Z życia Dzielnicy 18 Nowa Huta

Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny
Featured

Rodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny

W środę, 17 czerwca 2026 r., cała społeczność naszej szkoły przeniosła się w pełny niespodzianek świat wyobraźni, który wprowadził nas w temat przewodni tegorocznego RODZINNEGO FESTYNU SPORTOWO-REKREACYJNEGO „BAJKI WCZORAJ I DZIŚ”.

Wzięli w nim udział zaproszeni goście: Pani Bogumiła Drabik – Radna Miasta Krakowa, Pani dr hab. Joanna Sobiecka, prof. AKF,Pan Mariusz Woda – Przewodniczący Rady i Zarządu Dz. XVIII,Pan Zbigniew Bińczycki – Przewodniczący Rady i Zarządu Dz. XVI w Krakowie,Rada Rodziców  oraz członkowie rodzin naszych wspaniałych uczniów.  Imprezę otworzył Pan Dyrektor ZSS nr 6 Marek Roszczynialski i zaprosił wszystkich obecnych do wspólnego udziału w wielu przygotowanych na ten dzień atrakcjach.  

Najpierw zaprezentowała się  szkolna grupa artystyczna „Granda” w przedstawieniu pt. „Wielka przygoda”. Zosia, Maja, Cyprian, Bohdan oraz Jaś z wdziękiem i zaangażowaniem odegrali swoje role przed licznie zgromadzoną publicznością.

W nietypowych konkurencjach sportowo-rekreacyjnych wróciliśmy do bajek z dzieciństwa i nie tylko…                            W terenie zielonym i na boiskach szkolnych „rozgościli się” ich znani bohaterowie. Tylko u nas i tylko tego dnia można było przejechać się wyjątkowym samochodem Freda Flinstona, odnaleźć drogę do kwiatowej krainy Pszczółki Mai, złowić złotą rybkę, by spełniła pomyślane życzenie… Kopciuszkowi trzeba było pomóc odszukać zgubiony pantofelek, Reksiowi pozbierać rozrzucone kości, u Kubusia Puchatka toczyć „beczkę z miodem”. Niełatwo było przejść przez most Shreka, rzucić celnie w rozbrykanego na scenie misia, zdać egzamin z latania na miotle czarownicy czy uwolnić pluszaka z pajęczej sieci! Tutaj wszyscy uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami podczas wykonywania zadań, pokonywania trudności i przeszkód. Zarówno dorośli jak i dzieci świetnie się bawili…

Głównym punktem programu festynu, szczególnie dla zaproszonych rodzin, był przemarsz bajkowych postaci, w które wcielili się uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami. Przy odpowiednio dobranej muzyce zaprezentowali się zupełnie inaczej niż na co dzień… Wszyscy zostali nagrodzeni gromkimi brawami!

Postacie i motywy z literatury dziecięcej przedstawiała również starannie zaaranżowana i pobudzająca wszystkie zmysły ekspozycja w „Muzeum bajek”. Miała charakter interaktywny i sensoryczny, dając wszystkim chętnym, a szczególnie tym młodszym i najmłodszym możliwość aktywnego uczestnictwa. Jej celem było przybliżenie uczniom i rodzicom klasycznych oraz współczesnych bajek w taki sposób, by wywołały ciepłe wspomnienia i uśmiech na twarzy.

Wielu chętnych przyciągał również „Bajkowy Kącik”, w którym uczniowie wraz ze swoimi  rodzinami mogli przenieść się w ulubiony świat baśni. W pięknie udekorowanej przestrzeni brali udział w zabawach i konkursach, kolorowali ilustracje znanych bajkowych postaci oraz wykonywali prace plastyczne rozwijające wyobraźnię i kreatywność. To miejsce sprzyjało integracji uczniów, rodziców i nauczycieli, tworząc atmosferę życzliwości oraz wspólnej zabawy.

 „Bajki wczoraj i dziś” pojawiły się również  na wystawie przepięknych prac plastycznych, wykonanych przez uczniów poszczególnych klas i zespołów pod kierunkiem swoimi wychowawców. Kreatywność, dbałość o szczegóły, zastosowane różnorodne materiały oraz techniki wzbudziły zachwyt i podziw wszystkich uczestników imprezy.  

Kolejną atrakcją dnia był występ zespołu „Jeszcze”. Tym razem, znane przeboje bajkowe i nie tylko, usłyszeliśmy w wykonaniu nauczycieli, których trudno było rozpoznać w niecodziennych przebraniach… Śpiewaliśmy i tańczyliśmy wszyscy wspólnie, tworząc jedną wielką szkolną rodzinę!   

W trakcie całej imprezy działała kawiarenka z pysznościami, a także grill, z którego kiełbaski i warzywa wzmacniały siły dzieci i dorosłych… Przydały się szczególnie podczas wspólnej gry w zbijaka, przeciągania liny i zabawy „Raz, dwa, trzy, Baba Jaga patrzy”…

Miłym zakończeniem wydarzenia było wręczenie przez Pana Dyrektora wszystkim klasom i zespołom pamiątkowych dyplomów i upominków.  Na zdjęciach zatrzymaliśmy wiele chwil z dnia, w którym widać jaką jesteśmy społecznością szkolną i jak wspólnie z zaproszonymi gośćmi spędziliśmy ten wyjątkowy czas…

Logo Krakowa

Rada Dzielnicy 18 Nowa Huta

os. Centrum B bl. 6,

31-927 Kraków

tel. 12 644-78-40

e-mail: rada@dzielnica18.krakow.pl

Godziny przyjmowania mieszkańców w Biurze Rady Dzielnicy XVIII:

Poniedziałek - 12.00 - 14.30
Wtorek - 8.00 - 11.00
Środa - 12.00 - 14.30
Czwartek - 8.00 - 11.00
Piątek - 8.00 - 11.00

Jubileusz 35-lecia Dzielnic Miasta Krakowa