Dzielnica XVIII

II Nowohucki Targ Roślinny w Tajemniczym Ogrodzie

targ_roslinny2Pasjonatów roślin i ogrodów zapraszamy już po raz drugi do Nowej Huty na Targ Roślinny. Rośliny z upraw na parapecie, nadwyżki sadzonek rozrastających się na balkonach czy okazy wykopane przy porządkowaniu ogrodów - podzielmy się nimi!

23 września 2018 r., godz. 16.00 – 19.00
Tajemniczy Ogród, os. Górali 4


W programie: możliwość wymiany roślin, wykład pt. "Zieloni alpiniści – o pnączach w ogrodzie", warsztaty ekologiczne i ogrodnicze, a także gry i zabawy w ogrodzie. Wstęp wolny.

Więcej…
 

Informacja o możliwości uzyskania kwalifikacji rolniczych

Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję ZAWODOWEGO KURSU KWALIFIKACYJNEGO PROWADZENIE PRODUKCJI ROLNICZEJ.

Kurs ten umożliwia zyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych przydatnych przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik” itp.

Termin kursu: 2 września 2018 r. –  23 marca 2019 r.

Kurs realizowany będzie w formie weekendowej: zajęcia w soboty i niedziele

Więcej…
 

Konsultacje społeczne w sprawie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty

70-lecieMiejskie Centrum Dialogu i Ośrodek Kultury im. C K. Norwida zapraszają na spotkania z mieszkańcami, podczas których będą oni mogli podzielić się swoimi pomysłami i wspólnie wypracować ciekawe projekty odnośnie planowanych obchodów jubileuszu 70-lecia Nowej Huty.

Spotkania odbędą się w Ośrodku Kultury im. C K. Norwida na os. Górali 5 w Krakowie:
– w czwartek 13 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00
– we wtorek 18 września 2018 r. od godz. 17:00 do 19:00.


O przedmiotowych spotkaniach informujemy na naszej stronie internetowej:

https://dialogspoleczny.krakow.pl/konsultacje-spoleczne/70-lecie-nowej-huty-konsultacje/

 

Spotkanie chustowe

klub_jedrusSpotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami. Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

15.09. godz.11.30-14.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

Gry i zabawy podwórkowe!

303Klub Rodziców wraca po wakacjach! W programie spotkania dawne i nowe zabawy podwórkowe: skoki w workach, wyścig na trzech nogach, rekordowa ilość skoków na gigantycznej skakance, gra w klasy itp. Wspólnie narysujemy wielki kredowy obraz, a chętni wezmą udział w wyścigu „resoraków”.

10.09. godz. 16.00-17.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Spotykamy się na polu, ale w razie niepogody zapraszamy do sali widowiskowej Klubu 303.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Dzieci do lat 3 biorą udział w zajęciach wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów.

 

VII Festiwal Zaklęte w Dyni

w_dyniZapraszamy Państwa do udziału w VII edycji festiwalu Zaklęte w Dyni.

W ramach festiwalu organizowane są konkursy, które podczas minionych edycji cieszyły się dużym powodzeniem wśród uczęszczających do krakowskich placówek przedszkolnych i szkolnych, były też wykorzystywane przez nauczycieli w ich codziennej pracy edukacyjnej.

Skąd dynia w Nowej Hucie? Idea Festiwalu nawiązuje do tradycji nowohuckich Branic, gdzie dynie hodowane są od wielu lat. To właśnie branickie były inspiracją do przygotowania dyniowego Festiwalu. To warzywo hodowane od dawna w Ameryce Południowej, u nas cieszy się coraz większą popularnością zarówno na targach, na stołach jak i w ogródkach działkowych. O tym jak wiele ma rodzajów, kształtów, kolorów i co jeszcze można zrobić z dyni lub z dynią, będzie można przekonać się podczas VII Festiwalu Zaklęte w Dyni, na który zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty oraz Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta w niedzielę 16 września 2018 r. w godz. 11.00-14.00 w nowohuckiej Alei Róż.

