Dzielnica XVIII

Cyrkowa Sobota, 8.09. godz. 10.00-13.00

cyrkowa_sobota Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) zaprasza 8 września w godz. 10.00-13.00 na pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie z cyklu otwartych sobotnich pikników cyrkowych! W zależności od pogody zajęcia odbywają się w plenerze lub w budynku Klubu 303. W programie spotkań są cyrkowe gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Propozycja skierowana jest do każdej grupy wiekowej. Nie ważne czy ma się lat 5, czy 95, można przyjść i spróbować swoich sił z instruktorami Klubu 303 i spędzić sobotni poranek z cyrkiem!

Więcej…
 

Muzyczne pożegnanie lata w Nowej Hucie. Koncert „Droga do Polski”.

do_polski Wystąpią: Tomek Wachnowski z zespołem i gościnnie Adam Ochwanowski.
Koncert organizowany jest w ramach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Tomek Wachnowski – poeta, kompozytor i wykonawca piosenek. Występował i współpracował z Mr. Bober’s Friends, TBand, MrZoob, Ryszardem Styłą, Marcinem Dańcem, Tadeuszem Woźniakiem, Zbigniewem Łapińskim, Elżbietą Adamiak, Grażyną Auguścik, Andrzejem Poniedzielskim i wieloma innymi. Jest autorem płyt: „Śniegowice”, „Właśnie tak”, „Dla bogaczy pogoda”, „Lubię te piosenki” i „Ludzie lubią mieć”. Jego piosenki można znaleźć na składankach Krainy Łagodności. Dorobek artysty wzbogacają ostatnie kompozycje muzyczne do tekstów Adama Ochwanowskiego wydane na płycie „Kołomyja i pic”.

Więcej…
 

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego na Wzgórzach Krzesławickich – zwiedzanie

kosciol_wzgorza Zwiedzanie kościoła projektu Witolda Cęckiewicza na Wzgórzach Krzesławickich w ramach projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Wstęp wolny. Prowadzenie: Kamila Twardowska. Zapisy do 13 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

16 września 2018 r., godz. 15.00
os. Na Wzgórzach 1A


Kościół na Wzgórzach Krzesławickich, wzniesiony w latach 1981-87 według projektu Witolda Cęckiewicza, to jedno z najciekawszych dzieł nowoczesnej architektury sakralnej w Krakowie. Podczas zwiedzania dowiemy się jaki kontekst polityczny, społeczny i artystyczny towarzyszył budowaniu świątyń w PRL-u oraz co sprawia, że uznawane są one za fenomen o światowej skali – często w ogóle nieuświadomiony w zbiorowym odbiorze. Porozmawiamy o tym, dlaczego wznoszone w Polsce w latach 80. XX wieku kościoły nazywane bywają „architekturą Solidarności” oraz w jaki sposób inwestycje kościelne pozwoliły architektom na uwolnienie wyobraźni i wyrażenie fascynacji płynącym zza żelaznej kurtyny postmodernizmem. Przyjrzymy się wreszcie temu, w jaki sposób i dzięki jakim motywom Witold Cęckiewicz w swoim projekcie wszedł w dialog z wieloma wiekami artystycznej tradycji europejskiego budownictwa sakralnego. Spacer potrwa około godziny.

Więcej…
 

Med Meeting Kraków 2018

medmeetingFundacja Nauka i Kultura zaprasza w dniach 14 – 16.09.2018 na Med Meeting Kraków 2018 organizowany na Bulwarze Inflanckim, gdzie spotkać będzie można lekarzy oraz specjalistów udzielających porad, konsultacji oraz wykonać bezpłatne badania. Dla mieszkańców Krakowa przygotowaliśmy także warsztaty pierwszej pomocy, zajęciach fitness na zielonej trawie, zajęcia z psami przewodnikami, aktywny pokaz dogoterapii, warsztaty terapii kwiatami, warsztaty neuro fitnessu, spotkania z dietetykami, terapeutami, psychologami oraz wiele innych atrakcji.

