Dzielnica XVIII

Wolne brykanie w Klubie Jęduś - 4.01.2018

klub_rodzicow_jedrusKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 4.01. w godz. 15:00 - 17:00 zaprasza dzieci w wieku 0-10 na wspólne, swobodne brykanie.

Wolna zabawa jest kluczowa w rozwoju dzieci. Podczas zabawy dzieci poznają świat, uczą się współpracować z rówieśnikami, poznają granice swoje i innych. Jest to też czas na zabawę nie tylko w gronie rówieśników, ale z dziećmi w różnym wieku. Dlatego też Klub Jędruś udostępnia salę na swobodne brykanie dla dzieci w wieku 0-10 lat.

Wstęp wolny.

 

Styczeń w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta

okknh_styczen_2018Styczeń to czas, kiedy z jednej strony trwamy jeszcze w klimacie Świąt Bożego Narodzenia, a z drugiej wpadamy w wir karnawałowych zabaw. Zobaczcie, co Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta przygotował dla Was na pierwsze dni Nowego Roku!

 

Młodzieżowe Centrum Wolontariatu / Ekipa Dobra

ekipa_dobraKlub ARTzona (os. Górali 4) w dniach 12 i 26 stycznia 2018 r., w godz. 15.00-17.00 zaprasza na projekt wzmacniający potencjał społeczny młodzieży. Celem jest realizacja ciekawych i oryginalnych działań, w które zaangażowani będą młodzi liderzy w wieku 11-14 lat.

Wstęp wolny.

Więcej…
 

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki OKNO

okno_2018Nasi drodzy, młodzi przyjaciele, serdecznie zapraszamy do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego OKNO, organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Chorzowie i Stowarzyszenie Wszechstronnego Rozwoju "NA SKRZYDŁACH MOTYLA". Konkurs, który jest skierowany jest do młodzieży w wieku od 10 do 16 lat oraz został objęty honorowym patronatem Europosła Parlamentu Europejskiego Marka Plury i Prezydenta Miasta Chorzów Andrzeja Kotali.

Na prace czekamy do 20 marca 2018 r. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Zapraszamy do udziału!

 

Noworoczne Warsztaty Relaksacyjne w energii Gongu

gonguOśrodek Kultury im. C. K. Norwida (os. Górali 5) dnia 4 stycznia 2018 r. o godz. 18.30 zaprasza na warsztaty relaksacyjne wzmacniające postanowienia na 2018 rok.

Wydarzenie z cyklu „Dźwiękowe Wyprawy w Nieznane”. Prowadzi: Rafał Cichy-Choroniewski / www.koncertygongowe.pl

Więcej…
 

Klub Rodziców w ARTzonie / styczeń 2018

artzona_styczen_2018Celem działalności Klubu Rodziców w ARTzonie jest wsparcie rozwoju krakowskich rodzin z małymi dziećmi oraz rodziców oczekujących na dziecko. Program Klubu powstaje w oparciu ich potrzeby i pomysły, w ten sposób włączając rodziców i dzieci do wspólnych działań. Dzięki temu rodzice i opiekunowie małych dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami.

Spotkania w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie wpływają na wzrost kompetencji opiekuńczych i wychowawczych rodziców oraz opiekunów. Pełnią również funkcję integrującą środowisko, są okazją do rozmów na temat bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi oraz między rodzicami posiadającymi dzieci, a rodzicami oczekującymi dziecka, co pozwala przygotować się na nowe wydarzenie w ich życiu. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu działania Klubu Rodziców w ARTzonie wzmacniają i pomagają w budowaniu więzi rodzinnych. Klub Rodziców w ARTzonie jest miejscem przyjaznym i bezpiecznym dla krakowskich rodzin. Klub ze względu na swoją lokalizację służy mieszkańcom dzielnic XVIII Nowa Huta i XVI Bieńczyce.

Po warsztatach odbywa się Wolna Strefa Rodzica – wstęp wolny.

Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Tutaj rodzice mogą wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Więcej…
 

65-lecie Zespołu Pieśni i Tańca NOWA HUTA – koncerty jubileuszowe

65_lat_zpit_nhZapraszamy na dwa wyjątkowe koncerty. Zespół Pieśni i Tańca NOWA HUTA, w styczniu przyszłego roku, obchodzić będzie 65-lecie działalności. I choć w związku ze swoim wiekiem mógłby przejść na zasłużoną emeryturę – nie zamierza tego robić. I bardzo dobrze! 12 i 13 stycznia na Scenie NCK odbędą się jubileuszowe występy tego niezwykłego Zespołu – wszystkich jego grup, a także wychowanków. NOWA HUTA, w przeciągu minionych 65 lat, reprezentował Kraków i Polskę na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach folklorystycznych, wzbudzając uznanie widzów i jurorów. Dał do tej pory ponad 2100 koncertów w których wzięło udział ponad 1600 wykonawców.

