Dzielnica XVIII

Rodzinny Zielnik Wyspiańskiego, cz. 2

zielnik_wyspianskiegoKlub Jędruś, zainspirowany zielnikami, które tworzył Stanisław Wyspiański, zaprasza krakowskie rodziny do wspólnego tworzenia rodzinnych zielników: wyjątkowych dzieł sztuki. Podczas kolejnego, kreatywnego warsztatu w Klubie Jędruś w ruch pójdą nożyczki, kleje i kartony!

19.05. godz. 11.30, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Profilaktyka chorób nerek - wykład

nerki2Wykład poprowadzą przedstawiciele Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Osób Dializowanych, które od 2004 r. zrzesza osoby dializowane, po przeszczepieniu oraz ich rodziny z całej Polski. Celem wykładu na temat profilaktyki chorób nerek jest uświadomienie społeczeństwu, że wczesna diagnoza to szansa na spowolnienie postępu choroby o kilka lub nawet kilkanaście lat.

21.05. godz. 15.00, Nowohucka Akademia Seniora (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Piotr Łopaciński – Koncert promujący album "Serca Rytm" (27.05.2018)

serca_rytmMłodzieżowy Dom Kultury Fort 49 „Krzesławice” w Krakowie, os. Na Stoku 27b oraz Rada Dzielnicy XVII Miasta Krakowa Wzgórza Krzesławickie serdecznie zapraszają na koncert promujący album „Serca Rytm”, który odbędzie się 27 maja 2018 roku, o godz. 19:00 na dziedzińcu Fortecznym MDK. Wystąpi Piotr Łopaciński z zespołem.

Koncert organizowany jest w ramach corocznych Warsztatów Muzyki Gospel.

Wstęp wolny.

 

Noc Muzeów na Przystanku Historia IPN w Krakowie

ipn_przystanekSzanowni Państwo, zapraszamy do Centrum Edukacyjnego „Przystanek Historia” IPN w Krakowie. Obiecujemy moc atrakcji! Czekamy w piątek, 18 maja 2018 r., w godz. 17.30-24.00, w gmachu przy ul. Dunajewskiego 8.

Rozpoczniemy muzycznie – Chór Kameralny Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. I.J. Paderewskiego w Krakowie wykona pieśni, związane z stuleciem odzyskania niepodległości. Po jego występie w patriotycznym nastroju ruszymy w podróż w czasie.

Więcej…
 

"Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski" - dyskusja w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, 24 maja 2018

dalej_jest_nocMuzeum Historyczne Miasta Krakowa wspólnie z Centrum Badań nad Zagładą Żydów IFiS PAN zapraszają na dyskusję wokół książki „Dalej jest noc. Losy Żydów w wybranych powiatach okupowanej Polski”.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera, sala kinowa, I piętro, ul. Lipowa 4, Kraków, 24 maja 2018 r., g. 18.00.

Więcej…
 

Exsultate, jubilate - koncert na Szklanych Domach

exsultateKoncert w ramach festiwalu 23. Nowohucka Wiosna Muzyczna. Wstęp wolny.

Wykonawcy: Chór i Orkiestra Bazyliki Miłosierdzia Bożego Musica Ex Anima. Dyrygent Krzysztof Michałek.

Musica Ex Anima to kameralny chór mieszany, z siedzibą w Krakowie, istniejący od 2003 roku, przy czym pod obecną nazwą - od 2010 roku. Wcześniej był znany jako Chór Kameralny "Parafraza".

20 maja 2018 r., godz. 18.00
Parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Krakowie os. Szklane Domy 7


Członkowie chóru to studenci i absolwenci różnych krakowskich uczelni, kochający muzykę chóralną i pragnący rozwijać swoją pasję w kameralnym składzie. Dyrygentem chóru jest Krzysztof Michałek, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie i organista w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Repertuar chóru obejmuje utwory religijne z różnych epok od średniowiecza po współczesność.

Więcej…
 

Cyrkowa sobota

cyrkowa_sobotaKolejne spotkanie z cyklu otwartych sobotnich "pikników" cyrkowych! W zależności od pogody zajęcia odbywają się w plenerze lub w budynku Klubu 303. W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy ma się lat 5, czy 95, można przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami Klubu 303 i spędzić sobotni poranek z cyrkiem!

19.05. godz. 10.00-13.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Program: od 10.00 do 11.30 dla osób powyżej 12 lat,
od 11.30 do 13.00 dla dzieciaków poniżej 12 lat.

Wstęp wolny.

 

Międzynarodowa konferencja "Za waszą i naszą wolność" – 30. rocznica powstania Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej

nasza_waszaSzanowni Państwo, zapraszamy na dwudniowe, międzynarodowe spotkanie naukowców i byłych opozycjonistów z kilku krajów, zatytułowane „Za waszą i naszą wolność” – 30. rocznica powstania Autonomicznego Wydziału Wschodniego Solidarności Walczącej. Obrady będą się odbywać w Auli Wielkiej Akademii Ignatianum w Krakowie. Języki konferencyjne to angielski, rosyjski i polski. Organizatorem całości jest Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie i Biuro Prezesa IPN, a koordynatorami dr Cecylia Kuta i Piotr Sieczkowski.