Przez cały okres trwania Med Meeting Kraków 2018 będzie na Państwa czekała loteria fantowa z której zysk zostanie przeznaczony na zakup sprzętów rehabilitacyjnych w ramach programu zbieramyzakretki.pl pomagając ludziom pomagamy naturze.

W niedzielę, 16.09.2018 zapraszamy osoby chętne do oddania krwi, będzie czekał na Państwa specjalny autobus i niespodzianki od naszych partnerów. Tego samego dnia dla wszystkich zainteresowanych dziejami miasta Krakowa zapraszamy na grę miejską o historii krakowskiej medycyny, miejsc, oraz osób z tym tematem związanych. Zapisy od 14.09 na terenie Bulwaru Inflanckiego Gra rozpocznie się w niedzielę o godz. 12.00 a ogłoszenie wyników będzie o 17.30.

Wszystkie aktualne informacje publikujemy na: https://www.facebook.com/medmeetingkrakow2018/

Zapraszamy w piątek od 14-18.00 oraz w sobotę i niedzielę od 10.00-18.00

 

Finał XXI edycji konkursu Ogródek przed domem, 9.09. godz. 15.00

klub_dukat Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza 9 września o godz. 15.00 na finał kolejnej edycji konkursu „Ogródek przed domem”.

Piękne przydomowe ogródki to radość i duma właścicieli. Nic dziwnego zatem, że troska o zielone otoczenie domu przybiera czasem formę sąsiedzkiej rywalizacji. W północno-wschodniej części Nowej Huty ta rywalizacja została ujęta w ramy oficjalnego konkursu, organizowanego od ponad dwóch dekad przez Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, przy wsparciu Rady Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. Zgłoszone wiosną do konkursu ogródki latem oceniane są przez konkursowe jury. We wrześniu nadchodzi czas ostatecznych rozstrzygnięć, ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. Finał tegorocznej, już XXI edycji konkursu, odbędzie się w niedzielę, 9 września. Początek o godzinie 15.00, oczywiście w Klubie Dukat przy ul. Stycznej 1.

Wstęp wolny!

 

Psychoterapia, czyli seks w życiu człowieka – spektakl teatralny, 8.09. godz. 18.00-19.30

psychoterapia Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1) zaprasza 8 września o godz. 18.00 na spektakl teatralny wyłącznie dla dorosłych.

To miał być rutynowy wykład uznanego psychologa klinicznego. Jednak wybrany z sali przypadkowy pacjent ku zaskoczeniu lekarza nie chce poddać się jego wysiłkom, stawiając pod znakiem zapytania promowaną teorię. Sytuacja wymyka się spod kontroli prowadzącego, sprawy przybierają zaskakujący obrót...

Występują: Tomasz Czajka i Marian Bodziony.

Wstęp: 20 zł. Bilety dostępne w biurze Klubu od 4 września w godz. 9:00-15:00, oraz w dniu spektaklu od godziny 17:00.

 

Wałęsa w Kolonos

kolonosTeatr Łaźnia Nowa serdecznie zaprasza na premierę spektaklu i inaugurację projektu Wałęsa w Kolonos w reżyserii Bartosza Szydłowskiego, z udziałem Jerzego Stuhra, która odbędzie się 8 i 9 września 2018 roku o godz. 19:00 na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25).

Twórcy spektaklu snują wielonarracyjną opowieść na kanwie starożytnej tragedii „Edyp w Kolonos”. Interesuje ich archetyp przywódcy, figura lidera, którą odnajdują i w postaci mitologicznej,i w tej współczesnej, stojącej na rozstajach życia politycznego.

W spektaklu, obok Jerzego Stuhra, występują znani z „Konformisty 2029” aktorzy: Szymon Czacki, Marcin, Kalisz, Anna Paruszyńska, Dominik Stroka oraz Marta Zięba, którym towarzyszy 27-osobowy nowohucki chór.

