Dzielnica XVIII

Wykład Dietera Schenka "Fritz Bauer i frankfurcki proces załogi Auschwitz (1963-1965)"

schenkSzanowni Państwo, Centrum Edukacyjne „Przystanek Historia” IPN w Krakowie zaprasza na wykład Dietera Schenka, prawnika, kryminologa, byłego dyrektora w Federalnym Biurze Kryminalnym RFN, publicysty i autora książek o niemieckich zbrodniach w okupowanej Polsce. Nasz gość będzie mówił o niemieckim prawniku Fritzu Bauerze, prokuratorze generalnym Hesji w latach 1956-1968.

Przystanek Historia IPN w Krakowie  ul. Dunajewskiego 8  czwartek, 24 maja 2018 r., godz. 18:00

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zumba dla rodzin

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki - połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców.

24.05. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zajęcia teatralne dla dzieci

karinoKlub Karino zaprasza na warsztaty dla dzieci będące połączeniem docenianej przez pedagogów dramy z plastyką i działaniami muzyczno-ruchowymi. Prowadzone przez Agnieszkę Figarską zajęcia służą ogólnemu rozwojowi dziecka.

24.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Baby Cafe - piknik rodzinny

fikamW życiu małych społeczności lokalnych bywają chwile lepsze i gorsze. Aby tych pierwszych było jak najwięcej, warto dbać o integrację mieszkańców. Okazją do sympatycznych, niezobowiązujących spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń, a przede wszystkim dobrej zabawy będzie Piknik Rodzinny, organizowany przez Klub Dukat.

23.05. godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Więcej…
 

Zaczarowana Biblioteka: Rodzinnie w bibliotece

zaczarowana_biblioteka2Podczas majowych zajęć Zaczarowanej biblioteki porozmawiamy o naszych rodzinach. Siostra mamy to ciocia, brat taty to stryjek, córka cioci to kuzynka. Ale kim są ci inni ludzie z rodziny u cioci na imieninach? Jak się w tym wszystkim połapać? Jak to zrozumieć? Pomoże nam Hania, która bardzo chciałaby przedstawić nam swoją zwariowaną rodzinkę. Jest mama, tata, jej siostra i brat. A! Jest jeszcze kot Miluś - on przecież też jest członkiem rodziny.

21.05. godz. 10.00, Klub Mirage Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Bohaterów Września 26)


Zaczarowana biblioteka to cykl zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 2-4 lata. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu i prowadzone są przez pracowników Biblioteki Kraków Filia 48. Podczas wyprawy do tajemniczego świata książek dzieci mają okazje wysłuchać ciekawych baśni, bajek i opowiadań a wraz z ich bohaterami poznawać otaczający ich świat. Każde spotkanie poświęcone jest innemu tematowi.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Las w słoiku

303_majCzy można mieć swój własny las w słoiku? Czemu nie! Ale jakie rośliny w nim uprawiać? Jak taki las pielęgnować? Odpowiedzi na pytania poszukają uczestnicy spotkania w Klubie Rodziców. W czasie spotkania wszyscy chętni zasadzą - w odpowiednio przygotowanych i ozdobionych słoikach - swoje małe lasy. Uczestnicy warsztatów dowiedzą się jak pielęgnować rośliny, aby pięknie rosły. Spotkanie poprowadzi Magdalena Grzegorska - z zamiłowania florystka i ogrodnik, prowadząca na facebooku stronę poświęconą kompozycjom kwiatowym w szkle.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Pięknej May Czas: Warsztaty wizażu

mamy_czas2Klub Wersalik zaprasza na spotkanie z cyklu „MAMY czas”, podczas którego świętowany będzie Dzień Matki. W planach warsztatu: sesja pielęgnacyjna, spotkanie z makijażystką i tworzenie naturalnych kosmetyków. Wszystko dla piękna Mam! Dzieci w tym czasie przygotują laurki z okazji Dnia Matki. Zajęcia przygotują i poprowadzą studentki pracy socjalnej Uniwersytetu Pedagogicznego.

24.05. godz. 10.00-13.00, Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15).

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoNauka przez zabawę- gry i zabawy językowe, nauka przez piosenkę, rymowankę, wiersz Piosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Teksty śpiewane czy mówione są doskonałym pomocą w przyswajaniu języka. Prowadząca: Paula Chmiela.

24.05. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dzień Mamy w Klubie Rodziców

karino_mamaKlub Karino zaprasza do wspólnego świętowania Dnia Matki. Na wszystkie mamy czeka słodki poczęstunek i drobne upominki, a na ich pociechy – kącik zabaw. Prowadzący spotkanie zadba, by dzieci i ich opiekunowie spędzili czas w radosnej atmosferze.

23.05. godz. 16.00-18.00, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Fitness dla matek po porodzie

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl skierowany do matek po porodzie oraz matek dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywają się wieczorem, gdy większość młodych mam ma już za sobą codzienne obowiązki i może w końcu poświęcić sobie trochę czasu. Ćwiczenia fizyczne pozwalają Paniom zadbać o dobre samopoczucie i kondycję fizyczną, oraz przyśpieszają regenerację organizmu po okresie ciąży i połogu. Zajęcia prowadzone są przez Annę Kochniarczyk, instruktorkę fitness, bywalczynię zajęć Klubu Rodziców.

21.05. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zajęcia kulinarne

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców prowadzi Elżbieta Kozub.

21.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Więcej…
 


Strona 9 z 160


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)