Wydarzenia

Klub Rodziców: Projekt Wspólna Sobota - rodzinne warsztaty kreatywne

pudelka_wspomnienKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 23.09 w godz. 11:30 - 13:30 zaprasza na kreatywne warsztaty rodzinne.

Podczas warsztatów stworzymy Wakacyjne Pudełka Wspomnień, w których można będzie przechowywać wakacyjne skarby – muszelki, kamienie i inne pamiątki w miejsc odwiedzonych podczas letnich podróży.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Cyrkowa sobota - nowy cykl spotkań

cyrkowa_sobotaKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 23.09 w godz. 10:00 - 13:00 zaprasza na spotkanie inicjujące nowy cykl otwartych sobotnich pikników cyrkowych! Cyrkowe pokazy, gry i zabawy dla najmłodszych oraz warsztaty dla wszystkich zainteresowanych (z nastawieniem na początkujących). Oferta skierowana do każdej grupy wiekowej. Przyjdź i spróbuj swoich sił z naszymi instruktorami! Nie masz ochoty ćwiczyć z nami? Przyjdź i spędź miły poranek w plenerze! W okresie zimowym spotkania będą odbywać się w salach Klubu 303.

Wstęp wolny.

 

Klub Ojców - warsztaty komunikacji

klub_ojcaKlub Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) dnia 22.09 w godz. 17:00 - 18:30 zaprasza na warsztaty komunikacji dla ojców – z pomocą specjalisty, ojcowie będą rozmawiać o komunikacji z dziećmi, sprawdzonych sposobach na rozwiązywanie konfliktów i pomysłów na nawiązanie relacji z dziećmi.

Wstęp: 1 zł od osoby dorosłej/zajęcia. Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka. Zajęcia dofinansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Klub Rodziców: Dogoń żyrafę - żywienie dzieci bez przemocy

zywienieKlub 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Dywizjonu 303 nr 1) dnia 22.09 w godz. 10:00 - 12:00 zaprasza spotkanie z psychologiem poświęcone żywieniu dzieci.

Chcąc jak najlepiej dla naszych dzieci staramy się, aby regularnie jadły zdrowe posiłki w objętości, która naszym zdaniem jest dla nich najlepsza. Bacznie sprawdzamy skład niemalże każdej potrawy, którą dzieciom podajemy. Chcemy, aby nasze dzieci miały zdrowe nawyki żywieniowe. Jednak rzadko uświadamiamy sobie, jak bardzo wmuszanie nawet najzdrowszego pożywienia może im zaszkodzić. Konsekwencjami przemocowego żywienia mogą być zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia), czy zespoły lękowe (np. fobia szkolna). Na spotkaniu z psychologiem zastanowimy się wspólnie, jak zachęcać dzieci do zdrowego jedzenia, ale bez użycia przemocy, której konsekwencje mogą w przyszłości negatywnie odbyć się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Więcej…
 

Startuje nowohucki Klub Dyskusyjny 60+

dyskusyjny29 września 2017 r. w godzinach 16.00-18.30 w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Centrum A 6a) odbędzie się pierwsze spotkanie Klubu Dyskusyjnego 60+, do udziału w którym serdecznie zaprasza Fundacja Stańczyka realizująca projekt Akademia Obywateli Trzeciego Wieku. Tematem spotkania będzie Transport publiczny w Krakowie i jego dostosowanie do potrzeb osób starszych.

Wprowadzenie merytoryczne dla uczestników spotkania zapewnią:
dr inż. Marek Bauer, pracownik Politechniki Krakowskiej, członek Rady Wydziału Inżynierii Lądowej, członek Zespołu do spraw bezpieczeństwa i organizacji ruchu w Krakowie, autor licznych publikacji naukowych w temacie transportu publicznego oraz koncepcji dotyczących komunikacji zbiorowej w Krakowie i innych gminach (m.in. połączenia tramwajowego Krowodrza Górka – Górka Narodowa), laureat Nagrody Ministra Infrastruktury za najlepszą pracę habilitacyjną, doktorską, magisterską i inżynierską z dziedziny Transport w roku 2008 w kategorii prac doktorskich, za pracę "Wpływ infrastruktury ulic na funkcjonowanie komunikacji autobusowej".

Marcin Wójcik, kierownik Działu ds. Mobilności Aktywnej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, który ma dbać o interesy wszystkich niechronionych uczestników ruchu (pieszych, rolkarzy, rowerzystów itd.), były Kierownik Zespołu ds. realizacji polityki rowerowej (tzw. “oficer rowerowy”). Wywodzi się ze środowiska aktywistów rowerowych.

Więcej…
 

Zaproszenie na Święto alei Artystów

art_for_changeSzanowni Państwo, serdecznie zapraszamy do udziału w międzypokoleniowym i międzysąsiedzkim wydarzeniu „Święto alei Artystów”, które odbędzie się w niedzielę, 24 września w godz. 13.00 - 18.00 na terenie zielonym między os. Centrum D i Handlowym.

Więcej…
 


Strona 1 z 291