Wydarzenia

Zaproszenie na debatę: "Polskość – patriotyzm czy nacjonalizm?" - 5 czerwca w Pałacu Krzysztofory

debata_kolokwiumWartością wspólną dla patriotyzmu i nacjonalizmu jest ojczyzna. Oba te pojęcia oznaczają też identyfikację ze swoim narodem, poczucie jedności, szacunek dla tradycji, historii i języka. Oba budzą ogromne emocje. Powszechnie patriotyzm uważany jest za ten najwłaściwszy model wyrażania uczucia do ojczyzny, nacjonalizm zaś kojarzy się z przesadnym przywiązaniem do własnej narodowości, a w podtekście z pogardą wobec innych nacji, a więc z czymś złym.

Sala audytoryjna Kupferhaus, Pałac Krzysztofory (Rynek Główny 35)
5 czerwca 2018 (wtorek), godz. 18.00

Więcej…
 

Klub Rodziców: Kino Na Biegunach - projekcja bajki "Król Lew"

krol_lewKlub Dukat zaprasza do obejrzenia historii, która od lat wzrusza i bawi dzieci oraz dorosłych. Film „Król Lew” to wspaniała opowieść o odpowiedzialności, przyjaźni i dorastaniu, ubrana w formę ponadczasowej animacji. Opowiada o losach Simby - młodego lwa. Po śmierci ojca - Mufasy, króla zwierząt, podstępnie zgładzonego przez własnego brata Skazę, Simba zmuszony jest do ucieczki z rodzinnych stron. Po kilku latach, z poznanymi na wygnaniu przyjaciółmi, powraca by upomnieć się o utraconą schedę, rozliczyć z zabójcą ojca i znaleźć miłość.

30.05. godz. 17.00-18.30, Klub Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Styczna 1)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zapomniane zabawy podwórkowe

zapomniane_zabawyW czasach, gdy nie było telewizji, komputerów i smartfonów, rozrywkę stanowiły różnego rodzaju gry i zabawy towarzyskie. Uczestnicy imprezy dowiedzą się, jak w dzieciństwie bawiły się nasze babcie i dziadkowie, a potem sami spróbują swoich sił w grach podwórkowych, które przed laty znał każdy. Przyjdź, zobacz, zagraj!

30.05. godz. 16.30, Klub Herkules Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Gen. M. Karaszewicza-Tokarzewskiego 29)

Wstęp: 5 zł.

 

Klub Rodziców: Zajęcia taneczne

karinoZajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców. Cykl „Z tańcem dookoła świata” przybliża tradycje taneczne różnych narodów i regionów. Uczestnicy sporządzają pod okiem instruktora mapę świata, wybierają kraje, które ich zaciekawiły i które chciałyby odwiedzić, uczą się charakterystycznych tańców. Zajęcia prowadzi Kamil Nowak - pasjonat tańca, posiadający duże umiejętności taneczne.

30.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Zajęcia kulinarne

karinoZajęcia stanowią okazję do odkrycia nowych przypraw, smaków, zapachów oraz rozbudzania kreatywności kulinarnej wśród uczestników. Każde spotkanie to czas poznawania przepisów i tradycji z całego świata oraz okazja do przeprowadzania kulinarnych eksperymentów. Młodzi uczestnicy uczą się też zasad bezpieczeństwa i dobrych manier w kuchni oraz przy stole, poznają zasady zdrowego odżywiania. Zajęcia organizowane w ramach Klubu Rodziców prowadzi Elżbieta Kozub.

28.05. godz. 16.00-17.30, Klub Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (ul. Truskawkowa 4)

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ płacą 0,50 zł. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Podróż na wiosenną łąkę

303_majKlub 303 zaprasza na wspólną wyprawę na majową łąkę. Uczestnicy spotkania poznają mieszkańców łąki - tych małych i dużych. Spróbują naśladować odgłosy łąki i mieszkających na niej owadów. Sprawdzą, jakie kwiaty można na łące spotkać, wybiorą te najładniejsze i stworzą bukiety. Z dostępnych materiałów uczestnicy wykonają biedronki i motyle, które zabiorą do domu na pamiątkę podróży. Nie zabraknie zabaw ruchowych, naśladowczych oraz muzycznych. Spotkanie poprowadzi Renata Biel, pedagog, na co dzień pracująca w Centrum kreatywnego rozwoju Harcownia.

28.05. godz. 17.00-18.30, Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1)

Więcej…
 


Strona 1 z 378