Więcej…
 

Polowanie na zorzę polarną / slajdowisko

zorzaSlajdowisko Marii Olejko i Michała Rdzanka w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

24 września 2018 r., godz. 19.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Aurora borealis, Northern Lights, Green Lady, zorza polarna... Chyba każdy z nas marzył, aby choć raz zobaczyć ten niezwykły spektakl na żywo. Ale czy ktoś zastanawiał się jak to z tą zorzą jest? Czy można znaleźć sprawdzony przepis, aby ze 100% pewnością ją zobaczyć? Wyprawa za koło podbiegunowe to przecież nie jest weekend w Tatrach!

Więcej…
 

Targi Seniora 2018 - targi, występy, spotkania i warsztaty

targi_seniora2Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiadają się tegoroczne Targi Seniora, które odbędą się w dniach od 5 do 6 października br. w EXPO Kraków.

Organizatorzy szacują, że weźmie w nich udział kilka tysięcy uczestników oraz ponad 100 wystawców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniu zwiedzających w tym roku najliczniej reprezentowana będzie branża zdrowotna. Powstaną specjalne punkty, w których można będzie skorzystać z bezpłatnych badań słuchu, wzroku, USG, ortopedycznych, itp. - łącznie na kilkunastu stanowiskach. Swoje promocyjne oferty przedstawi też kilkadziesiąt uzdrowisk i sanatoriów. Ciekawie przedstawiają się również propozycje biur podróży. Do wygrania będzie aż kilkadziesiąt wycieczek! Natomiast w programie Strefy Podróżnika znajdą się spotkania z autorami książek podróżniczych, które można będzie nabyć na stoiskach z dedykacjami autorów. Prelekcjom towarzyszyć będą wystawy fotograficzne. W promocji turystyki nie mogło zabraknąć Małopolskiej Organizacji Turystycznej, która z kolei na części wystawienniczej pojawi się ze swoim camperem.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata pod patronatem Marszałka Małopolski Jacka Krupy i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz konferencja.

Więcej…
 

DKF Kropka: Pokaz filmów Aleksandra Pietrzaka

pietrzakPokaz filmów Aleksandra Pietrzaka: „Mocna kawa wcale nie jest taka zła” i „Ja i mój tata”.

13 września 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

„Mocna kawa wcale nie jest taka zła”

Komediodramat, Polska 2014, 48 minut wyst.: Dorota Pomykała, Wojciech Mecwaldowski, Marian Dziędziel
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi.
Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem oraz pewien mały chłopiec.

Nagrody:
Kazimierz Dolny (Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi") Nagroda Główna w Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych
Los Angeles (Festiwal Filmów Polskich) Nagroda "Bridging The Borders Award"
Łagów (Lubuskie Lato Filmowe) Złote Grono w Konkursie Krótkich Filmów Fabularnych

„Ja i mój tata”

Dramat, Polska, 2018, 30 min, wyst.: Krzysztof Kowalewski, Łukasz Simlat, Agnieszka Żulewska
Dawid opiekuje się swoim ojcem Edwardem, który cierpi na Alzhaimera. Syn chce poznać i zbliżyć się do swojego ojca, którego z każdym dniem zostaje coraz mniej.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zdrowe odżywianie

karinoKlub Rodziców w Klubie Karino zaprasza na zajęcia ze specjalistą z zakresu dietetyki i zdrowego żywienia – Agnieszką Figarską. Zajęcia maja na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym.

11.09. godz. 16.00-17.30., Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Nowohucka Akademia Seniora zaprasza w roku akademickim 2018/19 – Zapisy!

nas_ofertaW październiku 2018 r. rozpoczyna się dziewiąty już rok działalności Akademii, prowadzonej przez Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty. Akademia od początku istnienia podejmuje działania mające na celu poprawę jakości życia seniorów, głównie poprzez poszerzanie zainteresowań i nabywanie nowych umiejętności. Zajęcia przygotowywane przez NAS sprzyjają nawiązywaniu i utrwalaniu więzi towarzyskich, aktywizują oraz zaspokajają potrzeby intelektualne. W znakomitej większości Słuchacze to mieszkańcy Nowej Huty, choć Akademia zaprasza też Seniorów z całego Krakowa.

Więcej…
 


Strona 9 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)