Dzielnica XVIII

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - warsztaty architektoniczne

mostyKlub Jędruś zaprasza na warsztaty architektoniczne zainspirowane przygodami małego architekta Ignasia Kitka pod hasłem „Budujemy mosty”.

21.04 godz. 11.30-13.00, Klub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a)

Więcej…
 

Klub Rodziców: Spotkanie ze specjalistą pedagogiem specjalnym

303_kwiecienW ramach cyklu „Spotkania ze specjalistą” uczestnicy Klubu Rodziców rozmawiać będą z pedagogiem specjalnym o uczuciach i potrzebach dzieci, ich znaczeniu i wpływie na to jak dzieci się zachowują. Małgorzata Górecka ukończyła studia podyplomowe z socjoterapii, od wielu lat pracuje z osobami z autyzmem. Od 2003 roku jest związana ze Szkołą dla Rodziców i Wychowawców, gdzie prowadzi warsztaty dla słuchaczy. Mama dwójki dzieci.

20.04. godz. 17.00, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Mistrzejowickie Impresje Muzyczne KONCERT WIELKANOCNY

esembleW sobotę 21 kwietnia br. o godzinie 19.30 w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy na os. Bohaterów Września 33 odbędzie się Koncert Wielkanocny w ramach cyklu Mistrzejowickie Impresje Muzyczne. Podczas tego koncertu zainauguruje swoją działalność artystyczną Classic Ensemble Orchestra. Jest to zespół złożony z absolwentów oraz studentów krakowskiej Akademii Muzycznej.

Wielkanocna radość w towarzystwie orkiestry smyczkowej oraz najwybitniejszych twórców takich jak Bach, Vivaldi czy Mozart to propozycja na najbliższy muzyczny wieczór w ramach tego nowohuckiego cyklu. Zgromadzeni usłyszą m.in. Wiosnę Vivaldiego, Koncert na dwoje skrzypiec d-moll Bacha czy Divertimento D-dur Mozarta. Solistkami będą skrzypaczki: Natalia Kotarba, Weronika Biela, Aleksandra Bester i Judyta Wójcikowska.

Więcej…
 

Klub Rodziców: Zabawy z językiem angielskim

karinoNauka przez zabawę to czysta przyjemność! Nieszablonowe metody edukacji świetnie sprawdzają się przy poznawaniu języków obcych. Piosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zaspokoić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Prowadzący Paula Chmiela.

19.04. godz. 17.30-18.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)


Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Nowa Zelandia rowerem - tak daleka, a tak bliska // Nowa Huta na końcu świata

nowa_zelandiaSlajdowisko z udziałem Joanny Jachym i Łukasza Drewniaka. Wstęp wolny.

16 kwietnia 2018 r., godz. 19.00
C-2 Południe Cafe, os. Górali 5


Nowa Zelandia, najbardziej oddalony od Polski kraj. Dla jednych wyspa wakacyjnych marzeń, dla innych świat elfów, krasnoludów i hobbitów. Jedno jest pewne – to kompletnie inny świat. Mieszkańcy zakręceni na punkcie ekologii, czystości, a psy na lotnisku obwąchując bagaże szukają raczej przewiezionych świeżych owoców, warzyw czy miodu.

Więcej…
 

Zaadoptuj przestrzeń: Tereny cenne przyrodniczo

zaadopuj_przestrzenPrezentacja pomysłów młodych architektów krajobrazu na zagospodarowanie doliny rzeki Dłubni oraz terenów wokół Łąk Nowohuckich. Spotkaniu towarzyszyć będzie prezentacja plansz projektowych w Galerii Ośrodka. Wstęp wolny.

16 kwietnia 2018 r., godz. 18.00
Kino Studyjne Sfinks OKN, os. Górali 5

Więcej…
 

Sąsiedzkie spotkania przy muzyce

sasiedzkie_spotkaniaKlub Wersalik zaprasza na Spotkanie sąsiedzkie przy muzyce, podczas którego zagra Qarmello Quartett. Kwartet zagra utwory muzyki klasycznej i skrzypcowe aranżacje muzyki popularnej oraz filmowej.

20.04. godz. 18.30, Klub Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15)

Po występie uczestnicy spotkają się przy pysznej kawie i ciastkach. Organizatorzy zapraszają chętnych do współorganizacji wydarzenia i przyniesienia ze sobą słodkości, a także zgłaszania własnych pomysłów.

Wstęp wolny.

 

Klub Rodziców: Kołysanki świata

kolysankiKobiety na całym świecie - niezależnie od pochodzenia i koloru skóry - nucą, cicho śpiewają i kołyszą niemowlęta, chcąc je uśpić.

Więcej…
 

Zumba dla rodzin

karinoKlub Karino zaprasza na zajęcia z cyklu Klubowa Skarbnica Rodzinna, prowadzone przez Kamila Nowaka. Zumba to trening aerobowy w rytm latynoskiej muzyki. To połączenie tańca z ćwiczeniami fizycznymi, przez co aktywność staje się dobrą zabawą. Zajęcia zumby pozytywnie wpływają na kondycję i zdrowie człowieka: dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców.

19.04. godz. 20.30-21.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Aktywny maluch

karinoZajęcia opierają się na grach i zabawach ogólnorozwojowych, poprawiających koordynację i motorykę dzieci. Ich celem jest poprawa ogólnej sprawności fizycznej najmłodszych i wypracowania zdrowych nawyków ruchowych. Zajęcia, prowadzone przez Monikę Kazanowską, to połączenie dobrej zabawy z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, wspomagającymi prawidłowy rozwój dzieci.

19.04. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Konsultacje społeczne dotyczące planowanego parku kieszonkowego w obrębie terenu Teatru Ludowego

ludowy_konsultacjeZapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących planowanego parku kieszonkowego w obrębie terenu Teatru Ludowego.

Spotykamy się 14 kwietnia na Dużej Scenie naszego teatru (os. Teatralne 34) w godz. 11:00-14:00.

Konsultacje zostaną przeprowadzone dwuetapowo:

Pierwszy etap konsultacji (14.04.2018 r.) uwzględnia warsztaty z mieszkańcami w celu wypracowania spójnej wizji zagospodarowania terenu. Konsultacje rozpoczną się od przedstawienia idei parków kieszonkowych, inspiracji zagospodarowania oraz przebiegu konsultacji. Mieszkańcy zostaną podzieleni na trzy grupy: dzieci, osoby dorosłe i seniorzy, pracownicy Teatru Ludowego. Każda z grup koordynowana będzie w inny sposób, w zależności od potrzeb oraz uczestników. Konsultacje zakończą się na prezentacji wyników prac poszczególnych grup warsztatowych, po których to Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie przejdzie do opracowania projektu wstępnego.

Drugi etap konsultacji odbędzie się po opracowaniu projektu zagospodarowania terenu. Zebranym zostanie przedstawiona główna idea, uwzględnione nasadzenia oraz elementy małej architektury, które zostały wypracowane na pierwszym etapie i uznane przez projektantów jako istotne i spójne. Na koniec prezentacji nastąpi możliwość zgłoszenia końcowych uwag przez mieszkańców oraz pracowników Teatru Ludowego.

 


Strona 10 z 153


 

Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)