Stowarzyszenia
Stowarzyszenie "Przystań Nadzieja"
Stowarzyszenie Przystań Nadzieja powstało w 2017 r. na potrzeby osób, które się do nas zwracają i poszukują pomocy oraz wsparcia. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie i pomoc rodzinom po stracie najbliższych, niesienie pomocy ludziom dotkniętym zaginięciem bliskich.
Nasze Stowarzyszenie to przede wszystkim zespół zaangażowanych ludzi, wyjątkowych społeczników.
Nasze motto to: Podaruj swoją godzinę komuś.
https://www.facebook.com/PrzystanNadzieja2017
Przedstawiciel stowarzyszenia, z którym można się skontaktować na terenie woj. małopolskiego:
Iwona Sewiło, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bezpłatne kursy przybliżające dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa
W imieniu Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa zapraszamy uczniów szkół do udziału w bezpłatnych zajęciach przybliżających dzieje i dziedzictwo kulturowe Krakowa w ujęciu tematycznym od średniowiecza do współczesności - kursach Akademia młodego miłośnika Krakowa (dla uczniów szkół podstawowych) oraz Młodzieżowy Uniwersytet Krakowa (dla uczniów szkół podstawowych (klasy 7-8) i licealistów). W trakcie tegorocznej edycji „Dzielnice Krakowa" uczestnicy zapoznają się z położeniem geograficznym i krótką historią danej dzielnicy, przynależnością administracyjną i parafialną, jej zabytkami, podaniami, legendami czy ciekawostkami z nią związanymi.
Partnerem Kursów jest Gmina Miejska Krakowa, zaś patronat honorowy objęli: Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Barbara Nowak – Małopolski Kurator Oświaty.
Z powodu pandemii zajęcia będą prowadzone w formie hybrydowej. Spotkania będą odbywały się w formie zdalnej poprzez aplikację ZOOM. Jeśli sytuacja ustabilizuje się, prowadzone będą zajęcia stacjonarne w Sali Miedzianej Muzeum Krakowa, Rynek Główny 35.
Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Uniwersytetu Jagiellońskiego, pracownicy Archiwum Narodowego w Krakowie, członkowie Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz wykwalifikowani pracownicy merytoryczni z Muzeum Krakowa.
Udział w kursach jest bezpłatny.
Aby przystąpić do kursów, należy wypełnić kartę kursową oraz zapoznać się z programem zajęć. Niezbędne dokumenty można pobrać TUTAJ.
Warunkiem uzyskania dyplomu ukończenia kursu jest systematyczne uczestnictwo w zajęciach kursowych. Regulamin kursu, karta uczestnictwa oraz harmonogram zajęć tegorocznego bloku tematycznego są dostępne na stronie internetowej Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa oraz Muzeum Krakowa: www.tmhzk.krakow.pl oraz www.muzeumkrakowa.pl.
Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia”
Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych „Pro Familia” od 20 lat – we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi – realizuje program „Prawo Dziecka do Rodziny”.
Stowarzyszenie promuje i rozwija rodzinne formy opieki zastępczej. Służy rodzinom adopcyjnym i zastępczym oraz rodzinom pozostającym w trudnej sytuacji życiowej pomocą psychologiczną, pedagogiczną i rzeczową, szkoli kandydatów na opiekunów zastępczych, przygotowuje profesjonalną kadrę trenerską - organizatorów zastępczego środowiska rodzinnego, a także integruje zastępcze środowisko wychowawcze poprzez organizację spotkań, warsztatów, wspólnych wyjazdów oraz tworzenie grup wsparcia.
Stowarzyszenie „Pro Familia” zrzesza rodziny adopcyjne, zastępcze oraz specjalistów i praktyków pracujących na rzecz dziecka i rodziny.
W swojej pracy na rzecz dzieci Stowarzyszenie opiera się nadto na zaangażowaniu wolontariuszy oraz wsparciu ludzi dobrej woli oraz firm rozumiejących trudną sytuację oraz potrzeby dzieci i ich opiekunów zastępczych.
Mobile Games in Youth Work
Stowarzyszenie MANKO jest partnerem projektu ,,Mobile Games in Youth Work’’ wspieranego przez europejski program Erasmus+. Ma on na celu zwiększenie potencjału pracowników, trenerów, liderów, a także podniesienie jakości sposobów, w jaki przekazują wiedzę młodym ludziom. Jak to zrobić? Należy wprowadzić innowacyjne rozwiązania, które uczynią tę wiedzę bardziej przystępną, a sposób jej przekazywania bardziej dostosowany do potrzeb młodych, idących z duchem czasu, ludzi.
Program wdrożenia gier i aplikacji mobilnych w prace młodych został zainspirowany potrzebą rozwoju dotychczas stosowanych narzędzi. Młodzi ludzie współcześnie wciąż mają pod ręką swoje smartfony, czy tablety. Wszyscy jesteśmy włączeni w sieć – skutkuje to nie tylko przyswajaniem najświeższych informacji, ale też większą interakcją między ludźmi. Wciąż jednak można zauważyć lukę w istniejących mobilnych narzędziach szkoleniowych. Mimo wielu pojawiających się pomysłów, brakuje doświadczenia w ich wdrażaniu. Projekt ,,Mobile Games in Youth Work’’ ma to zmienić. Jest skierowany do osób pracujących z młodzieżą w ośrodkach i organizacjach, trenerów prowadzących szkolenia, a także menadżerów centrów młodzieżowych i liderów organizacji zrzeszających młodych. Użytkownikami mogą być osoby zainteresowane przedsiębiorczością, edukacją międzykulturową czy ekologią.
Więcej artykułów…
Strona 1 z 2