Społeczeństwo

Centrum Edukacji MANAGER zaprasza na kolejną edycję zawodowego kursu kwalifikacyjnego "Prowadzenie produkcji rolniczej".

Od września 2012 r. nie ma już naboru do szkół dla dorosłych, które prowadzą kształcenie zawodowe. W to miejsce wprowadzono kursy. Absolwenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Następnie przystępują do egzaminu zawodowego i otrzymują od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Uzyskanie potwierdzenia kwalifikacji zawodowych jest przydatne przy ubieganiu się o dotacje z UE: „młody rolnik” itp.

Więcej…
 

Wymiana Ciepła w Nowej Hucie

wymiana_ciepla


fot. Małgorzata
Szymczyk-Karnasiewicz

W Nowej Hucie na os. Willowym 29 przed wejściem do kiermaszu Wspólnoty Emaus stoi zwykły garderobiany wieszak. Wieszak jest obwieszony kurtkami, płaszczami, swetrami. Obok kartka: „Marzniesz? Weź sobie ubranie. Chcesz pomóc? Zostaw kurtkę, płaszcz, sweter”. Taki pomysł na nietypową i ogólnodostępną formę pomocy przywędrował do nas ze Stanów Zjednoczonych. Dziś w całej Polsce ustawionych jest kilkadziesiąt wieszaków, na których można zostawić lub z których można wziąć potrzebne ubranie.  Na stronie www.wymianaciepla.pl znajdziecie mapę i wszelkie instrukcje na temat zorganizowania własnego punktu zbiórki. Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Postaw wieszak, powieś ciepłe ubranie, jedną rzecz na początek…

Pozwól, by ubrań przybywało. Pozwól, by potrzebujący bez skrępowania brali czego Im trzeba. To działa. To dzieje się samo. Zachęcam do działania. Niech przybywa wieszaków. A tych, którzy chcą podzielić się ciepłymi rzeczami zapraszam codziennie od 9.00 do 17.00, w soboty do 13.00. Akcja w Nowej Hucie potrawa do końca lutego.

 

Edyta Świętek nominowana do nagrody "Osobowość Roku 2017"

osobowoscMamy przyjemność poinformować, że Pani Edyta Świętek została nominowana do nagrody Osobowość Roku w kategorii: "Kultura" za sagę "Spacer Aleją Róż".

Zachęcamy do udziału w tym dorocznym plebiscycie.

Aktualne wyniki głosowania można śledzić na stronie Gazety Krakowskiej:

http://www.gazetakrakowska.pl/plebiscyty/osobowosci-roku/a/osobowosci-roku-2017-krakow-aktualne-wyniki,12840300/

Edyta Świętek, pisarka, została nominowana za sagę "Spacer Aleją Róż" przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny. Edyta Świętek, Podłęże, pisarka, za sagę Spacer Aleją Róż przenoszącą czytelnika w autentyczne czasy budowy i dynamicznego rozwoju najmłodszej dzielnicy Krakowa, w której, w absurdalnej socjalistycznej rzeczywistości autorka osadziła losy fikcyjnej, zubożałej ziemiańskiej rodziny.

Aby zagłosować na Panią Edytę wyślij SMS pod nr 72355 o treści OK.178 (koszt: 2,46 zł z VAT)

 

Informacja dla klientów Międzyszkolnego Basenu Pływackiego

W okresie ferii zimowych w dniach od 12-23.02.2018 r. pływalnia czynna będzie w godzinach od 14:45 do 21:30.

Wszystkich Seniorów Dzielnicy XVIII zapraszamy do korzystania w tym okresie z pływalni w ramach przyznanych środków finansowych.

 

XVI edycja Programu Pomocy Lokatorom

pplZapraszamy do zapoznania się z ogłoszeniem Urzędu Miasta Krakowa w sprawie XVI edycji Programu Pomocy Lokatorom.

W Programie Pomocy Lokatorom mogą uczestniczyć wyłącznie osoby, które spełniają kryterium niezaspokojonych potrzeb mieszkaniowych i kryterium dochodowe w rozumieniu uchwały Nr XXI/340/15 Rady Miasta Krakowa z dnia 8 lipca 2015 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Kraków oraz tymczasowych pomieszczeń (tekst jednolity: Dziennik Urzędowy Województwa Małopolskiego z 2017 r., poz. 2105).

Pobierz treść ogłoszenia.
Pobierz spis lokali wraz z harmonogramem ich udostępniania.

 

Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona i Huntingtona

osrodek_pickaW Krakowie na Nowej Hucie powstanie nowy Ośrodek Wsparcia Dziennego Seniorów 60+ z chorobą Picka, Wilsona, Huntingtona. Placówka również ma możliwość objęcia wsparciem osób dotkniętych chorobą Parkinsona (PD), Alzheimera, Chorobą rozsianych ciałek Lewiego (DLBD), Otępieniem czołowo-skroniowym (FTD), Postępującym porażeniem nadjądrowym (PSP), Stwardnieniem bocznym zanikowym (ALS), Zwyrodnieniem korowo-podstawnym (CBD) i Zanikiem wieloukładowym (MSA).

Będzie to pierwszy w Polsce, a co za tym idzie również w Krakowie Ośrodek, który udzieli wsparcia osobom chorującym i ich rodzinom w codziennym funkcjonowaniu oraz opiece nad bliskimi. Będzie on miał swoją siedzibę w Nowej Hucie na os. Szklane Domy 2a/6. Ośrodek będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.00.

Więcej…
 


Strona 1 z 25