Aula Wielka Akademii Ignatianum w Krakowie, ul. Kopernika 26
23-24 maja 2018

Autonomiczny Wydział Wschodni Solidarności Walczącej wspierał ruchy niepodległościowe w Związku Sowieckim. Polacy współpracowali z działaczami opozycji antykomunistycznej z byłych republik ZSRS, walczących o niepodległość. Starania garstki osób, które znalazły w sobie odwagę, by stanąć samotnie przeciw sowieckiej potędze będą przedmiotem obrad krakowskiej konferencji. Wezmą w niej udział m.in. goście z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Czeczenii, Estonii, Gruzji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Rosji.

Więcej…
 

Miłość niejedno ma imię / Koncert operetkowy

milosc_imieSerdecznie zapraszamy do Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida na wiosenny koncert artystów promujących muzykę operetkową i musicalową pt. „Miłość niejedno ma imię”.

28 maja 2018 r., godz. 18.00
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5


Wykonawcy:

Magdalena Barylak- sopran,
Michał Błocki - tenor,
Dariusz Palonek - tenor,
Katarzyna Starzycka - fortepian

Koncert odbędzie się 28 maja 2018 r., o godz. 18.00 w Sali Kameralnej Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida, os. Górali 5. Bilety w cenie 15 zł będą dostępne przed wydarzeniem w Ośrodku Kultury.

Szczegółowe informacje:
Dział Animacji i Promocji Kultury
Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 5, 31-959 Kraków
tel. 12 644 27 65, w. 18, animacja[at]okn.edu.pl
www.okn.edu.pl
www.facebook.com/oknorwid

 

II Integracyjny Piknik Rodzinny Emmanuel - nakręć się na dobrą zabawę!

emmanuelW imieniu Dyrekcji oraz Rady Edukacyjnej Szkół z Oddziałami Integracyjnymi „Emmanuel” zapraszamy wszystkich na II Integracyjny Piknik Rodzinny 26 maja 2017 w godzinach 14.00-17.00 do Parku Ratuszowego przy Al. Róż w Nowej Hucie.

Dzięki szczodrości naszych sponsorów wszystkie atrakcje tego dnia będą bezpłatne! Każde dziecko wróci z pikniku z drobiazgiem, który samo stworzy. Czeka na Was wspaniała zabawa na dmuchanych zjeżdżalniach oraz trampolinie. Nie może również zabraknąć animatorów zabaw, malowania buzi, ogromnych baniek mydlanych oraz zwierzątek z baloników. Na dzieci czeka poczęstunek: drożdżówki, owoce oraz woda mineralna. Dla tych, którzy wezmą udział naszej grze terenowej o Nowej Hucie przygotowaliśmy cenne nagrody. Nasz piknik uświetnią pokazem wyposażenia Strażacy z SAPSP oraz Policjanci z VIII Posterunku w Nowej Hucie. Na zakończenie pikniku zapraszamy do naszej szkoły, gdzie będzie czekała na wszystkich CZEKOLADOWA FONTANNA, grillowane kiełbaski a o 17:30 finał loterii fantowej – bardzo cenne nagrody.

Zapraszamy serdecznie całe rodziny – gwarantujemy doskonałą zabawę i moc niezapomnianych wspomnień !!!

Wydarzenie współfinansowane ze środków Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta.

 

Rodzinne świętowanie po raz 7!

rodzina_krakowska2Już w niedzielę 27 maja zapraszamy wszystkie rodziny do uczestnictwa w Święcie Rodziny Krakowskiej. Po raz pierwszy wydarzenie odbędzie się w Parku Jordana. Na krakowian już po raz siódmy czeka mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy.

Zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny. Impreza rozpocznie się o godzinie 11.00 i potrwa do godziny 19.00. W tym czasie każdy kto odwiedzi Park Jordana nie będzie narzekał na nudę, ponieważ przygotowane atrakcje są zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych uczestników imprezy – zachęca Marzena Paszkot Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka wydarzenia.

Po raz kolejny do współpracy udało się nam zaprosić wielu partnerów zarówno wśród podmiotów miejskich jak i niepublicznych. To dzięki szeroko zakrojonej współpracy Święto zyskało swój jedyny, niepowtarzalny rodzinny klimat.

Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy m.in.: zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, przejażdżki konne, warsztaty kulinarne dla dzieci oraz wiele innych atrakcji. W trakcie wydarzenia swoją ofertę zaprezentują także krakowskie Kluby Rodziców oraz Centra Aktywności Seniora.

W tym wyjątkowym dniu Park Jordana zostanie podzielony na 7 stref tematycznych – zdrowia i profilaktyki, czytelnictwa, sportu i rekreacji, sztuki (tańca i plastyki), ekologii i zdrowego trybu życia, bezpieczeństwa oraz rodziny.

W strefie zdrowia i profilaktyki wszyscy zainteresowani zdrowiem swoim i najbliższych przez cały dzień będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych badań medycznych, na które zapraszają szpitale miejskie oraz prywatne centra medyczne. Będzie można skorzystać m.in. z porad stomatologicznych, dietetycznych, dermatologicznych oraz logopedycznych, wziąć udział w pokazie pierwszej pomocy lub skorzystać z badań – pomiarów ciśnienia, poziomu glukozy we krwi, przesiewowych badań ostrości wzroku. Krakowski Ośrodek Diagnostyki Kręgosłupa zaprasza na badania diagnostyczne wad postawy oraz na porady rehabilitacyjne.

Więcej…
 


Strona 10 z 160


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)