Dzielnica XVIII

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy zaprasza na zajęcia korekcyjne dla dzieci

Kierownik Działu Gimnastyki Korekcyjnej w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym – Ilona Barańska informuje, że od dnia 1 IX 2017r. w obiekcie Międzyszkolnego Basenu Pływackiego w Nowej Hucie – oś. Kolorowe 29, organizujemy zajęcia korekcyjne dla dzieci z wadami postawy w wieku 7, 8, 9 lat.

Więcej…
 

Piknik sąsiedzki przy Klubie Jędruś

jedrus_piknik_sasiedzkiKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 24.06 w godz. 11:30 - 15:30 zaprasza na pierwszy w tym roku „jędrusiowy” Piknik Sąsiedzki.

Więcej…
 

Dzień Grębałowa: Historycznym szlakiem przez Grębałów

dzien_grebalowaKlub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) dnia 25.06. o godz. 10:30 zaprasza na Dzień Grębałowa.

Więcej…
 

Powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

osp_zaporszenieZarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczej Straży Pożarnych RP Kraków - Grodzki oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Przylasku Rusieckim zaprasza na powiatowe zawody sportowo-pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta Krakowa, które odbędą się 18 czerwca 2017 roku o godz. 10:00 na obiekcie Klubu Sportowego "ZŁOMEX", Branice ul. Karaszewicza - Tokarzewskiego 29.

Więcej…
 

Koncert Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA

zpit3Szanowni Państwo, Kierownictwo Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA serdecznie zaprasza na koncert z okazji zakończenia sezonu kulturalnego 2016/2017, który odbędzie się w dniu 18 czerwca 2017 roku o godz. 17:00 na scenie plenerowej Nowohuckiego Centrum Kultury.

Więcej…
 

Warsztaty wakacyjne w Ośrodku Kultury Norwida, ARTzonie oraz Klubie Kuźnia!

warsztaty_wakacyjneAnimatorzy Ośrodka Kultury im C. K. Norwida w dniach 26.06. - 14.07. zapraszają dzieciaki na wspaniałe zajęcia w czasie pierwszych dni wakacji! Warsztaty odbędą się w okresie od 26 czerwca do 14 lipca 2017 r. (poniedziałek-piątek) w trzech placówkach: budynku głównym Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5), ARTzonie (os. Górali 4) oraz Klubie Kuźnia (os. Złotego Wieku 14). W programie jak co roku znajduje się wiele ciekawych zajęć, warsztatów i krótkich wycieczek – żadny podopieczny na nudę narzekać nie będzie!

Więcej…
 

Zapraszamy na pływalnię MBP

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy MBP Nowa Huta zaprasza dzieci, młodzież oraz grupy zorganizowane na bezpłatne zajęcia z instruktorami KSOS w terminach od 26.06. do 07.07 br. Akcja „lato w mieście”, wejścia w godz. od 9.00, 10.00, 11.00, 12.00 (wejścia o pełnych godzinach).

Wejścia odpłatne dla klientów indywidualnych oraz seniorów w ramach środków Dzielnicy XVIII w dniach od 26.06 do 07.07 w godzinach od 14.00 do 17.40 (wejścia o pełnych godzinach).

W dniu 23.06. wejścia od godz. 15.30 do 21.30.

 

Klub Rodziców - Klub Ojców: Dzień Ojca

jedrus_dzien_ojcaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 23.06. w godz. 17:00 - 18:30 serdecznie zaprasza ojców z dziećmi do wspólnego majsterkowania. Tematem przewodnim spotkania będzie wykorzystanie palet oraz meble ogrodowe – wyzwaniem dnia będzie przygotowanie huśtawki, ale będziemy też pracować nad innymi projektami. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Tańczące stopy

karinoKlub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4) dnia 21.06. w godz. 17:00 - 18:00 zaprasza na zajęcia rytmiczne dla dzieci z rodzicem/opiekunem. Podczas zajęć wykorzystane zostaną instrumenty muzyczne takie jak: grzechotki, gwizdki. Zajęcia odbywają się w małej grupie w bezpiecznej obecności rodziców/opiekunów. Po uzgodnieniu z prowadzącą – dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna ucząc się samodzielności.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Korowód Nowohucki z okazji Dni Nowej Huty

korowod_nowohucki2Korowód Nowohucki to projekt realizowany przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida od 2016 r. Z okazji tegorocznych Dni Nowej Huty barwny korowód postaci związanych z historią dzielnicy zaistnieje w rzeczywistości! Ulicami dzielnicy przejdą aktorzy Teatru Ludowego, orkiestra, Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego, radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta oraz animatorzy kultury.

O godz. 16.30 aktorzy Teatru Ludowego przebrani za postaci ukazane w Korowodzie wyruszą sprzed Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) wraz z orkiestrą i animatorami kultury. O godz. 17.00 w Parku Ratuszowym nieopodal Szkoły Podstawowej nr 88 im. S. Żeromskiego do Korowodu dołączy na koniach Krakowski Szwadron Ułanów im. J. Piłsudskiego z Mogiły oraz radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Następnie wszyscy razem przejdą al. Róż przez Plac Centralny na teren zielony przy os. Centrum E, gdzie zaplanowano obchody Dni Nowej Huty. Tam odbędzie się prezentacja wszystkich 20 postaci przedstawionych w Korowodzie.

W ramach projektu Korowód Nowohucki, zainicjowanemu dzięki dofinansowaniu ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, powstała grafika komputerowej przedstawiającej w formie korowodu 20 postaci charakterystycznych dla terenów dzisiejszej Nowej Huty. Reprezentują one różne okresy w historii i będąc ważne dla miejscowej społeczności, ilustrują dzieje lokalnej kultury. W Korowodzie znajdują się postaci od legendarnej Wandy do Bogdana Łyszkiewicza z zespołu „Chłopcy z Placu Broni”.

Więcej…
 

Dni Nowej Huty 2017

dni-nowej-hutyMamy zaszczyt zaprosić Państwa na Dni Nowej Huty 2017, które odbędą się dnia 10.06 (sobota) w godzinach od 14:00 do 22:00 na Łąkach Nowohuckich (między NCK a os. Centrum E).

W programie m.in. festyn rodzinny, występy znanych artystów oraz wiele wydarzeń towarzyszących. Podczas imprezy będą zbierane datki na rzecz podopiecznych fundacji Matio, opiekującej się dziećmi chorymi na mukowiscydozę.

Serdecznie zapraszamy!

 


Strona 9 z 102


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)