RSVP do 7 września 2018 roku pod numerem telefonu 12 680 23 41 lub mailowo: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Szpital Żeromskiego i okolice - zwiedzanie

szpital_spacer Zwiedzanie poświęcone Szpitalowi im. S. Żeromskiego i okolicy w ramach Zajrzyj do Huty 2018 i projektu Nowa Huta – architektoniczny portret miasta. Prowadzenie: Michał Wiśniewski (Fundacja Instytut Architektury). Wstęp wolny. Zapisy do 20 IX: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

22 września 2018 r., godz. 10.00
os. Na Skarpie 66 (przed wejściem do Szpitala im. S. Żeromskiego)


Szpital Żeromskiego to jeden z największych budynków publicznych w Nowej Hucie. Osiowy, symetryczny układ założenia, który powstał w latach pięćdziesiątych budzi skojarzenia z barokowymi pałacami i ich otoczeniem. Budynek wpisywał się w nową politykę powojennej Polski, która głosiła potrzebę podniesienia standardów opieki zdrowotnej i społecznej. Spacer przybliży historię budynku oraz jego otoczenia, w którym odnajdziemy kilka spośród najstarszych części nowohuckiego założenia.

Dr Michał Wiśniewski - pracownik Uniwersytetu Ekonomicznego i Międzynarodowego Centrum Kultury, członek zarządu Fundacji Instytut Architektury. Autor licznych publikacji o architekturze XIX i XX w. w Polsce, kurator lub współkurator wystaw nt. architektury - m.in. „Reakcja na modernizm. Architektura Adolfa Szyszko-Bohusza” (MNK, Kraków, 2013), „Figury niemożliwe” (Pawilon Polski, 14. Międzynarodowe Biennale Architektury w Wenecji, 2014).

Więcej…
 

Nowa Huta ETNO Week

etnoWydarzenie promujące muzykę etniczną i kulturę ludową. W programie warsztaty taneczne, muzyczne, rękodzieła, szycia, folkloru słowno-muzycznego, pokaz filmowy. Szczegóły www.artzona.okn.edu.pl.

10-22 września 2018 r.
ARTzona OKN, os. Górali 4

Więcej…
 

Wystawa "Moto-historie" w Hangarze Czyżyny - otwarcie 9 września

mim W surowych przestrzeniach Hangaru Czyżyny Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprezentuje na czasowej wystawie „Moto-historie” zabytkowe pojazdy z kolekcji swojej oraz Muzeum Ratownictwa w Krakowie. W związku z rozpoczynającym się remontem siedziby przy ul. św. Wawrzyńca 15 motoryzacyjna kolekcja MIM trafiła do Hangaru Czyżyny – nowego industrialnego miejsca na kulturalnej mapie Krakowa, usytuowanego na obszarze dawnego lotniska. Sam obiekt – jeszcze niewyremontowany – urzeka surowością, a także imponującą, bardzo rzadko spotykaną konstrukcją. Do tej pory nie był dostępny dla zwiedzających.

Wystawę będzie można oglądać od środy do niedzieli, godz.: 10:00-18:00.
Adres: Hangar Czyżyny, os. 2 Pułku Lotniczego 26 a

Więcej…
 

Sąsiedzki piknik osiedlowy, 8.09. godz.16.00-18.00

spo Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Zgody 1) zaprasza 8 września w godz. 16.00-18.00 mieszkańców os. Zgody i okolicznych osiedli na dwie godziny wspólnej sąsiedzkiej zabawy i piknikowania. Na dużych i małych uczestników pikniku czekać będą gry i zabawy podwórkowe, a wśród nich m.in. kącik plastyczny, gry stolikowe, puszczanie baniek mydlanych, zabawy z chustą animacyjną, kręgle, zabawy z szarfą i woreczkami czy rzut do celu. Będzie to także doskonała okazja do poznania się i integracji z często mijanymi na co dzień w pośpiechu sąsiadami. Sąsiedzie, spotkajmy się na polu!

Wstęp wolny.

 


Strona 10 z 172


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)