Dzielnica XVIII

Jak bal to bal - karnawałowy koncert operetkowy

operetka2Koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową. Wykonawcy: Jolanta Leśniak - mezzosopran, Dariusz Palonek - tenor, Wioletta Fluda – fortepian.

22 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5

Wstęp: 15 zł (bilety dostępne w Ośrodku na pół godziny przed koncertem).

Więcej…
 

O Nowej to Hucie… – wernisaż wystawy fotograficznej Beaty Sulikowskiej i Stacha Gacka

gacekWystawa potrwa od 18 stycznia do 15 lutego 2018 r. Wstęp wolny.

18 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Beata (Bessy) Sulikowska od 1999 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego Zdobywczyni wielu nagród i wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach fotograficznych, swoje zdjęcia prezentowała na różnych wystawach.

Więcej…
 

Koncert kolęd i pastorałek - Koncerty na Szklanych Domach

koncert_szdKoncert kolęd i pastorałek „Bracia , patrzcie jeno…”, w wykonaniu chóru i orkiestry Cantores Beati Vincentii. Dyryguje: Tomasz Ślusarczyk. Wstęp wolny.

14 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu Koncerty na Szklanych Domach.

Więcej…
 

Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary tzw. operacji polskiej NKWD - 8 stycznia, godz. 12.00, pl. o. Adama Studzińskiego w Krakowie

operacja_polskaSzanowni Państwo, krakowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza na odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary tzw. operacji polskiej NKWD. Uroczystość rozpocznie się w poniedziałek, 8 stycznia, o godz. 12.00 na Placu o. Adama Studzińskiego w Krakowie.

W latach 1937-1938 ofiarami sowieckiego ludobójstwa padło co najmniej 111 tys. Polaków, zamieszkałych na terenach Związku Sowieckiego, a blisko 29 tys. naszych rodaków zesłano do łagrów, gdzie umierali z głodu, wycieńczenia, zmuszeni do niewolniczej pracy. Niestety, komunistyczna zbrodnia sprzed ponad 80 lat jest wciąż słabo obecna w świadomości współczesnych Polaków.

Więcej…
 

Barbaria: finisaż wystawy Aleksandry Misztur

barbariaCykl BARBARIA składa się z obrazów wykonanych akrylami na płótnie i na papierze. Forma cyklu cechuje się uwypuklonym, szorstkim i skrajnie emocjonalnym sposobem kreacji. Poprzez intuicyjne i dynamiczne struktury penetruję do podświadomości bez dosłownego wyjaśnienia. Znaczenie jest umowne, a interpretacja pozostawiona widzom.

5 stycznia 2018 r., godz. 18.00
ARTzona OKN, os. Górali 4


Obrazy są skomponowane przy pomocy szerokiej gamy kontrastujących kolorów, agresywnych linii, komiksowych skrótów myślowych i widocznej gestykulacji. Sztuka jest doświadczaniem transformacji i transformacją doświadczenia. Patrzę, przetrawiam i formułuję na nowo. Nazywam, szukam symboli, szukam uniwersalnej prawdy w drobiazgowym, wyselekcjonowanym wydarzeniu.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Warsztaty wokalne "Dźwiękolandia"

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 10.01. w godz. 16:00 - 17:30 zaprasza na noworoczne spotkanie w karnawałowym klimacie. Na kolejnych warsztatach muzycznych wykorzystane zostaną umiejętności wokalne dzieci. Będzie praca nad głosem, oddechem, dykcją i emisja głosu. Warsztaty "Dźwiękolandia" to artystyczne działania muzyczne łączące twórczy potencjał dzieci a także aktywowanie wyobraźni muzycznej przy pomocy instrumentów muzycznych (gitara, keyboard). Prowadzący: Karol Dziedzic.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,5 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Otwórz uszy. Tu i teraz. #3 Helmut Lachenmann

otworz_uszyWykład muzyczny w ramach projektu "Otwórz uszy. Tu i teraz", poświęcony twórczości Helmuta Lachenmanna. Wstęp wolny.

19 stycznia 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wbrew powszechnym stereotypom sztuka współczesna nie musi być niezrozumiała. Wręcz przeciwnie, działalność twórców XX wieku potrafi w bezpośredni sposób przemawiać do odbiorcy, ponieważ jest tworzona w czasach, które o wiele łatwiej nam sobie wyobrazić.

Więcej…
 

Bufet pod Kombinatem – zwiedzanie wystawy / Podróże po historii i kulturze

bufetZwiedzanie wystawy „Bufet pod Kombinatem” z kuratorką Marią Wąchałą-Skindzier w ramach cyklu Podróże po historii i kulturze.

18 stycznia 2018 r., godz. 17.00
MHK – Oddział Dzieje Nowej Huty, os. Słoneczne 16


Wystawa „Bufet pod Kombinatem” to swoista podróż do historii życia codziennego nowohucian, pokazanego przez pryzmat lokali gastronomicznych - począwszy od barów mlecznych, barów szybkiej obsługi i typu szwedzkiego, poprzez stołówki hutnicze, Kasyno Huty im. Lenina czy kawiarnie i restauracje.

Więcej…
 

Trwa konkurs ofert dot. prowadzenia Klubów Rodziców z dziećmi do lat 3

opWydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa informuje o ogłoszeniu otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji w okresie od 1 marca 2018 roku do 30 kwietnia 2019 roku zadania publicznego z zakresu działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka pn. „Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3”. Termin składania ofert na realizację zadania publicznego upływa z dniem 25 stycznia 2018 roku o godz. 15.00.

Więcej…
 

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na warsztaty teatrologiczne "HOFFMANN. TRANSFORMACJE"

hoffmannMuzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na warsztaty teatrologiczne „HOFFMANN. TRANSFORMACJE” dla licealistów towarzyszące wystawie „Kobiece spojrzenie. O aktorstwie Antoniny Hoffmann”. W czasie zajęć uczestnicy poznawać będą wybrane role z dorobku Antoniny Hoffman, a następnie porównywać je ze współczesnymi realizacjami. Dzięki temu poznają tajniki XIX-wiecznej sztuki aktorskiej, zobaczą, co zmieniło się w sposobie budowania roli na przestrzeni wieków oraz spróbują odpowiedzieć na pytanie, jakie możliwości i ograniczenia dla teatru niosły ze sobą kolejne techniki gry.

Więcej…
 

Wolne brykanie w Klubie Jęduś - 11.01.2018

klub_rodzicow_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 11.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza dzieci w wieku 0-10 na wspólne, swobodne brykanie.

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 


Strona 9 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)