Więcej…
 

Życzenia Bożonarodzeniowe

Życzenia Bożonarodzeniowe

 

Promocja książki: Kraków - Metropolia t. II, Dylematy rozwoju - 10.01.2018, Pałac Krzysztofory

metropoliaMuzeum Historyczne Miasta Krakowa i Wydawnictwo Księgarnia Akademicka serdecznie zapraszają na spotkanie promujące książkę pt. "KRAKÓW-METROPOLIA" t. II DYLEMATY ROZWOJU". Spotkanie odbędzie się dnia 10.01.2018 r. o godz. 18:00 w sali audytoryjnej Kupferhaus w Pałacu Krzysztofory, Rynek Główny 35.

Książka Kraków - Metropolia, t. II, Dylematy rozwoju, pod red. Prof. Jacka Purchli, stanowi zbiór interesujących studiów naświetlających temat rozwoju Krakowa z uwzględnieniem zarówno perspektywy historycznej, jak też wyzwań współczesności. Każdy z tekstów powstał na podstawie ambitnych i bardzo zaawansowanych badań naukowych. Dzięki temu czytelnik otrzymuje sporą dawkę nowej wiedzy na temat Krakowa, a dotyczącej przede wszystkim takich zagadnień jak rozwój gospodarczy i terytorialny miasta oraz kształtowanie się jego społeczeństwa obywatelskiego (z recenzji profesora Łukasza Tomasza Sroki).

W dyskusji udział wezmą: prof. dr hab. Jerzy Hausner, architekt Janusz Sepioł, dr hab. Łukasz T. Sroka, prof. UP. Spotkanie poprowadzi Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Więcej…
 

DKF Kropka: "Grobowiec świetlików"

kinoDyskusyjny Klub Filmowy "Kropka" (Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5) zaprasza 11 stycznia o godz.18.00 na film "Grobowiec świetlików" w reż. Isao Takahaty; po seansie zapraszamy na dyskusję, którą poprowadzą Jakub Bem i Przemysław Piotrowski.

Bilety 12 zł.

"Grobowiec świetlików" (90 minut) reż. Isao Takahata, dramat/anime, Japonia 1988.

Od lat obecny w czołówkach rankingów najlepszych filmów w historii kina „Grobowiec świetlików” jest niezwykłym osiągnięciem japońskiej animacji. Roger Ebert zaliczył go do 300 najlepszych filmów na świecie, na liście IMDb został zakwalifikowany na pozycji 98, w topce magazynu TimeOut powstałej przy udziale Terry’ego Gilliama zajął 12 miejsce. Co do jego wysokiej wartości zgodni byli krytycy Empire, Total Film i recenzenci wymienieni przez serwis RottenTomatoes. Rozpowszechniany wspólnie z dziecięcą mangą z obawy, że nie trafi samodzielnie do szerokiej dystrybucji, stanowił zaskoczenie dla publiczności. W baśniowym świecie narysowanym delikatną kreską Studia Ghibli ukryty jest wojenny dramat dwójki bohaterów, nastoletniego Seity i jego czteroletniej siostry Setsuko, próbujących po utracie rodziców przeżyć we wstrząsanej wojną Japonii. Podążając za rodzeństwem coraz trudniejszą ścieżką film stawia pytanie o granice współczucia i wrażliwość na drugiego człowieka w czasach zagłady.

Więcej…
 

The road to Mandalay. Podróże po Birmie / Slajdowisko

birmaSlajdowisko z udziałem Ewy Chrzan, Kasi Cieszyńskiej i Oli Urzędowskiej w ramach cyklu Nowa Huta na końcu świata. Wstęp wolny.

8 stycznia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Wędrówka po Birmie, krainie miliona pagód, pięknych jezior, pysznego jedzenia, wspaniałych widoków i niezwykłych ludzi. W obliczu biedy (Birma to jeden z najbiedniejszych krajów Azji), w kontekście politycznych niejasności to naprawdę niebywałe, jak wakacje tutaj mogą relaksować i zachwycać. Mandalay, Bagan, Inle Lake, Taunggyi i znów Mandalay – oto podroż po mistycznym Mjanmar.

Więcej…
 


Strona 10 z 131


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)