Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona

osrodek_pickaW Krakowie na Nowej Hucie powstanie nowy Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona. Placówka również ma możliwość objęcia wsparciem osób dotkniętych chorobą Parkinsona (PD), Alzheimera, Chorobą rozsianych ciałek Lewiego (DLBD), Otępieniem czołowo-skroniowym (FTD), Postępującym porażeniem nadjądrowym (PSP), Stwardnieniem bocznym zanikowym (ALS), Zwyrodnieniem korowo-podstawnym (CBD) i Zanikiem wieloukładowym (MSA).

Będzie to pierwszy w Polsce, a co za tym idzie również w Krakowie Ośrodek, który udzieli wsparcia osobom chorującym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu oraz opiece nad bliskimi. Będzie on miał swoją siedzibę w Nowej Hucie na os. Szklane Domy 2a/6. Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Pobyt w ośrodku jest całkowicie bezpłatny, a w ramach pobytu osobom zostanie zapewnione: darmowy transport z domu na zajęcia i zajęć do domu, dwa posiłki dziennie, opiekę lekarza, opiekę pielęgniarską, wsparcie terapeutów, dietetyka oraz psychologa.

Zajęcia prowadzone przez naszych terapeutów będą realizowane kompleksowo, tak aby kondycja seniorów uległ poprawie, co umożliwi im powrót do jak najlepszego samodzielnego funkcjonowania w możliwie najkrótszym czasie. W programie dla seniora mamy przewidziane terapie w zakresie zajęć grupowych: kulinarną,  informatyczną, biblioterapię, muzykoterapię zajęcia ruchowe oraz zajęcia indywidualne, które będą dostosowane do potrzeb i możliwości osób chorujących.

W ramach zajęć przewidziane jest również organizowanie imprez integracyjnych i rekreacyjno – rozrywkowych takich jak: pikniki integracyjne, wycieczki, wyjazdy krajoznawcze, wyjścia do kina i teatru oraz imprezy okolicznościowe (np.: Wigilia, Śniadanie Wielkanocne itp.).

Projekt ośrodka realizowany jest przez Firmę PBM Sp z o.o. oraz Nowy Szpital w Olkuszu należący do Grupy Nowy Szpital Holding SA.  Ośrodek Finansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Obecnie prowadzony jest nabór chętnych do uczestniczenia w zajęciach i skorzystania ze specjalistycznej opieki.

Zainteresowanych seniorów i ich opiekunów prosimy o kontakt e- mailowy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.  lub telefoniczny.

Telefony kontaktowe w sprawie kwalifikacji do udziału:
Kierownik Projektu - Piotr Szylko – tel.609006051
Asystent Dorota Dyras – tel.509933660

Srona internetowa Ośrodka – www.szklanedomy.eu.