sted” (2012) z autorska muzyką do tekstów Edwarda Stachury i zagrał dziesiątki koncertów w całej Polsce. Wydobyli wiersze Stachury spod tony powyciąganych swetrów i ckliwych harcerskich zaśpiewów. Nagrali płytę mocną, magiczną, motoryczną. Kilometry pożerane w trakcie lat grania big-bitu zaowocowały wyczuciem rytmu poety wędrującego i piosenkami, które pokazują Stachurę jako kogoś bliskiego naszym czasom. Czasom wędrówek, migracji i poszukiwań.

Więcej…
 


Strona 8 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)